literatura swtor

Tu możesz porozmawiać na ogólne tematy dotyczące SWTOR

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Szept » środa, 28 marca 2012, 13:39

W ogóle Mroczne Widmo (tutaj wszyscy mi mówią, że jestem dziwny[oczywiście mówią to wulgarnie]) jest moją 2 w kolejności (Imperium Kontratakuje n. 1) co do ulubionej części SW
dziwny jesteś ;D
S.
offtopik
ps. jak dla mnie jedyna wartość jaka płynie z nowej trylogii poza podróżą sentymentalna do czasów młodości i efektami specjalnymi. jest Palpatain i jego intryga dziejąca się w tle całych tych wydarzeń.
to jest super super super.
S.

Awatar użytkownika
Matimir
Posty: 552
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2011, 10:21
Lokalizacja: Wrocław/Zielona Góra
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Matimir » środa, 28 marca 2012, 14:16

Ja dzisiaj zacząłem za to i skończyłem (hehe) przygodę z książką ''Revan'' Drewa Karpyshyna. Początkowo miałem opory, zobaczyłem jakieś dwie recenzje dosyć sceptyczne, sporo mówienia o tym, że Revan został ukazany jako słaby, zagubiony człowiek bez osobowości. Jednak dzisiaj przeczytałem tą książkę w końcu. Cóż mogę powiedzieć bez spojlerowania - jedno słowo - KOTOR3, ta książka to byłby genialny scenariusz na trzecią część gry. Nie ma takiej potrzeby, jeżeli założymy, że w KOTOR chodziło o fabułę to książka wystarcza a nawet jest o niebo lepsza niż gra.

Początkowo książka wydaje się średnia, pierwsze strony nie nastrajały optymistycznie, zwłaszcza jeżeli przypomniałem sobie te recenzje. Potem było już tylko lepiej a tempo końcówki jest naprawdę niezłe i sensowne.
Z ukazaniem się The Old Republic człowiek jakoś tak zapomniał o pewnych niewyjaśnionych wątkach, porzucił rozmyślania - sama gra przyniosła ich nowych jeszcze kilka, tymczasem ta książka wyjaśnia wszystko i na pewno nie robi w tego sposób ''wyszła gra to naskrobmy książkę o tym jak trelemorele...''. Jest spójna chociaż mogłaby mieć spokojnie te 100 stron więcej, jednak przy trylogii Bane'a człowiek się nauczył, że pewne rzeczy są pomijane skracane, ale jak najbardziej w prawidłowy sposób.

Cóż, po przeczytaniu miałem te charakterystyczne dreszcze i kręcenie głową na zasadzie ''a więc to tak, kto by pomyślał''. Powtórzę, jeszcze raz - KOTOR 3 pełną gębą, teraz już nie narzekam, że taka gra nie wyszła bo... zrobiono coś lepszego - napisano książkę, czyli w mojej pamięci zostaje sama historia a nie jakieś marne lanie dziesiątek przeciwników w niewiadomym celu i z niewiadomo jak słabą np. mechaniką walki.

PS. Lord Scourge, no no... Nigdy się tak nie cieszyłem z wyboru Jedi Knighta jak teraz po pełnym zrozumieniu jego postaci. 8-)

Jest ktoś kto ma osobiste przemyślenia o tej książce?

Awatar użytkownika
Zafi
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek, 2 września 2013, 22:33
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista

Re: literatura swtor

Post autor: Zafi » piątek, 20 września 2013, 20:29

"Revan" jest niby obowiązkową pozycją fanów KOTOR, ale niestety mnie rozczarowała. Fabuła skupia się tylko na kilku postaciach - nie wiemy co się stało z resztą kompanów Revana i Exile. O wiele bardziej podobała mi się "Deceived" - ciekawsza fabularnie i nie pozostawia niedosytu jak "Revan" ;)
Tor-Fashion: Zafi'rah, Mrru

Wubon
Posty: 348
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 05:04
Medals: 1
Status:
Offline

SWTOR Dekurion

Re: literatura swtor

Post autor: Wubon » środa, 25 września 2013, 15:02

Trylogia Bane i Thrawna, bardzo szybko i przyjemnie się czyta osobiście bardziej mi się podobała ta pierwsza, pewnie dlatego że Thrawn mi do gustu nie przypadł zbyt "nieomylny" .
Komandosi republiki mile wspominam szczególnie pierwszą część.

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Edgarth » środa, 25 września 2013, 16:52

Zafi pisze:"Revan" jest niby obowiązkową pozycją fanów KOTOR, ale niestety mnie rozczarowała. Fabuła skupia się tylko na kilku postaciach - nie wiemy co się stało z resztą kompanów Revana i Exile. O wiele bardziej podobała mi się "Deceived" - ciekawsza fabularnie i nie pozostawia niedosytu jak "Revan" ;)
niestety muszę cię zasmucić wszystkie książki Old Republic są raczej średnie pisane na zamówienie ;/
Tutaj każdy powinien zaczynać zacząć od trylogii Dartha Bane^^
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Awatar użytkownika
Noxim
Patrycjusz
Posty: 613
Rejestracja: czwartek, 6 września 2012, 13:55
Medals: 26
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Weteran FF XIV Optio L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Noxim » czwartek, 26 września 2013, 15:57

Mi się bardzo spodobało Darth Plagueis. Troszkę inne spojrzenie po przeczytaniu na filmowe części 1-3 :P
Darth Bane oczywiście tez. Uważam, że to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto zaczyna czytać literaturę Star Warsów ;)

Awatar użytkownika
Zafi
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek, 2 września 2013, 22:33
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista

Re: literatura swtor

Post autor: Zafi » czwartek, 26 września 2013, 20:15

Edgarth pisze: niestety muszę cię zasmucić wszystkie książki Old Republic są raczej średnie pisane na zamówienie ;/
Pisane na zamówienie to nie znaczy że złe ;). Mnie "Deceived" naprawdę się podobała, widać analogię do romansu Sith Warriora/Vette oraz przybliża postać Malgusa. Bezpośrednio oczywiście nawiązuje do trailera pod tym samym tytułem, poznajemy sytuację na Coruscant przed, w czasie i po ataku na świątynię Jedi.
Teraz czytam duologię Thrawna, ale słabo idzie :P
Tor-Fashion: Zafi'rah, Mrru

Awatar użytkownika
Kybos
Posty: 614
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2012, 23:05
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Optio SWTOR Gestarum

Re: literatura swtor

Post autor: Kybos » czwartek, 26 września 2013, 22:11

Nie będę oryginalny jak powiem, że Bane jest pozycją obowiązkową. Kolejną jak dla mnie jest Plagueis, ale najpierw polecam przeczytać Darth Maul Łowca z Mroku. Warto też przeczytać Moc Wyzwoloną, ale lepiej smakuje jak się wcześniej nie grało w grę :)
Z kolei jak ktoś ma ochotę na coś zupełnie innego to ciekawy jest Fatalny Sojusz. Zdania są podzielone na jej temat, ale mi się podobała.

Awatar użytkownika
Mag'Ellan
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 17:24
Gender:
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Mag'Ellan » sobota, 19 października 2013, 21:41

Trylogie Dartha Bane przeczytałem i uważam ze naprawdę wiele się można dowiedzieć o filozofii Sithów, jak to było z zasadą dwóch. Ravena przeczytałem również i uważam ze ciekawie opisuje jego dalsze chociaż wydawała mi sie troche krótka :) Obecnie zmieniłem jednak trochę materiał źródłowy i jestem w trakcie czytania trylogii Wojny Łowców ;)

Awatar użytkownika
Brirre
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 22 października 2013, 10:21
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: literatura swtor

Post autor: Brirre » środa, 23 października 2013, 00:45

Osobiście proponuję wam wszystkie opowieści Starej Republiki są bardzo ciekawe i mogą wam wiele wyjaśnić na temat samej gry, co się działo przed wydarzeniami pokazanych w Old Republic.
Jeśli nie chcę się komuś czytać to proponuję AudioBooka sam używam wielokrotnie, dwie najlepsze części jak dla mnie to opowieść o Revanie czyli The Old Republic: Revan ręki Drew Karpyshyna i oczywiście The Old Republic: Oszukani napisanej przez Paul S. Kempa ta druga opowiada historie znanego chyba wszystkim Darth Malgusa jak i wydarzeń które miały miejsce podczas negocjacji na Alderan .

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Mexiss » poniedziałek, 28 października 2013, 21:08

Czytam książkę o Maulu. Mam pytanie:
Spoiler:
Ogólnie jestem po 1/3 i na razie jest kiepsko :roll:

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Pieczar » poniedziałek, 28 października 2013, 23:09

Nim przejdziesz do maula przeczytaj plageuisa (tam się zaczyna cała historia maula i jest idealnie wszystko wyjaśnione) - a jak chcesz się dowiedzieć bez czytania o co chodzi to już zapraszam na pw, bo większośc osób pewnie tak czy tak przeczyta spoila, a po co im psuć lekturę :)

Awatar użytkownika
Kybos
Posty: 614
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2012, 23:05
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Optio SWTOR Gestarum

Re: literatura swtor

Post autor: Kybos » poniedziałek, 28 października 2013, 23:24

Ja właśnie proponuję najpierw przeczytać maula bo czytając plagueisa jak dochodzi do czasu akcji maula aż się morda cieszy jak się wie co działo się podczas tego zadania :)

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Mexiss » poniedziałek, 28 października 2013, 23:33

Kybos, właśnie Twoim postem się kierowałem przy doborze kolejności ;)
Niemniej jednak mam nadzieję, że dotrwam do końca, bo na prawdę słabo się to czyta. Takie opowiadania to ludzie w gimnazjum piszą :D

Awatar użytkownika
Thirdan
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 14:10
Gender:
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Thirdan » wtorek, 29 października 2013, 22:51

Nie wiem jak Wam, ale mi się podoba serial animowany :D

Awatar użytkownika
Brirre
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 22 października 2013, 10:21
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: literatura swtor

Post autor: Brirre » środa, 30 października 2013, 00:00

to poczytaj książki ja tam jadę chronologicznie i póki co żałuję czasu dla jednej książki i nie polecam jej jest strasznie nudna jak dla mnie, a chodzi o tytuł Fatalny Sojusz

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: literatura swtor

Post autor: Vi'Tani » środa, 30 października 2013, 06:59

Brirre pisze:to poczytaj książki ja tam jadę chronologicznie i póki co żałuję czasu dla jednej książki i nie polecam jej jest strasznie nudna jak dla mnie, a chodzi o tytuł Fatalny Sojusz
Zaczęłam czytanie chronologiczne, ale jak zaczęła się cała seria książek gdzie nie zmieniali się głowni bohaterowie już wyświechtani w filmach i 7 poprzednich opowiadaniach...zrezygnowałam. Czytam z polecenia co ciekawsze tytuły i nie jestem zawiedziona :D
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Thirdan
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 14:10
Gender:
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Thirdan » środa, 30 października 2013, 09:42

Ja przyznam się szczerze, tak trochę wstyd, nie czytałem nic prócz serii Dartha Bane'a. Ale prędzej czy później nadrobię.

Teraz lekki offtop, bardzo podoba mi się seria herezji Horusa i polecam naprawdę wszystkim fanom WH40K ;).

Awatar użytkownika
Aryss
Patrycjusz
Posty: 734
Rejestracja: poniedziałek, 10 grudnia 2012, 17:55
Medals: 8
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Aryss » środa, 30 października 2013, 10:00

@Vi, no ja dlatego chronologicznie zaczełem czytać z tego powodu dopiero po sadze filmowej :P
Aczkolweik ostatnie rok/dwa przystopowalem i trzeba chyba wrocic :D

@Thirdan:
WH40k ksiazki stadko fanów jest tu: http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=4431 :D
Two there should be; no more, no less. One to embody power, the other to crave it

Awatar użytkownika
Thirdan
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 14:10
Gender:
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Thirdan » środa, 30 października 2013, 11:25

Wielkie dzięki, może uda mi się z kimś nawet umówić na grę :P

Awatar użytkownika
Zafi
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek, 2 września 2013, 22:33
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista

Re: literatura swtor

Post autor: Zafi » niedziela, 3 listopada 2013, 15:28

Dziś w Empiku udało mi się kupić trylogię Darth Bane'a za 14,99zł :o
W internetowym sklepie jeszcze taniej oraz widzę, że sprzedają też te pakiety na allegro ;)
Tor-Fashion: Zafi'rah, Mrru

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Mexiss » niedziela, 3 listopada 2013, 16:13

Empik miał jakiś zestaw (na oko) 10 tomów (jak nie więcej) za grosze.
Spoiler:
Ogólnie muszę przyznać, że "Łowca z mroku" to niezły paździerz...

Awatar użytkownika
Brirre
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 22 października 2013, 10:21
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: literatura swtor

Post autor: Brirre » niedziela, 3 listopada 2013, 19:50

tak w empiku też to dziś widziałem i jeszcze było 6 książek wojen klonów chyba za 33zł

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Mexiss » niedziela, 3 listopada 2013, 20:12

Wyprzedają makulaturę :lol:

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Bzyk » poniedziałek, 4 listopada 2013, 10:01

Zafi pisze:Dziś w Empiku udało mi się kupić trylogię Darth Bane'a za 14,99zł :o
W internetowym sklepie jeszcze taniej oraz widzę, że sprzedają też te pakiety na allegro ;)
Ja kupiłem 4 dni temu w empiku zestaw pierwszych 10 książek za 49,90 czyli 4,99 za książkę.

skończyłem pierwszy tom Darth Bane "Droga Zagłady" i zacząłem czytać tom 2 "Zasada Dwóch"

Na razie jest fajne i godne polecenia :D
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

ODPOWIEDZ

Wróć do „SWTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości