Ki diabeł???

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w WoT

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Miko
Posty: 415
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Ki diabe

Post autor: Miko » sobota, 29 października 2011, 20:15

Czy tylko ja mam tak masakryczne lagi, że fps mi skaczą od 0!-do 50 z prędkością stroboskopu? Bo po prostu nie daje rady grać...

Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 537
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 19:41
Lokalizacja: Chmielno
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Giliarwe » sobota, 29 października 2011, 22:49

Miko pisze:Czy tylko ja mam tak masakryczne lagi, że fps mi skaczą od 0!-do 50 z prędkością stroboskopu? Bo po prostu nie daje rady grać...
lagi nia maja nic do fpsow... lagi to kwestia łącza... za FPSy odpowiada Twoj sprzet - welcome in hell.

Awatar użytkownika
Kain Reicz
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:36
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Kain Reicz » sobota, 29 października 2011, 23:48

Tłumacz to Miko - dla niego to co się dzieje w tej magicznej skrzynce to czary, wiec jeśli w jednej grze mu się coś zacinało i powiedzieli mu że to lagi, to teraz każde zacięcia tak opisuje, nawet jak komórka mu pada.

A serio - sprawdź grafikę i pamięć, przede wszystkim pamięci.
http://www.memtest.org/

Ps. Zrobiłeś coś z kompem odkąd zaczęło Ci się to dziać?

Awatar użytkownika
Miko
Posty: 415
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Miko » niedziela, 30 października 2011, 00:01

Właśnie chodzi o to, ze nic nie zmieniałem, a demon, który siedzi w tym czarnym pudełku regularnie ma składane dary w postaci prądu transportowanego kablem. I nie powinien się buntować. Zeszły tydzień - stałe 30-40 fps, ping 50. Aktualnie - fps tak jak pisałem, zachowuje się jak kobieta w ciąży, a ping dalej mam 50-60. Jak mnie demon zirytuje to mu zrobię płukankę w poniedziałek, moze to coś zmieni...

Awatar użytkownika
Kain Reicz
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:36
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Kain Reicz » niedziela, 30 października 2011, 00:27

Myślę, że lewatywa systemu powinna pomóc. A jak nie, będzie się szukało co mogło paść.

Awatar użytkownika
Bronx
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 22:02
Lokalizacja: Głogów
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Bronx » środa, 9 listopada 2011, 16:42

Takie info dla wszystkich, którym WoT nagle i z bliżej niewiadomych przyczyn zaczął wariować! o0 Te wszystkie spadki (skoki) FPS-ów, ładowanie sie mapy po rozpoczęciu gry itp. to w większości przypadków wina naszego dysku twardego!
Wraz w kumplami grającymi w wota doszliśmy zgodnie do wniosku ze to właśnie dysk jest przyczyną spadku wydajności czy spowolnieniu ładowania gry! Innym grom nie przeszkadza zapełniony czy "zawirusiony" dysk, natomiast WoT "o dziwo" szybko sie buntuje.
Wystarczy zrobić defragmentacje dysku, oczyszczanie, zwiększyć miejsce na partycji systemowej, zeskanować OTL lub programem antywirusowym i nagle zaczynamy sie ładować 30-40sek. przed rozpoczęciem gry (nawet na słabszych kompach), oraz nie uświadczymy żadnych większych spadków FPS ;)

Mam nadzieje, że komuś pomogłem! Peace! :)

Awatar użytkownika
Maisu
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 20:01
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Maisu » środa, 9 listopada 2011, 16:56

Good Idea Bronx, ja właśnie kończę pracę wiec wracam do domu i zrzucę swojemu defragmentację :) pokasuje tez parę rzeczy Cala a potem sprawdzę teorie w praktyce własnoręcznie ;>
"Jakiż strach lub cierpienie uciszy buntu ostatnie tchnienie,
gdy stoję naprzeciw Cienia pod wiecznie płonącym niebem?"

Awatar użytkownika
Bronx
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 22:02
Lokalizacja: Głogów
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Bronx » czwartek, 10 listopada 2011, 21:48

Napisz czy dało to chociaż lekkiego kopa w działaniu gry ;) Ja doszedłem do tego wniosku gdy mój kumpel kupił nowe podzespoły do komputera (m.in. nowy szybki dysk twardy). Gra zaczęła działać płynnie i ładować się na długo zanim rozpoczynało sie odliczanie do rozpoczęcia bitwy. Po kilku miesiącach czas ładowania się mapy zaczął rosnąć a ponowne czyszczenie dysku i skanowanie poprawiło wydajność. Nie wiem tylko czy skoczyły mu przez to FPSy bo i tak miał ich pod dostatkiem ale jakiś efekt widoczny był ;)

Awatar użytkownika
Miko
Posty: 415
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Ki diabe

Post autor: Miko » sobota, 12 listopada 2011, 16:10

Owszem pomogło, bo już mi się gierka praktycznie przestała ciąć ale jak to mówią "jak nie urok to sraczka" najprawdopodobniej przypaliła mi się karta grafiki dwa dni temu i nijak nie pogram póki komp nie wróci z serwisu...

Awatar użytkownika
Slothar
Co-OP Legionista
Posty: 689
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 10:53
Medals: 26
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WoT Trybun SWTOR St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ki diabe

Post autor: Slothar » środa, 16 listopada 2011, 11:53

Grunt, że w ogóle zamierzasz czasem pograć ;]
"Using no way as way having no limitation as limitation" Bruce Lee

Zablokowany

Wróć do „World of Tanks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości