Prot czy holy?

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Earlann
Patrycjusz
Posty: 367
Rejestracja: czwartek, 16 października 2014, 12:39
Medals: 1
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Prot czy holy?

Post autor: Earlann » wtorek, 21 października 2014, 03:39

Czy ktoś obecnie monitoruje jakie mamy spece w gildii? Bo zastanawiam się jaki spec wybrać, a mogę się dostosować na takiej zasadzie, że protem grałem swego czasu sporo (na starszym contencie), a holy nigdy, więc jeśli jest zapotrzebowanie na prota, to zacznę sobie ogarniać nową mechanikę już na WoD; a jeśli jest zapotrzebowanie na healerów, to z chęcią zagrałbym w tym specu (nigdy nie grałem, także jest to jakieś tam wyzwanie). ;)
[ obraz zewnętrzny ]

Earlann - Armory - Link

"Tydzień bez mounta - tygodniem straconym!"

IX Kohorta: WoW Progress / Logi WarcraftLogs / Logi Ask Mr. Robot

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Prot czy holy?

Post autor: Gwalch » wtorek, 21 października 2014, 08:01

Ja będę grał raczej main holy, co do offspeca, to co będzie potrzeba. Na razie, na szczęście ;), jakiegoś tłumu paladynów nie widziałem u nas, ale oczywiście to się może zmienić.

Co do speca, to podejrzewam że na dungi po premierze będzie większe zapotrzebowanie na tanków, potem, jak już będziemy robić raidy, to pewnie tylu tanków potrzeba nie będzie. Healerów tak ogólnie na razie jest sporo, z tego co się orientuję.

Awatar użytkownika
Earlann
Patrycjusz
Posty: 367
Rejestracja: czwartek, 16 października 2014, 12:39
Medals: 1
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Prot czy holy?

Post autor: Earlann » wtorek, 21 października 2014, 17:04

Taki był plan, że przez WoD przetrzymam sobie tanka na offspecu. Chyba, że mielibyśmy mało healerów, wtedy bym sobie przez WoD nauczył się grać w tym specu, ale widziałem, że u nas healerów nie brakuje, a jeśli ma być więcej tur/grup raidowych, to może jednak tank przyda się w zapasie. :)
[ obraz zewnętrzny ]

Earlann - Armory - Link

"Tydzień bez mounta - tygodniem straconym!"

IX Kohorta: WoW Progress / Logi WarcraftLogs / Logi Ask Mr. Robot

Awatar użytkownika
Glohar
Patrycjusz
Posty: 387
Rejestracja: piątek, 9 września 2011, 23:43
Medals: 6
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Prot czy holy?

Post autor: Glohar » wtorek, 21 października 2014, 22:02

Najbezpieczniej to chyba zostać DPSem :P. Na nich(dobrych) zapotrzebowanie jest zawsze ; )

Awatar użytkownika
Earlann
Patrycjusz
Posty: 367
Rejestracja: czwartek, 16 października 2014, 12:39
Medals: 1
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Prot czy holy?

Post autor: Earlann » czwartek, 23 października 2014, 20:03

I tak mowa tylko o offspecu, main zostaje dps.
[ obraz zewnętrzny ]

Earlann - Armory - Link

"Tydzień bez mounta - tygodniem straconym!"

IX Kohorta: WoW Progress / Logi WarcraftLogs / Logi Ask Mr. Robot

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Maurycy » czwartek, 1 marca 2018, 08:48

podpinam się pod temat bo pytanie podobne. Z tym że ja nie chcę main spec być DPS tylko healerem albo tankiem.
Więc co nam się bardziej przyda prot czy holy?
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Wąski » czwartek, 1 marca 2018, 10:06

Najlepiej umieć grać wszystkim, wow to gra gdzie po miesiącu gry mamy już postać ubraną na endgame, kwestia zmiany speca 2tyg żeby go ubrać i ogarnąć.

Do klanu przyda się napewno heal, tankow potrzeba max 2 na raid. Ale ja Ci radzę grać tym co tobie się podoba bo nie ma to większego znaczenia, kim będziesz grał o ile będziesz grał :)
Obrazek

Thanelorn
Co-OP Legionista
The Division 2 Legionista
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 8 sierpnia 2017, 18:26
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Mecenas IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Thanelorn » czwartek, 1 marca 2018, 10:24

Sytuacja jest następująca , tak jak pisał kolega DPS zawsze będzie potrzebny bo tankow musimy mieć na rajd tylko 2 gdzie mamy stałych tanków już zaklepanych . Z healem jest trochę rożnie bo ilość heala zależny od ilości dps nie raz była sytuacja gdzie heal musiał iść w offspecu albo altem albo całkiem zrezygnować z rajdu . nie ma nas na tyle by robić rajdy 2 grupami a nawet gdyby to grupa z altami będzie poszkodowana ze względu na trudność . Ja wam proponuje tak, ubierajcie dps i to co chcecie w offie. Na rajdach bierzcie itemy pod tego waszego offa właśnie bo na nowym dodatku sytuacja moze nam sie pozmienac drastycznie i zostaniemy bez healow albo tankow . Alternatywa jest dopytać się obecnych healerow i tankow czy któryś by nie chciał zając sie dps i wtedy wam sie slot zwolni .

Awatar użytkownika
Hypno
Patrycjusz
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 4 grudnia 2017, 23:09
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Hypno » czwartek, 1 marca 2018, 12:12

Moim zdaniem drugiego stałego tanka na rajdach na tą chwilę nie mamy. Pierwszym stałym tankiem jest Krolinus, który idzie w miśku za każdym razem jak tylko może pojawić się na rajdzie. Wyznaczenia drugiego stałego tanka obecnie u nas w gildii ja bym się nie podjął bo to pozycja rotacyjna, gdzie często jest obsadzana przez main dps-ów, którzy w imieniu ogólnego dobra idą w offspec jako tank, tak aby rajd mógł się w ogóle odbyć (i chwała Wam za to chłopaki). Niestety, takie posunięcie doprowadza do spadku naszego ogólnego dps'u (utrata dps'u m.in. osób takich jak: Hościej, Firvagor czy Yoshigaki jest obecnie dla nas bolesna), co czasami utrudnia nam zrobienie rajdu szybciej, bądź ogólne jego ukończenie, przez co doprowadzamy do sytuacji gdzie główną ścianą staje się dla nas dps, a nie znajomość mechanik panujących na rajdzie bo to właśnie dps'u nam po prostu brakuje. Więc skoro robienie cyferek Ci @Maurycy nie leży to moim zdaniem nie ma sensu się do tego zmuszać. Już lepiej zrobić tak, że wejdziesz sobie na rolę stałego tanka nr II (o ile Ci ta rola leży i chcesz nią grać) przez co zwolnisz jednego z naszych dps-ów z tankowania i będzie mógł kręcić swoje cyfry. Korzyść dla Ciebie, kolegi, którego zwolnisz z tego obowiązku oraz dla nas wszystkich, bo zwiększymy naszą szansę na zrobienie rajdu podnosząc ogólny dps.

Podsumowując mój wywód: @Maurycy, jeśli podoba Ci się tankowanie i nie jara Cię dps to podpytaj osoby w gildii, które zajmują u nas pozycję nr 2 w tanku czy pasuje im układ gdzie przejąłbyś tą funkcję jako main. Nic nie stoi Ci wtedy na przeszkodzie zbierać itemki na offspec w heal'u, który też nam się może przydać :).

W przeciwnym wypadku, gdy wolisz jednak leczyć to po prostu rób sobie heala bo mdps-ów mamy sporo.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Hościej » czwartek, 1 marca 2018, 15:05

Z całym szacunkiem Thane, ale z tego co wiem to nawet Krolinus nie chciał grać tankiem tylko do tego został niejako "przymuszony".
Stałych raidowych heali mamy ilu... 3? Zakmara, Hameta (disco preja) i Gerda. Ciebie nie liczę bo za rzadko na raidach bywasz. Redron? nie pamiętam kiedy go ostatnio widziałem. Termit? Lepiej jest go mieć na dpsie.

Ja jako tank jestem jeszcze bardzo nieopierzony. Nie mam bisowych legend, nie mam optymalnych statów, a zużywania zasobów dopiero się uczę. Jedyne co mam to ilvl i chęci.
W momencie gdy dostanę HCkowy set i legendy na DK'a to będę chciał raidować druidem (heal, potem rdps).

A my na chwilę obecną moim zdaniem bardziej potrzebujemy tanka. Bo nasi tankowie mają offspece, na których wyciągają HCkowe minima. Heale natomiast nie są w tak komfortowej sytuacji i healowanie to ich jedyne możliwe zadanie.

@Maurycy decyzja i tak należy do Ciebie, ja jednak sugerowałbym najpierw tanka potem heala. Uważaj tylko, bo oba spece mają kompletnie inne stat priority.

Awatar użytkownika
Hendryk
Konsul
Fabri
Posty: 108
Rejestracja: środa, 13 września 2017, 12:24
Medals: 10
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Gwiazda Zasługi IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Hendryk » czwartek, 1 marca 2018, 19:37

Polecam askmrrobot odnośnie stat priority

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Maurycy » piątek, 2 marca 2018, 09:41

dzięki za odpowiedzi! :) najbardziej podchodziłby mi heal, ale z tego co widzę jest najmniej potrzebny ;)
jak rozumiem najlepsze połączenie na dzień dzisiejszy to main tank i dps na off spec (ewentualnie odwrotnie)?
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Hammett
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 21:11
Status:
Offline

Prot czy holy?

Post autor: Hammett » piątek, 2 marca 2018, 11:00

IMO cierpimy jako gildia na brak tanka z zamiłowania. Ludzie tankują bo ktoś musi ale nie widzę ani u Krolinusa ani u Hościeja ani u Fira przyjemności z grania Tankiem. Trzech stałych tanków to "must have" . Więc tak, jeśli chcesz być main tankiem mocno specjalizującym się w tankowaniu to było by bardzo fajnie.

Thanelorn
Co-OP Legionista
The Division 2 Legionista
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 8 sierpnia 2017, 18:26
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Mecenas IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Thanelorn » piątek, 2 marca 2018, 11:05

Ja ci powiem tak , mi leczenie nie lezy od wprowadzenia Antorusa leczy mi się zle i robię to na sile a jak ktoś robi coś na sile to nie ma takich efektów jak przy robieniu czegoś z przyjemnością jak sie tylko ubierzesz to ja z czysta przyjemnością ci miejsce Hpala zwolnię tym bardziej ze tak jak pisze Hościej ja ze względu na prace gram co 2 tydzień .

Hościej przy powstaniu sekcji tankow w maine było 6 i Krolinus był offem w momencie jak ludzie się zaczęli wyłamywać to zaczął chodzić w zastępstwie za osoby nieobecne . Docelowo stal się Main tankiem bo w bala i tak by nie mógł chodzić bo nie było by składu , podobna sytuacja jest u nas z Firem on tankuje bo nie ma kto inny a ze jest zawsze na rajdzie to sie przyjęło ze jest drugim main tankiem .

Awatar użytkownika
Hendryk
Konsul
Fabri
Posty: 108
Rejestracja: środa, 13 września 2017, 12:24
Medals: 10
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Gwiazda Zasługi IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Hendryk » piątek, 2 marca 2018, 16:26

@Hammett @Thanelorn do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Parafrazując, już nie jestem rybą co jest rakiem, ale grubą rybą też jeszcze nie :P
@Maurycy graj healem a w offspec bierz lepiej chyba dpsa niż tanka skoro sprawi Ci to przyjemność.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Prot czy holy?

Post autor: Maurycy » sobota, 3 marca 2018, 08:55

ok, będę robił heal :) tankować nie bardzo lubię niestety, a tak jak mówicie, gra ma przynieść przyjemność. Dzięki za dyskusję :)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Paladin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość