Pomoc

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Lord Dardevil
Posty: 217
Rejestracja: czwartek, 25 kwietnia 2013, 13:29
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista WildStar Legionista

Pomoc

Post autor: Lord Dardevil » czwartek, 11 lipca 2013, 23:39

Robie sobie Marrudera z craftem slicing by trochę kasy zarobić , co dla marudera jeszcze jako craft i gathering mogę dołożyć

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Andariel » czwartek, 11 lipca 2013, 23:50

Może artifice i archeology coby sobie na bieżąco hilty crafcić ?
Może biochem i bioanalisys aby nie wydawać kasy na stimy adrenale i medpacki ?
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Aryss
Patrycjusz
Posty: 734
Rejestracja: poniedziałek, 10 grudnia 2012, 17:55
Medals: 8
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Aryss » piątek, 12 lipca 2013, 00:56

Andariel pisze: Może biochem i bioanalisys aby nie wydawać kasy na stimy adrenale i medpacki ?
To najlepsze rozwiazanie, szczegolnie jestli planujesz z tej marudy pozniej zrobic swoja glowna postac.
Two there should be; no more, no less. One to embody power, the other to crave it

Awatar użytkownika
Lord Dardevil
Posty: 217
Rejestracja: czwartek, 25 kwietnia 2013, 13:29
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista WildStar Legionista

Re: Pomoc

Post autor: Lord Dardevil » piątek, 12 lipca 2013, 04:30

Dzięki za pomoc :D

Awatar użytkownika
Hose
Patrycjusz
Posty: 2574
Rejestracja: czwartek, 10 listopada 2011, 15:09
Medals: 15
Lokalizacja: Warszawa / Piotrków Tryb.
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty SWTOR Trybun SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Hose » piątek, 12 lipca 2013, 11:04

Zamiast slicingu weź Dyplomacje. Z Dyplomacji na koniec będziesz pozyskiwał materiały potrzebne do produkcji stimów i adrenali, do tego możesz sobie pozyskiwać prezenty dla kompanionów. Przydadzą Ci się one aby podnieść "lojalność" u swoich pomocników, wtedy będą skuteczniejsi w craftingu. Prezenty dla kompanionów jak już nie będą potrzebne można również sprzedawać na GTN-ie, tak samo nadmiar materiałów o których pisałem wcześniej.

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Pieczar » piątek, 12 lipca 2013, 11:08

Ja to bym polecił kombinację Biochem, slicing, dyplomacja - matsy do craftu z bioanalizy sa tanie jak barszcz i nie oplaca sie wysylac na nie companionów (no chyba ze chcesz na rajdach zbierać, ale tam zawsze milion innych farmerów).
Na slicingu wysyłasz 2-3 misje na tech party z szansą na kryta thermala (~20-25k za jednego na gtn), reszte po matsy na dyplomacje (~2k za niebieski, fioletowe nie kojarze). Ja to mam porozrzucane na różne postaci(2xslicing+ dyplo+underworld), ale idzie z tego spokojnie utrzymać postać, farmić kasę, żeby ubierać nowe i w dodatku odkładać na później.

Awatar użytkownika
Lord Dardevil
Posty: 217
Rejestracja: czwartek, 25 kwietnia 2013, 13:29
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista WildStar Legionista

Re: Pomoc

Post autor: Lord Dardevil » piątek, 12 lipca 2013, 20:47

Skorzystam z podpowiedzi Ragnerusa ewentualnie zawsze później mogę zmienić .

Awatar użytkownika
Elexor
Co-OP Optio
Posty: 615
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:13
Medals: 3
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Elexor » poniedziałek, 25 listopada 2013, 19:01

ja to mam slicing scavenging i armormecha i tak ze slicingu jest kasa tym bardziej jak dostajesz thermal regulatory jest on tez dobry w polaczeniu z scavegningiem i armormechem bo dropia ci itemy do kraftu dla dziurkaczy i augmentow ktore pozniej mozna sprzedawac i sie calkiem fajnie dorobic , sam tak zarabiam i osobiscie polecam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Andariel » poniedziałek, 25 listopada 2013, 19:15

Myślę, że w 4 miesiące sobie poradził :p
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Nazgu
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 23 listopada 2013, 23:33
Lokalizacja: Skierniewice
Gender:
Status:
Offline

Re: Pomoc

Post autor: Nazgu » poniedziałek, 25 listopada 2013, 22:55

Podepnę się do tematu mam nadzieję, że założyciel się nie obrazi :)

Również jestem na etapie wyboru crew skilli, moje pytanie to jaką kombinację wybrać aby możliwie na tym zarobić, w grach nie lubię niepotrzebnego gridowania dla kasy wolę ten czas poświecić na PVE/PVP, zwłaszcza wtedy kiedy gra oferuje taki craft system jaki posiada SWTOR.

Ewentualnie podpowiedzcie, którego crew skilla brakuje w gildii najbardziej.

Awatar użytkownika
Elexor
Co-OP Optio
Posty: 615
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:13
Medals: 3
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Elexor » wtorek, 26 listopada 2013, 01:41

mało osob ma raczej artifice tzn moze sporo ale glownie na ktorys altach dopiero i nikt sie tym tak na powaznie nie zajmuje ogolnie brakuje osob ktore by robily chociazby pozadane reliki :D dlatego to bym wlasnie polecal :)

p.s wiem ze sobie pewnie poradzil , napisalem to gdyby ktos jeszcze potrzebowal rady ,taka moja opinia poprostu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: Pomoc

Post autor: Vi'Tani » wtorek, 26 listopada 2013, 06:27

Nazgu pisze:Podepnę się do tematu mam nadzieję, że założyciel się nie obrazi :)

Również jestem na etapie wyboru crew skilli, moje pytanie to jaką kombinację wybrać aby możliwie na tym zarobić, w grach nie lubię niepotrzebnego gridowania dla kasy wolę ten czas poświecić na PVE/PVP, zwłaszcza wtedy kiedy gra oferuje taki craft system jaki posiada SWTOR.

Ewentualnie podpowiedzcie, którego crew skilla brakuje w gildii najbardziej.
Jeżeli chcesz zarobić wybierz slicing/scavenging/bioanalisys. W czasie levelowania sprzedawaj metale na rynku, a kiedy wbijesz 55 zamieniasz slicing na biochemie, wbjasz na 450 i masz stimy/adrenale wielokrotnego użytku na end-game 8-)

W tej chwili nie ma craftu, który by się tak naprawdę przydał większej ilości osób jako, że najlepszy sprzęt jest do zdobycia tylko z opsów - a biochemia zawsze w modzie bo ktoś zapomniał adrenala, a tutaj się komuś skończyły... ;)
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Pieczar » wtorek, 26 listopada 2013, 11:09

biochemia imo najgorsze co moze byc w tym momencie
Stim i adrenal resusable jest gorszy (i to widac) od nano-infused.
Paczka stimów i adrenali na miesiac opsowania u mnie kosztuje mniej niz naprawy z jednego rajdu, wiec to sa sprawy groszowe.
Na mainie, jeżeli opsujesz zostawiłbym bioananalise, scav (oba do zbierania matsów ze wszystkiego z czego sie da) i slicing - wlasnie po to, zeby wysylac comapnionow po thermal regulatory - caly czas w cenie i spokojnie idzie na tym zarabiac.
Do tego, polecam underworld trading na altcie + cos ala armormech/armstech/syntwave - za matsy ktore zbierasz na opsa/latajac po planetach robisz sobie najtansze rekawiczki/paski/bracery i rozbijasz - masz z tego componenty do crafcenia dziurkaczy, ktore na wszystkich 3 craftach mozesz robic. Co wiecej, na kazdym z tych craftow, jezeli masz taka ochote, mozesz crafcic fioletowe augmenty (potrzebne sa do nich wlasnie thermale ze slicingu) i sprzedawac je - zawsze jest szansa ze krytnie i z jednym matsow, dostaniesz dwie sztuki.

Dla obrońców biochema - jak jeszcze mozna bylo craftnac jeden (lub dwa z krytem) to moze to sie oplacalo, ale teraz za te same matsy, masz 3 sztuki bez kryta i ceny na gtn to po prostu bajka.

A jeszcze jedno - dla ludzi ktorzy graja PVP - tutaj sie oplaca mimo wszystko wziac cybertecha z granatami, ceny dalej sie utrzymaja na srednim poziomie - zarobic na tym sie wiele nie da, ale kupujac w duzych ilosciach mozna sie splukac. Armoringow/modow nie oplaca sie robic odkad weszły planetary - ja na wiekszosci postaci ktore grindze mam ich na tyle, ze oprocz ubierania sie co 4lvle, to jeszcze sprzedaje mody/enhy na gtnie.

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: Pomoc

Post autor: Vi'Tani » wtorek, 26 listopada 2013, 12:03

Ragneurs pisze:biochemia imo najgorsze co moze byc w tym momencie
Stim i adrenal resusable jest gorszy (i to widac) od nano-infused.

Dla obrońców biochema - jak jeszcze mozna bylo craftnac jeden (lub dwa z krytem) to moze to sie oplacalo, ale teraz za te same matsy, masz 3 sztuki bez kryta i ceny na gtn to po prostu bajka.
Do tej pory nie wiem o co wam chodzi z tą "widoczną" różnicą między niebieskim a fioletowym stimem/adrenalem. Różnica jest bardzo niewielka, jak ktoś nie zrobi wystarczająco heala/depsa z filetowym adrenalem to nie zrobi też z niebieskim, więc po co w ogóle wydawać na to pieniądze? :|
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Pieczar » wtorek, 26 listopada 2013, 13:45

Vi'Tani pisze:Do tej pory nie wiem o co wam chodzi z tą "widoczną" różnicą między niebieskim a fioletowym stimem/adrenalem. Różnica jest bardzo niewielka, jak ktoś nie zrobi wystarczająco heala/depsa z filetowym adrenalem to nie zrobi też z niebieskim, więc po co w ogóle wydawać na to pieniądze? :|
Po co augmenty w takim razie? I po co w ogóle gear progressować? Przecież nowe opsy można w 58 robić :)
Różnica pomiedzy fioletowym a niebieskim stimem jest mniej więcej taka, jakbyś sobie augment z jednego przedmiotu wyciągnęła.
I jak na bossie zostanie 3k hp, a ktoś będzie chodził z fioletowym stimem do dpsu to jest właśnie ta różnica. Nie mówię tutaj o sm czy hm, ale o progressowaniu nimów, lub nowych operacji.

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: Pomoc

Post autor: Vi'Tani » wtorek, 26 listopada 2013, 14:06

Ragneurs pisze:Po co augmenty w takim razie? I po co w ogóle gear progressować? Przecież nowe opsy można w 58 robić :)
Różnica pomiedzy fioletowym a niebieskim stimem jest mniej więcej taka, jakbyś sobie augment z jednego przedmiotu wyciągnęła.
I jak na bossie zostanie 3k hp, a ktoś będzie chodził z fioletowym stimem do dpsu to jest właśnie ta różnica. Nie mówię tutaj o sm czy hm, ale o progressowaniu nimów, lub nowych operacji.
Taka, że bez jednego augmentu nie poczuje zmian w niczym. Bez wszystkich nie zrobię nic :P

Nie wiem, nadal utrzymuję, że biochemia jest wymogiem dla postaci chodzacych czesto na opsy ;)
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Pieczar » wtorek, 26 listopada 2013, 14:15

A ja utrzymuje ze 10 niebieskich stimów kosztuje tyle samo co 5 wipeów (grosze bo grosze, ale porownanie jest) :D

Zortex
Patrycjusz
Posty: 788
Rejestracja: środa, 1 lutego 2012, 10:13
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio

Re: Pomoc

Post autor: Zortex » wtorek, 26 listopada 2013, 14:26

Vi'Tani pisze: Taka, że bez jednego augmentu nie poczuje zmian w niczym. Bez wszystkich nie zrobię nic :P

Nie wiem, nadal utrzymuję, że biochemia jest wymogiem dla postaci chodzacych czesto na opsy ;)
Wymogiem nie jest ale jest to bardzo wygodne to fakt.
Ragneurs pisze:A ja utrzymuje ze 10 niebieskich stimów kosztuje tyle samo co 5 wipeów (grosze bo grosze, ale porownanie jest) :D
Stimy problemme nie sa ale za to adrenale. Niekiedy mi 30 sztuk na opsa idzie.

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Pieczar » wtorek, 26 listopada 2013, 14:54

10 adrenali = 30k, 30 adrenali = 90k.
I to tyczy się tylko progresowania. No chyba, że używasz adrenali tylko po to, żeby się cyferkami pochwalić. Ja używam adrenali, jak wiem, że może braknąć dpsu, albo jak trzeba bardzo szybko mobka jakiegoś ubić (np challenge na raptusie). Używanie na grobthoku, albo nefrze adrenali, to równie dobrze można iść na flote i rozdawać te adrenali.

Ofc jak się ma reusable to można sobie używać do woli, ale to tylko podwyższanie sobie cyferek, które w tym momencie się nie przekłada na ogólny wynik. Za to w momencie kiedy zależy nam na każdej ilości dpsu to 4x +50powera więcej z adrenala daje dużą różnicę.

Awatar użytkownika
Etenas
Patrycjusz
Posty: 538
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 10:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum

Re: Pomoc

Post autor: Etenas » wtorek, 26 listopada 2013, 15:27

Porównanie niebieskiego a fioletowego stima to jest 50 powera na rzecz niebieskiego. 50 powera to jest 12 bonus dmgu, po odpaleniu adrenala nasz bonus dmg jest na poziomie 1700+, przy takiej ilości te 12 punktów to jest to ilość znikoma (jakieś 0,5%)

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Tsura » wtorek, 26 listopada 2013, 15:36

Znikoma różnica to jest właśnie te 3k hp, które zostało na bossie.
To jest właśnie ta różnica która pozwoliła na zabicie dread guardow na nimie przed nerfem.

Awatar użytkownika
Elexor
Co-OP Optio
Posty: 615
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:13
Medals: 3
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Elexor » wtorek, 26 listopada 2013, 19:54

mielismy doradzic co do craftu a tu kłótnia sie zrobiła na temat adrenali i stimow , spokojnie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Mexiss » wtorek, 26 listopada 2013, 20:22

Elexor pisze:(...) temat adrenali i stimow , spokojnie :D
Który jest mocno skorelowany z tematem profesji :>

Awatar użytkownika
Nazgu
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 23 listopada 2013, 23:33
Lokalizacja: Skierniewice
Gender:
Status:
Offline

Re: Pomoc

Post autor: Nazgu » wtorek, 26 listopada 2013, 21:56

Reasumując jeżeli nie mam czasu na craftowanie to slicing, jak chcę dopałki do PVE - biochemia, a kiedy czasu na craftowanie trochę mam i chcę z tego kredyty to cybertech?

Awatar użytkownika
Aryss
Patrycjusz
Posty: 734
Rejestracja: poniedziałek, 10 grudnia 2012, 17:55
Medals: 8
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pomoc

Post autor: Aryss » wtorek, 26 listopada 2013, 22:40

Nazgu pisze:Reasumując jeżeli nie mam czasu na craftowanie to slicing, jak chcę dopałki do PVE - biochemia, a kiedy czasu na craftowanie trochę mam i chcę z tego kredyty to cybertech?
Tak, a jak chcesz sie bawic w PvP Cybertech dobra opcja ( granaty)
Two there should be; no more, no less. One to embody power, the other to crave it

Zablokowany

Wróć do „Crafting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość