Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?!?"

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?!?"

Post autor: Noomz » wtorek, 9 października 2012, 13:50

Hej, z tej strony Noomz, zadowolony Resto Shaman IX Kohorty!

(WAŻNE! Proszę o feedback, czy tooltipy, linki i kolor się u wszystkich wyświetla. Uprzedzam też, że jako obecny fanboj szamana troche opiewam w zachwyty)

Spis treści poradniczka Numzowego:
1. Wprowadzenie (+ najważniejsze zmiany w nowym dodatku gratis)
2. Umiejętności i casty
2.1. Single target spells
2.2. AoE Spells
2.3. Umiejętności
3. Cooldowns!
4. Talenty
5. Glyphy
6. Statystyki
7. Itemy
8. Mechanika
9. Dlaczego warto zagrać szamanem?

1. Wprowadzenie, (+ najważniejsze zmiany w nowym dodatku gratis)
Ahoj! Jako nadworny resto szaman chciałem tutaj podzielić się opisem, refleksjami i kilkoma ciekawostkami na temat totemiastego lekarza z mojej perspektywy. Mam nadzieję, że dzięki temu krótkiemu poradnikowi szaman stanie się popularniejszą klasą i wszyscy będą chcieli radośnie chain heal spamować razem ze mną!
Jednak mówiąc nieco bardziej poważnie, szaman zawsze borykał się ze swoją rolą jako healer. Poprzednie dodatki uwidoczniły bolączki i mankamenty, szaman nie był ani wybitnym raid healerem, ani tank healerem. Jack of all trades, master of none. Brak fajnych utility cooldownów sprawił, że nie był priorytetem jeżeli chodzi o komponowanie grup. Na szczęście te czasy już minęły, chain heal spam odszedł do lamusa i ciemno niebieski kolor gości coraz częściej na raid-frame`ach.

Jak pewnie wiecie, pandy przyniosły ze sobą dużo fajnych zmian i warto nadmienić, że omawiana klasa otrzymała ich naprawdę pokaźną ilość.
Nie ma już 4-totemowego kramu, który każdy szanujący się szaman nosił ze sobą w kieszeni i rozstawiał przy każdej możliwej okazji jak prawdziwy cygan. Co warto podkreślić, totemy są teraz cooldownami z prawdziwego zdarzenia!
Drzewko talentów zostało całkowicie przebudowane i szerzej omówię je w dziale ku temu przeznaczonym.
Jednak NAJPIĘKNIEJSZĄ i najważniejszą zmianą jest w nowym dodatku to, że Water Shield (który szerzej również opisany zostanie w kolejnych działach) jest teraz 60 minutowym buffem i nie trzeba marnować KAŻDEGO global cooldownu, aby go odświeżyć! :-P
Zmian jest oczywiście zdecydowanie więcej, zatem każda z nich zostanie omówiona szerzej w odpowiednich działach poradniczka. Zapraszam do lektury.

2. Umiejętności i casty

2.1. Single target spells:
- Healing Wave - to jest nasz najtańszy, powolny heal, który powinien być często gęsto używamy, jeśli naszym celem jest konserwacja many. HPSy(heal per second) ma słabe, jednakże jego HPM (heal per mana[spent]) jest jednym z najwyższych ze wszystkich klas! A to dlatego, że w przypadku proca talentu zwanego Resurgence (część 3) przywraca aż 148% many potrzebnej do wycastowania! Jednak im dalej w content, będziemy go używać coraz mniej na rzecz Greater Healing Wave bądź Surge.

- Greater Healing Wave - Big daddy poprzedniego spella. Przywraca ogromne wartości życia, ale kosztuje też sporo. Powinniśmy go używać jedynie będąc pod wpływem Tidal Waves (efekt, który nakłada na nas spell Riptide, opisany dalej).

- Healing Surge - najszybszy i najdroższy heal. Najlepiej nadaje się do szybkiego single target healingu w trudnych sytuacjach. Żre manę prawie tak szybko jak noobalans sie nabebluje - ergo nie spamować tym! Największy HPS w naszym arsenale, jednakże okupiony wielkim kosztem.

- Riptide - mój ulubiony spell szamana. Nie tylko dlatego, że nakłada na postać HoT (heal over time) efekt, ale przede wszystkim procuje Tidal Waves [Healing Surge ma o 30% większą szansę na trafienie krytyczne, a Healing Wave i Greater Healing Wave cast time jest zmniejszony o 30%]. Nowy glyph umożliwia nam castowanie Riptide bez cooldownu

2.2 AoE Spells.
- Chain Heal - tak, tak proszę państwa! Tym właśnie spamujemy, żeby robić 60k HPSów na rajdzie! A tak poważnie to Chain Heal jest naszym smart AoE healem, który skacze na 5 najbardziej rannych osób w zasięgu. Preferuje targety na bazie całkowitej puli życia, a nie na procentach (co nie jest takie fajne).

- Healing Rain - Nasz najsilniejszy AoE spell z 10s cooldownem, największe HPS jakie szaman może zrobić (nie licząc CD i talentów) i OGROMNY koszt many. Castujemy na ziemię, jako okrąg - dlatego wymaga zgrupowania MINIMUM 4-5 osób, aby był efektywny.

2.3. Umiejętności
- Water Shield - czyli to, co sprawia że życie każdego szamana jest lepsze. Fakt, iż jest teraz 60 minutowym buffem, robi z nas teraz szejków healingu :|. Spell zwiększa regenerację naszej kochanej many. Mechanika się nie zmieniła - nadal każdy direct melee/spell aktywuje bonus on hit.

- Earth Shield - główny spell do leczenia tanków i noobalansa. Jest to buff, który wrzucamy na cel, daje 9 ładunków które leczą przy otrzymaniu obrażeń przez wyżej wymienionych. WAŻNE: zwiększa moc direct heali szamana na celu z earth shieldem o 20% SESESE :twisted:

- Unleash Elements - Jako resto, będziemy używać szamańskiego enchantu na broń: Earthliving Weapon. Kiedy rzucimy Unleash Elements, nasz enchant zagotuje się i nałoży na nas buffa, który zwiększy nasz następny direct heal o 30% RELEASE THE KRAKEN. Niestety nie jest to jakiś priorytetowy spell, global cooldown, którego musimy zużyć czasem nie jest tego po prostu warty. Ot, zabawka.

3. COOLDOWNS

No to przechodzimy do najciekawszej części nowego szamana, mianowicie ODPAŁKI!
- Ascendance - Nasza nowa umiejętność, którą zdobywamy na 87 lvlu. Jest na 3 minutowym cooldownie, trwa 15 sekund (stosunkowo niedługo). Kiedy się odpalamy, Ascendance DUPLIKUJE healing done szamana i rozdziela po równo między raid. Kruczek polega na tym, że zduplikowany heal wychodzi z miejsca, gdzie aktualnie znajduje się nasz totemiasty. Zatem pozycja raidu/nasza jest bardzo istotna. UWAGA: Powoduje ogromny overhealing czasami, używać z głową!

- Spiritwalkers Grace - BALSAM na ciało każdego szamana! Pomaga nam radzić sobie z naszą największą słabością i pozwala przez 15 sekund (glyph zwiększa do 20s.) castować w biegu! 2 minutowy cooldown daje nam możliwość użycia nawet kilka razy w walce.

- Healing Stream Totem - Tutaj wahałem się, czy umieścić HST w dziale cooldowns, z racji faktu iż ma tylko 30 sekund przerwy, przy czym trwa 15s. Niemniej jest to nasz MOCNO single-healujący smart HoT. Wybiera sobie automatycznie najniższy w hpkach cel w raidzie. Jedno z naszych najbardziej opłacalnych spelli - niski koszt, duży heal na najbardziej 'potrzebujących'

- Healing Tide Totem - czyli "OMG WTF CZEMU TEN SZAMAN JEST TAKI PRZEGIĘTY. LOLKLASA, NACISKA 1 GUZIK I NIE TRZEBA LECZYĆ NIC, DLA NOOBA(lan)SÓW TYLKO". Przyczynek zazdrości innych healerów! Na dobrą sprawę powinien znaleźć się w dziale Talenty (gdyż jest talentem! :D), ale z racji tego, że jest jedynym słusznym wyborem w tierze, to wrzucamy go tutaj od razu. Szamańska wersja Tranquility, OGROOOMNY HEAL, 3 minutowy cooldown praktycznie za darmo jeżeli chodzi o manę. Leczy wszystko najlepiej, kropka .

- Mana Tide Totem - Daje 200% spiritu wszystkim w raidzie przez 16 sekund. Integralna część regeneracji many szamana, używać z głową. Przy okazji daje manę innym healerom. Trinkety/proce/potiony na spirit, które odpalą sięw trakcie trwania Tide`a liczą się do puli i dodatkowo zwiększają regen.

- Spirit Link Totem - Nasza nowalijka z czasów Cataclysmu - 6 sekundowy czas trwania, 3 minuty cooldownu. Łączy health poole wszystkich w zasięgu, wyrównuje je na każdym ticku i daje 10% redukcji obrażeń objętym postaciom. Minimalny overhealing, ratuje ze spike dmgu i śmierci Noobalansa, który stoi w shockwave.

Ciąg dalszy nastąpi bardzo szybko. :-) Pozdrawiam & much love Kohorta!

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Noomz » wtorek, 9 października 2012, 13:54

Witam ponownie. Dziś będziemy dywagować na temat tego jak szamanem efektywnie leczyć i kręcić hapeesy tak jak numz.

Zacznijmy od krótkiej analizy statystyk potrzebnych cygańskim totemom.
Nadal najważniejszym i priorytetowym statem jest Int
Intellect[= Spellpower] > Spirit > Haste (Na początek pierwszy próg, 871 potem docelowo 3764 jak już będzie lepszy gear.) > Mastery (około 50%) > Crit.
Oczywiście spirit jak najwyżej się uda. Na początku tiera to jest najważniejszy stat, bez którego nie da się efektywnie leczyć. Zatem duża flaszka spirytu na raid obowiązkowo.

A teraz krótki opis taktyki na każdego bossa z perspektywy Noomza.
The Stone Guard
Walka stricte avoidance`owa, healing w dużej mierze zależy od umiejętności unikania bomb/plam/radzenia z chainami grupy w której jesteśmy. Earth shield leci na main tanka, polecam na tą walkę zaopatrzyć się w Glyph of Riptide i od czasu do czasu blanketować raid (UWAŻAMY NA OVERHEAL). Walka jest bardzo dynamiczna, więc Glyph of Spiritwalker`s Grace również jest dobrym wyborem. Glyph of Water Shield jest również konieczny. Starajcie się używać dużo Healing Wave, bo przy buffie z Riptide, którego nakładamy często, jest naprawdę opłacalnym i mocnym healem. W trudnych momentach Surge! Generalnie easy mode.

Feng The Accursed
Walka prosta i biedna jak żarty Glohara. Cała zabawa polega na rotowaniu cooldownów.
Średnio Epicenter w trakcie walki pojawia się 4-5 razy. Zatem na pierwszym polecam pojechać ostro i wrzucić Healing Tide Totem. Dodatkowo oczywiście healing rain na ziemi + chain heal na dokładkę (jednakże z tym oszczędnie, bo znów będzie 124235% overheala). Kolejny Epicenter i nasz kolejny OMGWTF OP OP cooldown w tej walce: Ascendance. To + healing rain + chain heal i jesteśmy w stanie przeleczyć WSZYSTKO. TIP: Glyph of Telluric Currents jest konieczny. Glyph of Water Shield też bierzemy na 100%. Po każdym epicenter jesteśmy w stanie praktycznie się wytopować. Mana nie powinna być problemem. Kolejne fazy walki to praktycznie to samo - stack+cooldowny. EASY MODE x10

Gara'jal the Spiritbinder
Normal rządzi się swoimi prawami i mamy kolejną w miarę prostą walkę. 2 sposoby - albo zergujemy, albo robimy normalnie. WYWALAMY Glyph of Water Shield. To jedyna walka w tym tierze, gdzie kompletnie się ten glyph nie sprawdza. W spirit realmie używamy riptide+surge=full haps. Burn phase healing rain + CDki w razie cu.

The Spirit Kings
Tutaj to w ogóle nie będę się rozpisywał, bo to jest prawie jak 5man heroik. Możecie leczyć nawet brodą albo kolanem a i tak będzie win.

Elegon FUN! :-) Robiąc na 2 healerów polecam podzielić raid na 2 pięcioosobowe grupy. Każda grupa ma 1 healera, który się nią opiekuje. Pamiętamy o dispellach! Polecam ubrać Glyph of Water Shield i Glyph of Telluric Currents. W pierwszej fazie uważamy na Catastrophic Anomaly. Jeżeli chcemy efektywnie rotować CDkami, to na 1 wybuchu używamy HTTotem, na 2 ascendance. Pomiędzy wrzucamy lightning bolty, żeby stać na wysokich procentach many. Faza z małymi addami to tylko i wyłącznie riptide + Healing Wave. W razie czego mamy też nasz HST (tak notabene to jest spell, którego polecam używać przy każdej opcji, w każdej walce jak tylko schodzi z cooldownu. Jeden z najlepszych smart heali w arsenale all healerów). Kiedy walka przechodzi z 2->3 fazy polecam użyć spiritwalka. Na burn fazę polecam zostawić zarówno HTT + ascendance. Będą wam potrzebne :-)

Will of the Emperor
Fajne, aczkolwiek monotonne. Do leczenia tanka przyporządkowanego do nas wystarczy Unleash Elements --> RELEASE THE KRAKEN --> Healing Wave + riptide i earthshield. Na gas phase rotujemy cooldowny (HTT -> ascendance -> HTT i będzie koniec walki). Większy focus tutaj na tankach, w razie czego mamy też Greater Healing Wave i Surge, ale polecam nie panikować. Z racji tego, że tank na którym mamy Earthshielda dostaje 20% większe heale od nas, czasem wystarcza zwykły Healing Wave. Używamy HST cały czas.

W razie pytań służę pomocą. Niebawem kolejna część z, mam nadzieję, opisem wszystkich Heroic Mode`ów. :-)
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 października 2012, 09:49 przez Noomz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Sidagel » wtorek, 9 października 2012, 19:57

Po masakrycznym nerfie w cata i całkowitej nieprzydatności resto widzę, że blizz złapał refleksje i znowu można nim normalnie leczyć:) szkoda tylko, że znerfili przy okazji troszkę "rotacje" umożliwiając leczenie szympansom:(
Jak to terez wygląda względem palka i priesta?

Awatar użytkownika
Eiphi
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 20:29
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Eiphi » wtorek, 9 października 2012, 21:14

Super inicjatywa ale patrząc na twój HPS na logach i poziom ogaru dużo chętniej bym poczytał poradnik pisany przez ciebie a nie tylko tłumaczenie z Elitist Jerks :)

Tak czy inaczej - dobra robota !

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Noomz » wtorek, 9 października 2012, 23:08

Najpierw chciałem przybliżyć ogólny zarys umiejętności i 'szkielet' postaci, a w dalszych punktach rozwinę się na temat poszczególnych walk na bossach, moich 'tips&tricks' i szeroko pojętego poradnictwa :-) Dzięki za feedback, doceniam :)
Sidagel pisze:Po masakrycznym nerfie w cata i całkowitej nieprzydatności resto widzę, że blizz złapał refleksje i znowu można nim normalnie leczyć:) szkoda tylko, że znerfili przy okazji troszkę "rotacje" umożliwiając leczenie szympansom:(
Jak to terez wygląda względem palka i priesta?
To też zamieszczę, zrobię małe porównanie na bazie tego, co do tej pory widziałem :-)

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Noomz » wtorek, 23 października 2012, 09:50

Bump, poszła część z opisem wszystkich bossów i 'HOW TO' heal. Napiszcie czy się podobało.

Awatar użytkownika
Beciaa
Posty: 206
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2012, 17:26
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW Centurion

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Beciaa » wtorek, 23 października 2012, 15:20

Mi się bardzo podobało ;) Zaczynam się zastanawiać, czy nie wyexpić swojej szamanki i popróbować nią nieco poleczyć :D

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Netamii » wtorek, 23 października 2012, 16:39

Noobmz sie postaral nie ma co :D Bardzo ladnie =p A ty Becia sie nie poddawaj tylko dlatego ze Noomz lepsze cyferki kreci ^_^

ps. Zapewne hackuje te HPS'y :D

Awatar użytkownika
Eolla
Posty: 192
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:34
Lokalizacja: Poznań
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Eolla » wtorek, 23 października 2012, 16:41

Bardzo fajny guide, natomiast mam 2 pytania:

1) Oglądam Twoje armory i Twoje reforge/gemy nie pasują mi do zarysowanej koncepcji. Jeśli chodzi o reforge, to nie masz ani jednego, co by oznaczało, że na obecnym poziomie gearu traktujesz crit=haste=mastery=spirit, czy dobrze rozumiem? crit/haste/mastery mógłbym się jeszcze zgodzić, natomiast reforge w spirit na cloak i broni to chyba po prostu zapomniałeś? ;) Co do gemów - obecność czerwonych, niebieskich i pomarańczowych (żółty socket) sugeruje, że traktujesz int=spirit. Oglądałem logi czołowych graczy i widziałem u nich flaske na spirit i jedzonko na int, czego też nie rozumiem. To jak to w końcu jest, skoro na słabym sprzęcie brakuje nam many, powinniśmy chyba w czerwone sockety ładować int/spi a w żółte crit/spi, jeść pierożki krewetkowe na spirit i flaske na spirit, czy tak?

Dla porównania moje armory, byłbym wdzięczny za komentarz. Gemowałem w spirit, reforge w spirit i crit (crit dla zwiększonego mana regen z Resurgance, ale coś mało tego crita i tak :/ )

2) Napisałeś, że MTT działa z tymczasowymi buffami na spirit, ciekaw jestem czy to sprawdzałeś, bo z opisu spella wynika, że takowe nie są brane pod uwagę.

Pozdrawiam,
Eoll

Awatar użytkownika
Eiphi
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 20:29
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Eiphi » wtorek, 23 października 2012, 17:06

MTT nie dziala z short term spirit buffami.

Jedynym wyjatkiem sa trinkety dajace stacking buffa do spiritu - na przykład : http://www.wowhead.com/item=77976

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Noomz » wtorek, 23 października 2012, 23:23

Eolla pisze:Bardzo fajny guide, natomiast mam 2 pytania:

1) Oglądam Twoje armory i Twoje reforge/gemy nie pasują mi do zarysowanej koncepcji. Jeśli chodzi o reforge, to nie masz ani jednego, co by oznaczało, że na obecnym poziomie gearu traktujesz crit=haste=mastery=spirit, czy dobrze rozumiem? crit/haste/mastery mógłbym się jeszcze zgodzić, natomiast reforge w spirit na cloak i broni to chyba po prostu zapomniałeś? ;) Co do gemów - obecność czerwonych, niebieskich i pomarańczowych (żółty socket) sugeruje, że traktujesz int=spirit. Oglądałem logi czołowych graczy i widziałem u nich flaske na spirit i jedzonko na int, czego też nie rozumiem. To jak to w końcu jest, skoro na słabym sprzęcie brakuje nam many, powinniśmy chyba w czerwone sockety ładować int/spi a w żółte crit/spi, jeść pierożki krewetkowe na spirit i flaske na spirit, czy tak?

Dla porównania moje armory, byłbym wdzięczny za komentarz. Gemowałem w spirit, reforge w spirit i crit (crit dla zwiększonego mana regen z Resurgance, ale coś mało tego crita i tak :/ )

2) Napisałeś, że MTT działa z tymczasowymi buffami na spirit, ciekaw jestem czy to sprawdzałeś, bo z opisu spella wynika, że takowe nie są brane pod uwagę.

Pozdrawiam,
Eoll
Ad 1) Z reforgem jeszcze eksperymentuje, teraz codziennie jest inaczej. Szukam odpowiedniego progu spirytu, żeby efektownie zarządzać maną. Szczerze mówiąc jeszcze nie mam 'złotego' środka. No i niemalże co chwilę zmieniam jakąś część gearu więc teraz o twardym reforgu nie ma mowy. Jeżeli chodzi o stosunek int/spirit to z myślą o najbliższych HCkach zamierzam pójść nieco więcej w inta. Jestem już zadowolony z mojego mana managementu i nie boję się dłuższych walk. Zaczyna brakować nieco mocy spelli, także int jest rozsądny. Nie ma teraz sztywnych ram, trzeba eksperymentować. Ja lubię flachę na spirit+int food.

Co do gemów - obecnie bonusy color/socket są dość duże, więc warto zastanowić się nad pasującymi gemami, ja starałem się mieć kolorki spasowane dla dużych int gainów.

Awatar użytkownika
Glohar
Patrycjusz
Posty: 387
Rejestracja: piątek, 9 września 2011, 23:43
Medals: 6
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Glohar » środa, 24 października 2012, 01:24

Kod: Zaznacz cały

 Shaman 
Unleash Life now also works with Healing Rain.
I jeszcze booscik HR :D

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Noomz » środa, 24 października 2012, 17:24

Zapomniałem o tym, faktycznie niezłe :D

Awatar użytkownika
Shamao
Posty: 84
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2012, 07:16
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Shamao » sobota, 15 grudnia 2012, 15:33

Noomz fajny poradnik, po ponad rocznej przerwie dzieki tobie powoli ogarniam od nowa heal w resto shamku :)

Ofcyk
Posty: 69
Rejestracja: sobota, 6 kwietnia 2013, 17:00
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Ofcyk » czwartek, 11 kwietnia 2013, 10:27

Intellect[= Spellpower] > Spirit > Haste (Na początek pierwszy próg, 871 potem docelowo 3764 jak już będzie lepszy gear.) > Mastery (około 50%) > Crit.


Te 3764 liczone z AS i 5 % bufem z raidu ?
Profesje postaci (jak coś need to mów)
Samahein- BS,Alchemia
Samahain - Mining,Herbalism
Ofcyk - Enchanting, JK

Awatar użytkownika
Eolla
Posty: 192
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:34
Lokalizacja: Poznań
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Eolla » czwartek, 11 kwietnia 2013, 12:43

Samahain pisze:Te 3764 liczone z AS i 5 % bufem z raidu ?
Owszem. Dla goblina masz 3306, swoją drogą.

Ofcyk
Posty: 69
Rejestracja: sobota, 6 kwietnia 2013, 17:00
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Ofcyk » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 10:20

Powiedzcie mi jedną rzecz bo nie ogarniam tematu renegu many:
czy Glyph of Telluric Currents jest tak naprawę jedynym sposobem na dbry regen
bo jakoś nie zauważam żeby tak super mana wzrastała po crycie z LW albo po oberwaniu i regenie z Mana Sheld
po prostu mana Ucieka tak szybko ze aż żal patrzeć jak wyskakuje kolejny komunikat OOM :P
wiem ze totem używa się na 85 % potem co CD, ze po crycie z niektórych speli,wraca ze mana sheld ale czy jedynym rozwiazeniem jest na dobre healowanie (nie mówie o kreceniu cyferek, bo najważniejsze jest żeby raid ustał cała walkę) jest jak najwiekszy spam heal potem regen z LB ?
Profesje postaci (jak coś need to mów)
Samahein- BS,Alchemia
Samahain - Mining,Herbalism
Ofcyk - Enchanting, JK

Ofcyk
Posty: 69
Rejestracja: sobota, 6 kwietnia 2013, 17:00
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Ofcyk » czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:49

Chyba odpuszcze szamka bo nie ogarniam narazie tej klasy w cata szło mi o wiele lepiej niż teraz, ale jeśli ktoś chetny i cierpliwy to ponizej macie link to rewelacyjnej stronki
netety angielskiej ale w zamian za to macie pełen opis roli wagi umiejętności przydatności sposobu healu i to jak healować zeby healowac a nie slakować :D
szczególnie polecam opis healu na tarasie :P
http://lifeingroup5.com/
Profesje postaci (jak coś need to mów)
Samahein- BS,Alchemia
Samahain - Mining,Herbalism
Ofcyk - Enchanting, JK

Awatar użytkownika
Shamao
Posty: 84
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2012, 07:16
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Shamao » środa, 22 maja 2013, 17:34

Faktem jest, że shaman bardzo dobrze sprawdzał się w Cata. Teraz niestety w Pandach tak go pozmieniali, że ciężko wyciągnąć dobry healing done tym bardziej jak ma się w grupie Pala i Disci Preja. Sam łapałem się wielokrotnie w sytuacji gdzie co zacząłem castować spela to osoba została odleczona. Nie mniej jednak shamek posiada dość mocne odpałki aoe więc coś jest w stanie poleczyć. Co do many to przy słabszym gearze można znacząco odczuć szybki jej spadek. Pamiętam pierwsze podejścia do Hydry gdzie co chwila wołałem o innera od Druida i kiedy tylko mogłem używałem wszelkie dostępne środki jakie miałem aby ją odnowić. Ostatnio jednak zauważyłem, że problem nieco się poprawił zmieniając sobie Glyph of Telluric Currents na Glyph of Water Shield. Choć nieznacznie zmniejszyło to combat regen to na obecnym poziomie rajdowania każdy dostaje dmg a co za tym idzie zwiększa ci odzysk many :).

Ofcyk
Posty: 69
Rejestracja: sobota, 6 kwietnia 2013, 17:00
Status:
Offline

Re: Resto Healing 5.0+ AKA "dlaczego szaman jest taki dobry?

Post autor: Ofcyk » czwartek, 23 maja 2013, 18:38

Prawda jest taka :
Jeśli 1 osoba dostaje baty to nie ma szans żeby sham ja uleczył bo pala i prich zrobia to szybciej jesli natomiast jest faza gdzie all raid dostaje wpierdziel to szamke pokazuje swoja klase :D i tu Twój przykład Zandar odnośnie hydr moze hps nie zrobi najlepszego ale podczas zmiany głów pokazuje na co go stać
Profesje postaci (jak coś need to mów)
Samahein- BS,Alchemia
Samahain - Mining,Herbalism
Ofcyk - Enchanting, JK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shaman”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości