WoD holy pala

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Getron
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2012, 08:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

WoD holy pala

Post autor: Getron » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 13:20

Witajcie święci paladyni. Nie będę tutaj pisał całego guide'a, bo każdy może sobie przeczytać takowy np. na http://www.icy-veins.com/ - swoją drogą polecam to zrobić. Podam jedynie kilka swoich spostrzeżeń dotyczących obecnych bossów.

Rady ogólne.
1) talent tier 7 - ZAWSZE beacon of faith, żadej z pozostałych 2 nie daje takich możliwości na raidzie
2) talent tier 6 - do tej pory cały czas używam holy prism. Dla mnie bomba, bo podczas walki z dużą ilością przemieszczania (a takowych nie brakuje w tym kontencie) daje bardzo mocny instant leczący 5 melee
3) talent tier 5 - sanctified wrath, daje nam to 30 sec avenging wrath. Tip - melee ma mało hp? odpalamy AV bijemy holy prism w bossa - melee prawie top, kontynuujemy leczenie i przed koncem AV walimy kolejny raz holy prism. Ogromy heal dla melee i to 2 razy na odpałce.
4) tier 3 zgodnie z preferencjami - ja używam eternal flame i trzymam go zazwyczaj na tankach
5) generalnie na takich raidach jak u nas (około 15 osób) właściwie można wywalić z paska holy radiance i light of dawn - imo totalnie nieefektywne i z moim gearem za bardzo zżerające manę. Obstawiam, że przy 20 man i więcej jednak wrócą do łask, ale na ten moment o nich praktycznie zapominam
6) castować ile się da, każdy cast holy light to większy heal. Staram się castować HL ile wlezie i flash of light jak jest gorąco a w biegu staram się rzucać holy prisma jak jest gorąco i holy shock.

Na bossy:
1) Kargath - nic specjalnego, beacony na tanków, uważać na tanka z impale, ustawiać się obok flame throwera taktycznie czyt w miarę wcześnie
2) Butcher - beacony na tanków, holy light po obrywających melasach, holy prism co cd w bossa żeby wyleczyć melasów, podwójne handy żeby rzucać sacrifice na tanków i spamować tanków flash of light jak mocno obrywają.
faza -30% - obowiązkowo musisz mieć dostępny AV i zamieniasz holy light na flask of light i dzielić się CDkami z pozostałymi healerami
3) Tectus - praktycznie to samo, beacony na tanków i w fazie z 4 motami nie panikować, flash of light w razie potrzeby AV i nie zapominać o holy prismie (nawet zrobiłem sobie tell me whena na holy prism)
4) Brackenspore - topować tanka tankującego bossa, nie bać się o manę, bo na niebieskim dużo wraca.
5) Twinsy - beacony = standard, pilnować tanka, który odbiega na whirlwind, holy prism na quake'u fajnie leczy melee i jest instantem, na quake holy shock co cd i flash jak jest gorąco
6) Ko'ragh - beacony jak wyżej, holy prism co cd, AV jak trzeba przeleczyć shadow i Twoja kolej na cd. W momencie, gdy range wchodzi, aby nabijać bariere przerzuć na niego jeden z beaconów i mocno lecz - dzięki temu zwraca Ci się 40% many za heala z beacona tylko nie zapomnij po wszystkim wrzucić beacon z powrotem na tanka.
7) Imperator - nie wiele mam tu do powiedzenia z racji małej ilości prób, standardowo beacony. na ludzi z debuffem można zrobić precast holy light tak na 1,5 sek przed końcem aby zaraz po ticku dostali heala, prawdopodobnie opłaci się przerzucić beacony na targety fixate. Więcej dopisze jak powipujemy troszkę więcej.

PS.
Nie jestem idealnym przykładem leczącego palka, bo palka wylevelowałem zaraz przed dodatkiem i nigdy nim wcześniej nie raidowałem. Wszelkie porady mogą być bardzo subiektywne i oparte są na moim doświadczeniu oraz na zaczytaniu z for paladyńskich, jednakże logi nie kłamią i wygląda na to swoją rolę wykonuję w miarę poprawnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Paladin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości