literatura swtor

Tu możesz porozmawiać na ogólne tematy dotyczące SWTOR

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 804
Rejestracja: niedziela, 1 sierpnia 2010, 21:48
Medals: 2
Lokalizacja: Łódź
Status:
Offline

LOTRO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

literatura swtor

Post autor: Uszaty » czwartek, 16 lutego 2012, 12:16

czy ktoś może polecić jakieś fajne książki ze świata gwiezdnych wojen ?

dawno temu, jak byłem młody, piękny i szczupły czytałem The Thrawn Trilogy, Timotthy Zahna

Możecie polecić coś równie dobrego albo lepszego ?

Awatar użytkownika
Acfiel
Posty: 715
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2011, 19:14
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Acfiel » czwartek, 16 lutego 2012, 14:32

Trylogia Darth Bane. sporo wyjaśnia jeżeli chodzi o samo lore, bo co do treści, to raczej książka marnego pióra.

Awatar użytkownika
Mezt
Posty: 1431
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 17:40
Medals: 9
Lokalizacja: Lubliniec
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Pretorianin AION Centurion LOTRO Pretorianin SWTOR Pretorianin
WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Mezt » czwartek, 16 lutego 2012, 14:56

Bierz się za Komandosów Republiki. Jak dla mnie na razie najlepszy cykl jaki się ukazał jeżeli chodzi GW.
"You can run, but you'll only die tired."

―Boba Fett

Awatar użytkownika
Yustaman
Posty: 438
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 09:47
Lokalizacja: Płock
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Yustaman » czwartek, 16 lutego 2012, 19:10

Hmmmm... to zależy czago poszukjesz, czy bardziej interesują sprawy związane z lore SW, czy poszczególne, ciekawe fragmenty historii Universum SW. Literatura jest bogata począwszy od komiksów po wydawnictwa ściśle książkowe. Długo by wymieniać. Bogaty spis literatury podaje:

http://www.ossus.pl - polska wersja

http://starwars.wikia.com - wersja angielska

Wpisuje np. Sith, Sithowie, Jedi i oprócz opisu hasła wyskoczy Ci literatura książkowa, będąca źródłem, czyli to o co pytasz.

Ciężko mi powiedzieć, które są lepsze, które gorsze. Jest tego dużoooo.... Mi się podobały książki opowiadające historię po upadku Imperatora Palpatina do inwazji Yuzan Vonghów. Potem jakoś już mniej mi się podobały.

Awatar użytkownika
Mezt
Posty: 1431
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 17:40
Medals: 9
Lokalizacja: Lubliniec
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Pretorianin AION Centurion LOTRO Pretorianin SWTOR Pretorianin
WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Mezt » czwartek, 16 lutego 2012, 23:25

U mnie właśnie odwrotnie, przerobiłem wszystko co tylko wyszło z epoki Wojen Klonów. To mój ulubiony etap gwiezdniaków.
Teraz jestem w trakcie cyklu Przeznaczenia Jedi i jak do tej pory (jestem na Odwecie) czyta się przyjemnie.
"You can run, but you'll only die tired."

―Boba Fett

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Badalaman » piątek, 17 lutego 2012, 12:49

Rowniez przymierzam sie do ksiazek z SW.
Poki co czytam opowiadania z kilku tomow. Jedne lepsze inne gorsze.

Ale co do ksiazek to ktorych autorow polecacie?
Bo wolabym zaczac od czegos dobrego niz sie zrazic jakas mierna ksiazka, a widze ze tytulow jest masa.

Co do wymagan to mam jedno : chce zeby sie dobrze czytalo, im wiecej akcji tym lepiej.
Jakby glownym bohaterem byl lowca nagrod byloby wogole rewelacyjnie :)

Niema dla mnie znaczenia jakas super zgodnosc z realiami SW, wiec nie trzymanie sie ich nic nie dyskwalifkuje.

P.S. Interesuja mnie pozycje polskojezyczne.

Awatar użytkownika
Makavi
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 6 stycznia 2012, 22:10
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Makavi » piątek, 17 lutego 2012, 20:14

Witam

Jak napisane zostało parę postów wyżej spróbuj od trylogii Darth Bane (Droga Zagłady, Zasada Dwóch, Dynastia Zła) Ja zacząłem od nich i czytało się dosyć łatwo i przyjemnie. Polecam także Ja Jedi, początkowo trochę mnie zniechęciła, ale potem poszło jednym tchem ;) Ogólnie tak jak radzą wszyscy, książek jest wiele i wszystko zależy od upodobań :)
Polecam obejrzenie:
http://gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Termit
Patrycjusz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 08:01
Medals: 4
Lokalizacja: Gdynia.
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WoW Legionista WildStar St. Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Termit » piątek, 17 lutego 2012, 21:14

Obecnie na terenie całej polski wychodzi co 2 tygodnie jeden tom książki SW.
Całą listę można znaleźć na http://hitksiazki.pl. Pierwszy tom tylko 5.99 kupiłem i naprawdę polecam.

Bail
Patrycjusz
Posty: 966
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2011, 12:41
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Ostrze Cortosis SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Bail » sobota, 18 lutego 2012, 00:00

Jak dla mnie najlepsza seria to Komandosi Republiki i później jeden tom Komandosi Imperium. Żałuje tylko, że babka nie skończy serii.

Awatar użytkownika
Yustaman
Posty: 438
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 09:47
Lokalizacja: Płock
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Yustaman » sobota, 18 lutego 2012, 10:04

Bail pisze:Jak dla mnie najlepsza seria to Komandosi Republiki i później jeden tom Komandosi Imperium. Żałuje tylko, że babka nie skończy serii.
A co zmarło jej się ? :(

Bail
Patrycjusz
Posty: 966
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2011, 12:41
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Ostrze Cortosis SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Bail » sobota, 18 lutego 2012, 11:34

Yustaman pisze:
Bail pisze:Jak dla mnie najlepsza seria to Komandosi Republiki i później jeden tom Komandosi Imperium. Żałuje tylko, że babka nie skończy serii.
A co zmarło jej się ? :(
Nie słyszałeś? "Obraziła się", bo w bajce tej nowej jest, że Mandalorianie to rasa pokojowa. Powiedziała, że nie skończy serii dlatego, że jej się wpieprzyli w rasę którą sama stworzyła.

Kuzby
Patrycjusz
Posty: 713
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 15:18
Medals: 5
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista SWTOR Gestarum AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Kuzby » sobota, 18 lutego 2012, 12:29

Rasa pokojowa hahaha grubo ktoś dowalił :p

A co do Dartha Baina jak najmocniej polecam, wiele ciekawych wątków, barwni bohaterowie, świetne opisy miejsc, akcja się nie nudzi, dużo dynamiki, żywe opisy, serio dla każdego :) co do następnych książek, to hmm przyznam szczerze że nie mają takiego potencjału jak ta trylogia (skończyłem na "Punkt Przełomu" http://gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91)

I w sumie to co mam już za sobą, największe wrażenie zrobiły na mnie
Trylogia Baina (szczególnie 1 część)
Planeta życia - akcji może mało, ale świat mnie dosłownie wchłonął
Komandosi Republiki Bezpośredni Kontakt - fajnie fajne :p
Punkt Przełomu - Akcja z dobrym żartem

Awatar użytkownika
Yustaman
Posty: 438
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 09:47
Lokalizacja: Płock
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Yustaman » sobota, 18 lutego 2012, 12:32

Mandalorianie i pokój? Toż oni by oszaleli, no chyba żeby wszyscy zginęli w walce o pokój (chyba pomieszczenie) :D . Nie śledzę co tam sie wokół wydawnictw SW dzieje. Mandalorianie jako sojusznicy Republik to tak, bywało tak w dziejach SW, ale do cholery nie pacyfiści.

Bail
Patrycjusz
Posty: 966
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2011, 12:41
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Ostrze Cortosis SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Bail » sobota, 18 lutego 2012, 14:53

Jako tako Mandalorianie rzadko byli po stronie Republiki, bo od zawsze mają na pieńku z Jedi po wojnach mandaloriańskich.

Awatar użytkownika
Yustaman
Posty: 438
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 09:47
Lokalizacja: Płock
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Yustaman » sobota, 18 lutego 2012, 19:03

Bail pisze:Jako tako Mandalorianie rzadko byli po stronie Republiki, bo od zawsze mają na pieńku z Jedi po wojnach mandaloriańskich.
No nie było to zjawisko powszechne, ale akurat właśnie po wojnach mandaloriańskich Jedi (głównie Revan) zrobili na nich takie wrażenie (wielcy wojownicy, odważni i takie tam), że gdy Cardeus Ordo został mandalorem, to sprzymierzył się z Republiką. Ale przez większość dziejów byli przeciwnikami Republiki, to fakt. Jednak np. taki Bobba Fett (sic!), gdy został Mandalorem to z Sojuszem Galaktycznym (następca Nowej Republiki)już nie wojował, a sytuacja zmusiła go do przymierza. Kilka razy skłócenie Mandalorian z Republiką było ewidentnie spowodowane intrygami Sithów.

Awatar użytkownika
Acfiel
Posty: 715
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2011, 19:14
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Acfiel » sobota, 18 lutego 2012, 23:12

po pierwsze primo...ultimo Mandalorianie to nie rasa.

Widać, że mało kto oglądał wojny klonów. Chodzi o to, że władzę nad planetą Mandalore objęła młoda królowa (miłość Obi-wana :P ), która stwierdziła, że konflikty doszczętnie rujnują jej naród, który kiedyś trząsł posadami świata, a teraz po licznych wojnach (także wewnętrznych), jest tylko cieniem samego siebie. Walczy więc z tradycjonalistami, którzy chcą przyłączyć się do wojny po stronie Separatystów. Warto zauważyć, że takie próby były już podejmowane wcześniej, np. Nowi Mandalorianie, którzy chcieli porzucić ścieżkę ciągłych walk.

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 804
Rejestracja: niedziela, 1 sierpnia 2010, 21:48
Medals: 2
Lokalizacja: Łódź
Status:
Offline

LOTRO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Uszaty » niedziela, 19 lutego 2012, 07:27

Acfiel pisze:po pierwsze primo...ultimo Mandalorianie to nie rasa.

Widać, że mało kto oglądał wojny klonów. Chodzi o to, że władzę nad planetą Mandalore objęła młoda królowa (miłość Obi-wana :P ), która stwierdziła, że konflikty doszczętnie rujnują jej naród, który kiedyś trząsł posadami świata, a teraz po licznych wojnach (także wewnętrznych), jest tylko cieniem samego siebie. Walczy więc z tradycjonalistami, którzy chcą przyłączyć się do wojny po stronie Separatystów. Warto zauważyć, że takie próby były już podejmowane wcześniej, np. Nowi Mandalorianie, którzy chcieli porzucić ścieżkę ciągłych walk.
matko, czy wszędzie muszą wetknąć wątek miłosny ?

Bail
Patrycjusz
Posty: 966
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2011, 12:41
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Ostrze Cortosis SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Bail » niedziela, 19 lutego 2012, 10:53

Acfiel pisze:po pierwsze primo...ultimo Mandalorianie to nie rasa.

Widać, że mało kto oglądał wojny klonów. Chodzi o to, że władzę nad planetą Mandalore objęła młoda królowa (miłość Obi-wana :P ), która stwierdziła, że konflikty doszczętnie rujnują jej naród, który kiedyś trząsł posadami świata, a teraz po licznych wojnach (także wewnętrznych), jest tylko cieniem samego siebie. Walczy więc z tradycjonalistami, którzy chcą przyłączyć się do wojny po stronie Separatystów. Warto zauważyć, że takie próby były już podejmowane wcześniej, np. Nowi Mandalorianie, którzy chcieli porzucić ścieżkę ciągłych walk.
I właśnie dlatego babka nie skończy Komandosów Imperium. Kto to widział, żeby Mandalorianie - łowcy nagród i wojownicy - ulegli kobiecie która chce pokoju. Poza tym planeta Mandalorian ogólnie jest niegościnna i trudno na niej żyć, więc taka wizja jak w Wojnach klonów jest poprostu niemożliwa :lol:

Awatar użytkownika
Yustaman
Posty: 438
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 09:47
Lokalizacja: Płock
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Yustaman » niedziela, 19 lutego 2012, 11:11

Wojny frakcji u Mandalorian bywały. Pacyfiści - Militaryści, jednak generalnie walka leży w ich naturze. No nie wiem... to musiałaby być jakaś rewolucja, wtłumaczona jakimiś niezwykłymi wydarzeniami. Zresztą w czasie Wojen Klonów zrobienie z nich pacyfistów nie jest zgodne z dalszymi losami, za czasów Mandalora - Boby Fetta i w czasie wojny imperialno-sithańskiej oni nadal są łowcami.

Mandalorianie jakich zna Stara Republika to nie rasa - bardziej kasta wojowników i łowców. Mandalorianinem mógł zostać każdy kto wyznaje ich filozofię.

Rasa Mandalorian (Taunugowie) istniała w starożytnych czasach, była to obok ludzi jedna z rodzimych ras na Coruscant. Humanoidzi podobni do jaszczurów, byli wojownikami, dali podwaliny do etosu Mandalorianina - wojownika/łowcy. Z czasem jednak ich populacja zaczęła wymierać i nazwę Mandalorian wraz z ich kulturą i tradycją, opierającą się głównie na umiłowaniu walki, przejęła wspólnota wojowników różnych ras. Wizjer w hełmach Mandalorian ma kształt twarzoczaszki Taunugów - pierwszych Mandalorian.

Awatar użytkownika
Warid
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2012, 22:24
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Warid » poniedziałek, 12 marca 2012, 21:19

Trylogia Baina - całą trylogię pochłonąłem w weekend. Wciąga masakrycznie. Daje wiele do myślenia na temat filozofii sithów.

Trylogia Thrawna - jak dla mnie materiał na epizody 7, 8, 9.

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 804
Rejestracja: niedziela, 1 sierpnia 2010, 21:48
Medals: 2
Lokalizacja: Łódź
Status:
Offline

LOTRO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Uszaty » poniedziałek, 26 marca 2012, 13:59

Warid pisze:Trylogia Baina - całą trylogię pochłonąłem w weekend. Wciąga masakrycznie. Daje wiele do myślenia na temat filozofii sithów.

Trylogia Thrawna - jak dla mnie materiał na epizody 7, 8, 9.
ja bym zdecydowanie wolał 7,8,9 z Thrawnem niż 1,2,3....

Awatar użytkownika
Acfiel
Posty: 715
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2011, 19:14
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Acfiel » poniedziałek, 26 marca 2012, 15:08

Uszaty pisze:
Warid pisze:Trylogia Baina - całą trylogię pochłonąłem w weekend. Wciąga masakrycznie. Daje wiele do myślenia na temat filozofii sithów.

Trylogia Thrawna - jak dla mnie materiał na epizody 7, 8, 9.
ja bym zdecydowanie wolał 7,8,9 z Thrawnem niż 1,2,3....

egeśmege :P ja tam lubię nową trylogię.

Awatar użytkownika
Stanis
AO Legionista
Posty: 583
Rejestracja: sobota, 5 września 2009, 15:00
Medals: 7
Lokalizacja: Opole
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX AION Legionista WoW Legionista GW2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Stanis » wtorek, 27 marca 2012, 08:39

Ja bym jeszcze dorzucił: Kryzys "Czarnej floty" - ten cykl też się przyjemnie czyta.
-Gdybyś mógł wybrać jedną z nadprzyrodzonych mocy, co byś wybrał?
-Zabrzmi jak zżynka z Biblii, ale zamiana wody w wino :)

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 804
Rejestracja: niedziela, 1 sierpnia 2010, 21:48
Medals: 2
Lokalizacja: Łódź
Status:
Offline

LOTRO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: literatura swtor

Post autor: Uszaty » wtorek, 27 marca 2012, 08:45

Acfiel pisze:.....


egeśmege :P ja tam lubię nową trylogię.

eee, młody jeszcze jesteś :lol:

Awatar użytkownika
Acfiel
Posty: 715
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2011, 19:14
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Status:
Offline

Re: literatura swtor

Post autor: Acfiel » wtorek, 27 marca 2012, 15:13

Uszaty pisze:
Acfiel pisze:.....


egeśmege :P ja tam lubię nową trylogię.

eee, młody jeszcze jesteś :lol:

tu nie chodzi o bycie młodym czy starym. Nie oceniam filmu po tym ile ma efektów specjalnych, bo jako fan filmów wolę niskobudżetowe dramaty albo filmy psychologiczne! xd Po prostu uważam, że w nowej trylogii w dobry sposób przedstawiono przejście Anakina na dark side of the force i ogólnie sytuację jaka była w przededniu powstania Imperium. W ogóle Mroczne Widmo (tutaj wszyscy mi mówią, że jestem dziwny[oczywiście mówią to wulgarnie]) jest moją 2 w kolejności (Imperium Kontratakuje n. 1) co do ulubionej części SW :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „SWTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość