Heal - help

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Gural
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 listopada 2013, 15:01
Medals: 2
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Order Odrodzenia Imperium Uczestnik zlotów IX Kohorty

Heal - help

Post autor: Gural » piątek, 12 grudnia 2014, 10:22

Mam prośbę o pomoc. Nie wiem czy teraz Shaman w heal jest broken czy ja coś robię źle.

Healing Stream Totem - 15 sek leczenia - 30 sek CD
Healing Rain - 10 sek leczenia (cast 2sek)

Cryty zwracają mana.

Z Glypha można zdjąć CD na Riptide --- 2 x Riptide daje Tidal Wave co daje 40% hast na Chain Heal / 60% Cryta na Healing Surge.

Unleash Life daje heala + next spell jest 30% większy a z Unleashed Fury jest jeszcze o 50% większy.

Cloudburst Totem / HighTide : High na fight AOE / Cloud na single
Unleashed Fury (chyba lepsze od Primal) --- Primal to 10% + heal na okres trwania totemu (czyli teoretycznie 10% + na 2 z 5 minut) --- Unleash tak żeby zboostować kolejnego Chanina / Direct Heala

Chain wypala mana w połączeniu z Tidal Wave w ciągu chwili.

Czy czegoś jeszcze nie wiem / nie rozumiem. Ktoś jakieś uwagi ??

PS. Nie pisałem o grubych CD

Awatar użytkownika
Mikele
Patrycjusz
Posty: 3522
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:11
Medals: 18
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista AION Legionista WoW Trybun
LOTRO Trybun WildStar Legionista eSport Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Heal - help

Post autor: Mikele » piątek, 12 grudnia 2014, 10:53

Gadalem z gloharem po rajdzie i mial pare pomyslow. Pogadaj z nim ingame lub na tsie.

Awatar użytkownika
Gural
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 listopada 2013, 15:01
Medals: 2
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Order Odrodzenia Imperium Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Heal - help

Post autor: Gural » piątek, 12 grudnia 2014, 12:34

Spoko. Po weekendzie --- zaraz do Gdyni spadamy.
W razie czego jak ktoś ma pomysł to niech poda czego nie wziąłem pod uwagę.

Awatar użytkownika
Mikele
Patrycjusz
Posty: 3522
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:11
Medals: 18
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista AION Legionista WoW Trybun
LOTRO Trybun WildStar Legionista eSport Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Heal - help

Post autor: Mikele » piątek, 12 grudnia 2014, 13:16

Gural ilvl645
Shamek ilvl 646

Wygląda na to, że on leczył więcej single target, nie wyplukal sie z many na chainheale a porownujac jego Healing Wave vs Twoj chain heal + healing Wave to wypada 2x lepiej w HPSie.
Jego healing rainy maja 5x lepsza wydajnosc (wiecej ludkow w nich stalo?).
Healing tide u Ciebie ma 19 hitow za 112k, jego ma 170 hitow za 1,7M i jest na 3cim miejscu wsrod zrodel healing done.
Wiecej healing stream totemow postawil ale za mniej hpsu.
36 mniej riptide rzucil a mimo to wyleczyly ciut mniej HPkow niz Twoje (Nadpisujesz hoty?)
No i ma zupelnie inne proporcje cast/hot w riptide, ale to musialbym lepiej znac klase. Wyglada jakby rzucal je na targety, ktore maja malo hp a Ty robiles castami overheala.

Ma jeszcze jakies dodatkowe zrodla leczace:
Cloudburst, Restorative Mist i Unleash life, ktore zrobily ponad 1M healing done.


I ostatnie porownanie 175castow jego spelli vs 137 castow Twoich.
Nie użyłeś ani razu Ascendance, spirit link totemu, call of the elements, ancestral swiftness.

Awatar użytkownika
Getron
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2012, 08:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Heal - help

Post autor: Getron » piątek, 12 grudnia 2014, 15:22

To ostatnie to duży błąd. Czytałem jakiś czas forum palków i koleś stwierdził, że zdecydowanie największym błędem u palków w healu jest nieużywanie CDków i zgadzam się z tym w 100%, więc może i w Twoim przypadku to też duży błąd?

Awatar użytkownika
Glohar
Patrycjusz
Posty: 387
Rejestracja: piątek, 9 września 2011, 23:43
Medals: 6
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Heal - help

Post autor: Glohar » piątek, 12 grudnia 2014, 19:05

Gural pisze: Z Glypha można zdjąć CD na Riptide --- 2 x Riptide daje Tidal Wave co daje 40% hast na Chain Heal / 60% Cryta na Healing Surge.
Glypha można sobie odpuscić, nie kusi wtedy spamowanie ripem które wypłukuje z many. Tidal Wave działa inaczej. Po pierwsze zakłada go na ciebie Riptide i Chain Heal (ma dwa stacki). Redukuje o 25% cast time Healing wava, lub zwiększa szanse na cryta o z healing surge o 30%. Jeszcze co do Chain heala powieneś go rzucać na osobe która ma na sobie Riptide (Chain heal leczy wtedy tą osobe o 25% wiecej).
Gural pisze: Unleash Life daje heala + next spell jest 30% większy a z Unleashed Fury jest jeszcze o 50% większy.
to powinno być używane co CD, ty używasz go bardzo sporadycznie.
Gural pisze: Chain wypala mana w połączeniu z Tidal Wave w ciągu chwili.
Chain healem nie spamujemy. Na dużym dmg w raidzie używasz go tylko do PODTRZYMANIA Tidal Weva np.
Odświeżenie Riptide na tankach
- 2x healing surge
- chain heal
- 2x hs/hw
(zależy tak naprawde od tego co własnie się dzieje, jaki dmg raid w tanków etc sam musisz wyczuć czego używać).

Healing Stream Totem - Zdecydowanie za mało go używasz, pal go najlepiej co CD poprawi to znacznie Twój heal. Do tego widzę, że masz na talencie Rushing Streams który jest poprostu marnotrawstwem przy tak niskim uptime Totemu.


Bardzo źle używasz CDków
Healing Tide Totem to bardzo silny CD healerski musisz używać go z rozwagą (nie dublować się z tranq etc). U ciebie zrobił on większy overheal niż heal

Ascendance - również bardzo silny CD, którego praktycznie nie wykorzystujesz podwaja twoje spele leczące na najbliższe targety. Najlepiej używać go z Spiritwalker's Grace. Poza tym dobrym tirckiem jest odpaleniem przed Healing Raina, i tóż przed końcem Asci odswieżenie go z wykorzystaniem Ancestral Swiftness( pomimo wykorzystania Asci, HR będzie miał buffa do końca trwania).

Spirit Link Totem - obecnie chyba jeden z najbardziej potężnych CD Healerskich w grze. Osoby na 10 yarda instantowo mają uśrednione i połączone hp przez 6 sec - leczysz jednego leczysz wszystkich. Po za tym przez ten czas te osoby mają 10% redukcji dmgu.


Poza tym powieneś zainwestować w jakis dobry trinket maniarski (klepsydra, świeczka) Na prawde bardzo ułatawiają sprawe z maną.

Myślę, też że używanie zwykłej poty many (zwraca 32k many) nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej już przyciąć gdzieś 10s i zwrócić sobie na spokojnie 52k many za pomocą channeled mana potion.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shaman”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości