Crafting

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2011, 20:32
Lokalizacja: Czewa
Status:
Offline

Re: Crafting

Post autor: Mirage » środa, 7 grudnia 2011, 22:31

Rogal link jest nieaktualny, :twisted:

Tu masz aktualny


Dla tych co nie wieżą w takie info w grze wchodzimy w informacje o świecie - i po odwiedzeniu danego master od craftu - wyświetla nam się tam dokładnie opis i co potrzebujemy.

Lerdoc z tego co widziałem to na betach było tak że tylko nie które itemy po rozwaleniu dawały ci lepsze recki - nie wszystkie a te lepsze już na becie nie miały lepszej kopi i chyba tak pozostało.


Pozdro
Melanz.

Awatar użytkownika
Nivelis
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 10 października 2011, 21:04
Lokalizacja: Warsaw
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Crafting

Post autor: Nivelis » czwartek, 8 grudnia 2011, 13:10

Podobno ciekawą opcją robi się slicing, bo mało osób bierze to pod uwagę, a to chyba dobry wybór dla graczy niezbyt zainteresowanych craftem. Daje schematy i informacje o misjach, które będą raczej cennym towarem. Coś więcej? Jak to się łączy?

Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2011, 20:32
Lokalizacja: Czewa
Status:
Offline

Re: Crafting

Post autor: Mirage » czwartek, 8 grudnia 2011, 14:01

Nivelis - dobrze powiedziałeś dobra sprawa dla osób które nie chcą się za bardzo ogarniać przy krafcie. Sam slicing daje ci możliwość otwierania na mapie sejfów oraz grzebanie w kompach - głównie daje ci to kasę. Czasami jeszcze itemik jakiś.
Daje schematy i informacje o misjach, które będą raczej cennym towarem.
Racja :twisted:

Poza tym możesz wysyłać kompaniona na misje z slicingu - szansa na jakiś fajny drop (losowy) plus kasa, schemat itp. Możliwość zdobycia schematu dla innych szkół to może być trafny sposób dochodów jeśli owe schematy będą dawać coś dobrego i będą lecieć.


Pozdro
Melanz.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Gerdhard » czwartek, 8 grudnia 2011, 16:35

Pytanie takie czy wszystkie rzeczy z danej szkoły craftu da się zrobić dla innych , czy są schematy topowe tylko dla crafterów danej profesji?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2011, 20:32
Lokalizacja: Czewa
Status:
Offline

Re: Crafting

Post autor: Mirage » czwartek, 8 grudnia 2011, 19:18

Są jak najbardziej :twisted:
I to mają niezłe staty, są one odrazu BOP-em. Tak więc myśleć co brać myśleć :mrgreen:



Pozdro
Melanz.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Gerdhard » czwartek, 8 grudnia 2011, 19:58

To chyba Armortech :)
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Crafting

Post autor: Athcore » czwartek, 8 grudnia 2011, 21:23

Ballarum pisze:Jezeli chodzi o craft to niestety moja ekipa pozna moją ciemną strone.....będą robić 24/7/365 :lol: :lol: :lol:
no i co w tym strasznego zaplac im jeszcze 10 na godzine i bedzie zupelnie jak w RL Polsce , slabo to straszenie wyszlo :D

Awatar użytkownika
Ballarum
Posty: 3966
Rejestracja: sobota, 25 września 2010, 12:50
Medals: 12
Lokalizacja: Gdańsk/Carrigaline
Gender:
Status:
Offline

LOTRO St. Legionista SWTOR Trybun GW2 Trybun WildStar Optio ArcheAge Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Ballarum » czwartek, 8 grudnia 2011, 21:30

Ath pisze:
Ballarum pisze:Jezeli chodzi o craft to niestety moja ekipa pozna moją ciemną strone.....będą robić 24/7/365 :lol: :lol: :lol:
no i co w tym strasznego zaplac im jeszcze 10 na godzine i bedzie zupelnie jak w RL Polsce , slabo to straszenie wyszlo :D
Niestety nie jak w PL....moja ekipa będzie raczej made in china....miska ryżu co 3 dni i jazda...... :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Naiilo
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 09:07
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Crafting

Post autor: Naiilo » piątek, 9 grudnia 2011, 09:19

Taaa manufaktura musi iść :P No a rzymianie, mieli długą i barwną tradycję niewolnictwa ^^

Ale wracając do tematu, myślę że biochemia jest dość dobrym rozwiązaniem przynajmniej na czas levelownia. Z moich wrażeń z bety, dobicie tam jakoś 150 skila to nie był ani czasochłonny ani kasochłonny wydatek ^^ wszędzie sporo kwiatków i innego organicznego badziewia aby nazbierać składniki. Wszystkie stymulanty i apteczki było bardzo pomocne w czasie expienia.

Chodzi mi o to, że na wyższym levelu można zmienić skila, na coś w stylu armor, synthveawe co będzie nam do boundów potrzebne i super unikatowych itemków. Na niższym etapie można się skupić tylko na levelwaniu biochemi i traktować tego jako aida, bez szukania unikatowych recepturek itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Mysza » środa, 11 grudnia 2013, 17:22

A ja mam pytanie z goła inne. Da się jakoś w miarę zarobić na craftingu w tej grze aby mieć kredyty na rzeczy ingame? Nie pytam o sposób zarobku tylko bardziej chodzi mi o opinie ludzi, którzy uzyskują sporą ilość kredytów na tej drodze. Pytam bo w takim np WoW byli goście co jak roboty chińskie sprzedawali dużo i tanio i zarobienie kilku groszy na własne wydatki w grze było trudne. Jak jest tutaj? Jakieś własne doświadczenia?
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Awatar użytkownika
Cino
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 6 listopada 2012, 19:46
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Cino » czwartek, 12 grudnia 2013, 13:55

Ja crafce augmentation kit mk-9 na sprzedaż i całkiem niezła kasa z tego leci (sprzedaje w okolicach 75k za sztukę - zależy od dnia) - zawsze mam w okolicach 2 baniek na mainie, na naprawy też jest i nic więcej ja osobiście nie potrzebuję.

Awatar użytkownika
Tlao
Posty: 258
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 16:52
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Tlao » piątek, 13 grudnia 2013, 14:14

Da się zarobić dosłownie na prawie wszystkim, ale wymaga to DUŻO czasu, zamiast grania, poświęconego na craft. Dlatego jest MAŁO crafterów i dlatego są DUŻE marże.
If it bleeds we can kill it.

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Mysza » wtorek, 28 stycznia 2014, 09:08

Powiedźcie mi jak mogę robić mody z numerem 30 lub 31? Recepty wypadają z Opsów?
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Awatar użytkownika
Etenas
Patrycjusz
Posty: 538
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 10:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum

Re: Crafting

Post autor: Etenas » wtorek, 28 stycznia 2014, 10:36

Te z najlepszym ułożeniem statystyk tak, ale te troche słabsze możesz wyciągnąć ze sprzętów za elite comsy na flocie, wyjmujesz to co Cie interesuje, rozwalasz i modlisz się żeby się nauczyć. :)

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Mysza » wtorek, 28 stycznia 2014, 10:43

Czyli mam rozumieć, że wyjmuje np mod 28 fiolecik (66) rozbijam i wtedy mogę odkryć wersję mod 30 (69)? Czy mój tok rozumowania jest dobry?
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Pieczar » wtorek, 28 stycznia 2014, 10:49

Powyżej 51 działa to trochę inaczej niż wcześniej.
Rozbijasz sprzęt fioletowy 66 i wtedy masz szansę nauczyć się dokładnie tego samego sprzętu 66.
Ogólnie to co rozbijasz, to masz szansę na nauczenie się tego - nie rozbijasz grade'u niżej, żeby nauczyć się czegoś wyżej, tylko rozbijasz ten komponent którego chcesz się nauczyć

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Bzyk » wtorek, 28 stycznia 2014, 10:54

Dodatkowo jak najedziesz kursorem do rozbijania na dany mod lub enchant lub armoring musisz mieć podaną szansę na nauczenie się schematu. Jeśli jej niema to albo tą receptę już masz albo moda/armoringu/enchancera nie da się nauczyć.
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Mysza » wtorek, 28 stycznia 2014, 10:56

Rozumiem i dzięki za cenne rady Panowie w takim razie chyba szybciej nazbieram za comsy co potrzebuje ;) Jednak nadwyżki modów rzeczywiście można kasować licząc na proc.
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Bzyk » wtorek, 28 stycznia 2014, 11:42

spoko, standardowa szansa to 20% ale z doświadczenia wiem że nieraz i za 6 razem "nie pyka" 8-)
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Crafting

Post autor: Mysza » wtorek, 28 stycznia 2014, 12:25

Bzyk pisze:spoko, standardowa szansa to 20% ale z doświadczenia wiem że nieraz i za 6 razem "nie pyka" 8-)
A mi czasem pyka za 1 razem, a raz mialem chyba ok 15 :P bolało kieszeń.
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Macgregor
Patrycjusz
Posty: 382
Rejestracja: wtorek, 19 czerwca 2012, 16:04
Medals: 7
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Crafting

Post autor: Macgregor » poniedziałek, 3 lutego 2014, 10:50

Warto na prędkości zrobić sobie excela składników do craftowania najwyższolvlowych itemków. Zależnie od cen na rynku może się okazać, że lepiej jest sprzedawać komponenty do produkcji itemków na augmentation kity mk-9 (na które zawsze jest popyt) niż same kity. W listopadzie jak jeszcze to śledziłem osiągałem zysk o 10-15k wyższy niż na jednym kicie. Przy sprzedaży pełnych stacków wartości idą w setki tysięcy. Jest to też bardzo mało czasochłonny proces- logujesz się na postaciach i tylko wysyłasz odpowiednie misje. Odpowiednia ilość altów ze scavengingiem/bioanalizą jest bardzo pomocna ;)

Zablokowany

Wróć do „Crafting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości