Credits w grze - jak zdobywać?!

Wszelakie informacje jakie mogą się przydać

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tlao » czwartek, 10 stycznia 2013, 16:30

Mała podpowiedź dla tych, którym ciągle brak kasy: slicing - to rozwiązanie problemu. DOTYCZY TO OSÓB KTÓRE: nie mają dużo czasu, nie lubią handlu/craftu - niech rozwiną slicing. Na maksymalnym poziomie zawsze są 3 misje, z których lecą Advanced Neural Agmentor-y - po min 10k sztuka na GTN.

Jeśli ktoś ma więcej czasu to prawidłowo ustawiona gospodarka craftingowa może przynosić dochody rzędu 2-3mln credits dziennie - ale naprawdę trzeba się w to angażować. Crafting daje niesamowite zyski ponieważ 80% graczy się w to nie bawi - zwyczajnie nie mają czasu - wolą grać i kupować co im potrzebne.

Tą podpowiedzią chcę jedynie pomóc tym, co ciągle nie mają naprawy w czasie operacji. ;)
If it bleeds we can kill it.

Awatar użytkownika
Kybos
Posty: 614
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2012, 23:05
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Optio SWTOR Gestarum

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Kybos » piątek, 11 stycznia 2013, 09:30

dodatkowo jak jest czas warto na 50tym lvlu robić daily. Każda planeta jakoś ok 60-70k credytów, czyli robiąc wszystkie jednym rzutem można wzbogacić się o ponad 250k + daily comms. Przy czym można jeszcze zabawić się w zbieractwo, które pomoże w craftingu (m.in. Belsavis - artifice, na crafcenie gormak inhibitors; SX - bioanalysis na exotechy)

Znalazłem taką rozpiskę jeśli chodzi o zarabianie na daily:

Misje

Daily Comms

Credits

Daily Missions

62

275,793

Space Missions

64

282,333

Flashpoints

74

296,328

+ Bonus

77

328,047

x7 dni

539

2,296,329

+ Weekly

564

2,344,770


sorki ale cos ta tabela mi sie krzaczy ;p
Ostatnio zmieniony piątek, 12 września 2014, 10:07 przez Bzyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłem Tobie tabelke :)

Kuzby
Patrycjusz
Posty: 713
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 15:18
Medals: 5
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista SWTOR Gestarum AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Kuzby » wtorek, 15 stycznia 2013, 13:08

Dzięki Tlao następny alt atakuje slicing, możliwe bardzo że ten alt będzie takim mocnym pół mainem eheheh

Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 179
Rejestracja: środa, 12 grudnia 2012, 16:47
Medals: 1
Lokalizacja: Wawa
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Vallarr » środa, 16 stycznia 2013, 19:19

Akurat slicing jest sredni, bo czasami mozna szalu dostac jak 20sta misja z rzedu nie daje neurali. Za to ostatnio namnozylo sie crafterow - leniow, ktorym sie nie chce zbierac matow ze scav, tylko biora na AH. Juz spokojnie w 2 dni sprzedalem Durasteeli i Zal Alloyi za ponad 200k, gdzie misje dajace 7-9 kosztuja 1485 bodajze. Co prawda ida taniej, zarabia sie mniej, ale bez nerwow, ze augumentatory z misji nie leca :)

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tlao » wtorek, 5 lutego 2013, 11:58

Pozwolę sobie całkowicie się z Tobą nie zgodzić Vallarr. :)

Popatrz na warunek jaki postawiłem - jeśli ktoś ma mało czasu! - naprawdę mało - slicing jest idealnym wyborem. Jeśli ktoś ma go troszkę więcej to absolutnie nie polecam zbieractwa, a misje typy slicing, underworld trading itd, też schodzą na dalszy plan.
Idealnym wyborem wtedy jest crafting!
I nie chodzi o to, że crafterzy są leniwi i wolą kupować matsy na targu, im po prostu nie opłaca się zajmować cennego czasu companionów misjami zbierackimi, bo co to za zysk 200k dziennie, jak na craftingu w tym samym czasie można zrobić 1mln? Żeby nie być gołosłownym podam przykład: słuchawki niskolevelowe, do których kupuję matsy za 4k na targu - sprzedaję po 40k. Po co miałbym te masty zbierać i tracić na to czas? Lepiej w tym czasie crafcić: słuchawki, armoringi, mody, częsci do statku, itd. Ja naprawdę nie mam czasu na zbieractwo, skoro masty są takie tanie, a przebitka na craftingu tak ogromna.

Obecnie sytuacja na targu jest taka, że popyt na wycraftowane rzeczy wielokrotnie przewyższa podaż. Oczywiście nie wszystko opłaca się produkować, ale to już inna historia.. ;)
If it bleeds we can kill it.

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Pieczar » wtorek, 5 lutego 2013, 12:35

Vallarr pisze:Akurat slicing jest sredni, bo czasami mozna szalu dostac jak 20sta misja z rzedu nie daje neurali. Za to ostatnio namnozylo sie crafterow - leniow, ktorym sie nie chce zbierac matow ze scav, tylko biora na AH. Juz spokojnie w 2 dni sprzedalem Durasteeli i Zal Alloyi za ponad 200k, gdzie misje dajace 7-9 kosztuja 1485 bodajze. Co prawda ida taniej, zarabia sie mniej, ale bez nerwow, ze augumentatory z misji nie leca :)
W ciągu 2dni 200k? 1,5h grania WZ i masz 4staby minimum :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 lutego 2013, 12:56 przez Pieczar, łącznie zmieniany 1 raz.

Macgregor
Patrycjusz
Posty: 382
Rejestracja: wtorek, 19 czerwca 2012, 16:04
Medals: 7
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Macgregor » wtorek, 5 lutego 2013, 12:35

Tak samo dziurkacze mk-6. Wysyłam co prawda misje na durasteel i zal alloy ale zazwyczaj i tak ich nie wystarcza wiec dokupuje na aukcjach.

Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 179
Rejestracja: środa, 12 grudnia 2012, 16:47
Medals: 1
Lokalizacja: Wawa
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Vallarr » wtorek, 5 lutego 2013, 16:13

@Tlao
Ale w tym sek, ze jesli ktos nie ma czasu i ochoty by sledzic GTN, wyszukiwac nisze i sposoby zarobku jak u Ciebie low lvl ucha, to scav zal alloy daje rownie duzo kasy, co slicing. Wysylasz i masz, wracasz na alta, lecisz na wz, fm hp etc. Relog/nowe misje co godzine i kasa sama leci bez zadnego wysilku.
Szukanie niszy troche trwa, np zostalem z kupa wszystkich aug cunning/reflex 18 na 41 lvl,, choc myslalem, ze ludzie wstawiaja na alty pod WZ. No ale niezbyt :P Nie chce mi sie topic kasy i szukac, zadowala mnie mniejszy, pewny zysk bez wysilku. Jestem leniwy i nie mam juz za bardzo na co zbierac kasy, a w ten sposob i tak calkiem szybko dozbieram na hazmaty.

@Ragneurs
Dodatkowo. Czemu nie miec 4 stabow i dodatkowej kasy? :)

@Macgregor
Za leniwy jestem, na dodatek drozej niz dziurkacze schodza same komponenty mk-6, ale nie chce mi sie wystawiac 50 na 2 dni codziennie. Ale generalnie masz racje, moja opcja jest dla leni.

Awatar użytkownika
Fenris
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 14:38
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Fenris » czwartek, 11 września 2014, 12:28

No w końcu coś przydatnego na forum :)
Żartuje oczywiście.
Ja po powrocie opróżniłem wszystkie stare i niepotrzebne matsy ze Scav na GTN i generalnie zarobiłem z milion.
Rzeczywiście, można sprzedawać te matsy - byleby nie wystawiać ich po 99 sztuk w stacku - najlepiej wrzucać po 5-10 sztuk po wyższej cenie niż ta osoba która wrzuciła 99. Bardziej się opłaca, szybciej zejdzie a i zysk większy :)

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tlao » czwartek, 11 września 2014, 15:16

Temat stary i troszkę nieaktualny - slicing już się w ogóle nie opłaca. Crafting, handel - jak najbardziej. No i oczywiście znacznie opłacalniejsze jest zbieractwo - czy wysyłanie kompanów na misje - matsy są dużo droższe i pewnie szybko nie stanieją.

Dodatkowo, polecam zrobić sobie w jednym strongholdzie "ogródek" i go regularnie strzyc. :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 września 2014, 08:27 przez Tlao, łącznie zmieniany 3 razy.
If it bleeds we can kill it.

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Bzyk » piątek, 12 września 2014, 10:13

Tlao może zatem zaktualizujesz poradnik ? :P
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tlao » niedziela, 14 września 2014, 09:28

Myślisz Bzyku, że jest sens taki poradnik tworzyć? Kto interesuje się craftingiem, ten go nie potrzebuje, kto się nie interesuje, ten... też nie potrzebuje. :)

Ja wiem jedno - jak ktoś ciupa bezmyślnie "daily" po to, żeby zarabiać, to niech wie, że na crafcie w tym samym czasie zarobiłby 5x więcej. Tyle, że trzeba wtedy więcej kombinować.

Może jeden mały tip dodam - kupcie sobie na GTN następujące "krzaczki", i postawcie blisko wejścia do Waszego main-strongholda:
Electrum Cache
Polychromic Red Crystal Formation
Polychromic Green Crystal Formation
Polychromic Blue Crystal Formation
no i nauczcie się nawyku strzyżenia ich przy każdym logowaniu, a to co wypadnie wystawiajcie po np.: 1500-1900 za sztukę.
Zobaczycie jak Wam kasy przybędzie.

Mnie fascynuje ekonomia w tej grze, bo działa na zasadzie korwinowskiej utopii: podatki są bardzo małe, a rynek całkowicie wolny. Prowadzi to do tego, że nieliczni spryciarze zgromadzeni w spółdzielniach handlowo-crafterskich mają miliardy na kontach, warstwa średnia: kupując za real kasę CC, pracowici crafterzy, bądź ciułacze, którzy dużo "dailików" farmią mają dziesiątki-setki milionów, a 70% graczy liczy kredycik, do kredycika.
Prawie jak w życiu. :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 września 2014, 12:05 przez Tlao, łącznie zmieniany 2 razy.
If it bleeds we can kill it.

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Bzyk » niedziela, 14 września 2014, 11:52

oo nie wiedziałem ze te kolorowe kryształy ze strongholda da się "strzyc" :) Widzisz zawsze się czegoś można dowiedzieć.
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tsura » niedziela, 14 września 2014, 15:22

Nie wiem czy nie znefrili skrzynek na Makebie, ale jakby ktoś chciał zobaczyć antyczne sposoby zarabiania waluty :)


Awatar użytkownika
Fenris
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 14:38
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Fenris » niedziela, 14 września 2014, 20:59

Fajne. Nawet nie wiedziałem, że tak można ^^
Tyle się nauczyć...

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Vi'Tani » poniedziałek, 15 września 2014, 07:24

Tsura pisze:Nie wiem czy nie znefrili skrzynek na Makebie, ale jakby ktoś chciał zobaczyć antyczne sposoby zarabiania waluty :)

Powinieneś jeszcze wspomnieć o tym jak wielka jest do tego konkurencja bo ja przeprowadzając kolejne alty przez Makeb czasami zaglądam w znane mi miejsca i skrzyneczek nigdy nie ma, niezależnie od pory dnia i nocy :lol:

No dobra, w środku nocy nigdy nie sprawdzałam, ale to byłoby już zboczenie latać po skrzynkach zamiast spać :D
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tlao » niedziela, 21 września 2014, 16:45

Po nie wszystkich nazwach krzaczków można poznać co one dropią, zwłaszcza te od scavengingu. Tutaj macie link do precyzyjnego opisu wszystkich krzaczków w grze:
http://tor-decorating.com/resource-node ... al-yields/

Jak krzaczek jest "przystrzyżony", to go podnosimy i opuszczamy spowrotem - i już można go znowu oskubać.

Tutaj jeszcze jeden link z opisem wszystkich matsów, gdzie, skąd brać, ect:
http://tor-decorating.com/where-to-find-crafting-mats/
If it bleeds we can kill it.

Awatar użytkownika
Wosiu
SC Rekrut
Posty: 797
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2012, 01:52
Medals: 3
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Weteran SWTOR Gestarum

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Wosiu » niedziela, 21 września 2014, 17:03

Czegoś tutaj nie kumam - po jednorazowym użyciu jakiegokolwiek takiego krzaczka dostajemy debuff i nie można użyć następnego, więc jak to obejść by ogarnąć np. 20 krzaczków ?? 8-)
[ obraz zewnętrzny ]

Wosiu - sorc dps
Arktur - merc dps
Maarasiah - jugger dps
Mirtaa - operative dps

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Tlao » niedziela, 21 września 2014, 17:07

Nie zawsze dostajemy debuff - to jest losowe. Mój rekord to 8x razy z rzędu udało mi się strzyżenie. :)
If it bleeds we can kill it.

Modlitwa
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 października 2015, 20:06
Gender:
Status:
Offline

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Modlitwa » piątek, 6 listopada 2015, 00:42

Tlao moze jakies nowe tipy odnosnie zarabiania kredytow?

Bail
Patrycjusz
Posty: 966
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2011, 12:41
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Ostrze Cortosis SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Bail » piątek, 6 listopada 2015, 08:33

W tym momencie opłaca się zebrać kasę na robieniu heroików, fp itp. i kupić jedną z hypercrat które co jakis czas wystawia gość z dużą ilością nie-polskich liter w nicku. Ja np. kupiłem krate za 7.8mln, gdzie wypadła mi klata którą sprzedałem za 8.5mln. Reszta to był czysty zysk.

Dobrym sposobem na zarabianie jest też craft augmentów i augmentation kitów w tym momencie. Można się dorobić łatwo i szybko.

Solowanie Star Fortress w wersji Heroic też może przynieść trochę kasy. Wystarczy, że będziesz sprzedawał dekoracje albo hity i armoringi które tam lecą.

To są sposoby które ja znam i korzystam. Mam w tym momencie ok. 50mln więc chyba nie jest tak źle :).

Awatar użytkownika
Zafi
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek, 2 września 2013, 22:33
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Zafi » piątek, 6 listopada 2015, 10:15

Opłaca się sprzedawać prezenty dla companionów, które można wymienić za common data crystals (10 lub 30 kryształków) oraz consumable/artwork companion gifts za jawa scraps z conquestu.

Ja ogólnie robię tylko heroiki weekly i kasa nawet ładna.
Jeśli ktoś ma czas może pobawić się na GTN, ale to trochę loteria tak jak z paczkami z Cartel Marketu, ale zysk może być spory ;) tak jak i strata przy pechu.
Tor-Fashion: Zafi'rah, Mrru

Awatar użytkownika
Wikusia
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2016, 07:06
Medals: 1
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Wikusia » wtorek, 22 marca 2016, 14:19

Ja osobiście do paczek szczęścia niestety nie mam ostatnimi czasy, więc wiele milionów wymieniłem w ten sposób na nic nie warty trash. Na heroic przyznam że regularnie mi się chodzić nie chce, więc próbuję zarobić jakoś na stimach. Zobaczymy, czy z tego coś będzie. Relic 220 to niestety w czasie premiowanej EV mało chodliwy towar, więc wstrzymałem się z produkcją tego na większą skalę.

Voref
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2016, 18:00
Gender:
Status:
Offline

Re: Credits w grze - jak zdobywać?!

Post autor: Voref » poniedziałek, 9 maja 2016, 09:55

paczki to loteria, na ostatni hypercrate zarobiłem raptem z 5 baniek
craft/h2/slicing to wg mnie top 3 do nabijania kasy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki - SWTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości