Frost

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Demiurgo
Posty: 72
Rejestracja: piątek, 6 stycznia 2012, 23:01
Status:
Offline

Frost

Post autor: Demiurgo » sobota, 17 listopada 2012, 13:21

Jak ktoś nie wie gdzie, co i jak to parę słów o talentach, rotacjach, procach i odpałkach Frost Maga napiszę tutaj. Zaznaczam że opisuję to na swoim przykładzie więc jakby ktoś miał inne pomysły to zapraszam do dyskusji, bo wcale nie twierdzę, że moje zdanie jest jedyne i najlepsze.

Capy statów:

Hit: 15% - z uwzględnieniem że obecnie expertise również przelicza się na spell hit więc jak mamy już hit na jakimś itemie to zawsze drugą statystykę można zreforgować w expertise.

Haste: - nie ma capa, im więcej tym lepiej.

Crit: - dzięki pasywowi shatter crit cap na raid bosach wynosi 28% wliczając raid buff 5%, na instach 5-man 27%.

Mastery: - podobnie jak haste, bez capa, jednak i bez takiego ciśnienia jak na haste, nie robimy cudów na kiju żeby tylko mieć go jak najwięcej.

Talenty:

lvl 15: Presence of Mind (PoM) - instant cast co 90 sec jeszcze nikomu nie zaszkodził, a pomóc może
lvl 30: Ice Barrier - dobra tarcza nie jest zła, Temporal Shield niby też wygląda ok, ale jednak nie blokuje dmg i trzeba dużo bardziej ją kontrolować bo daje "ochronę" tylko na 4 sec.
lvl 45: Frostjaw - szybszy, pewniejszy i z mniejszym CD niż Ring of Frost. W sytuacjach gdy jesteśmy na instach lub raidzie godny uwagi jest Ice Ward, który rzucony na tanka da nam jeszcze 1 range aoe freeze.
lvl 60: Cauterize - kto grał i używał to wie dlaczego, a reszta niech uwierzy na słowo
lvl 75: Frost Bomb - nie tikuje, nie zrywa freeza, a swoje robi i to całkiem nieźle
lvl 90: Invocation - generalnie na talentach z 90lvl można tylko zyskać, pytanie ile, nieogarom polecam Incanter's Ward, stałe 6% bonusu z passywa, nie trzeba na nic dodatkowo zwracać uwagi i jest cool. Co ambitniejsi niech wezmą Rune of Power, ładny nawet spory placek w którym wystarczy stać i 15% buffa jest, ale jak ktoś ma addony do pilnowania buffów lub mega podzielną uwagę to polecam Invocation z bonusem 25%.

Staty:

Hit > Int > Haste > Mastery > Crit

Różne strony podają różne prio na staty, dlaczego ja wybrałem tak? Hit i Int to chyba jasne więc pomijam.

A dalej im więcej haste tym więcej castów podczas walki, im więcej castów tym więcej razy procnie Fingers of Frost (FoF), a im więcej razu procnie tym więcej dmg zadamy z mastery. Do tego z passywem maga Shatter i buffami podczas Fingers of Frost crit chance będzie wynosił przynajmniej te 70% przez co chcemy mieć jak najwięcej proców FoF = jak najwięcej szans na wywołanie go = jak najwięcej castów = jak najwięcej haste i kółko się zamyka.

Spotkałem się z opiniami, że crit jest ważniejszy od mastery. zapewne warto to przetestować jednak w moim odczuciu mastery wypada lepiej przy dużej puli haste. Oczywiście z czasem crit cap będzie dużo łatwiejszy do osiągnięcia, jednak będę się tym przejmował dopiero przy item lvl ~480 i zobaczę jak to wtedy będzie wyglądać.


Rotacje:

Single target (questing):
1 = Frostbolt
2 = Frost Bomb
3 = Frostbolt
4 = Frostjaw
5 = Frostfire Bolt

Zaraz po 4 spellu wybucha FB na zamrożonym calu (70%+ crit chance), odpala nam przy okazji proc Brain Freeze, czyli cast 5 leci instantem również z 70%+ crit chance. Zazwyczaj kończy to walkę z każdym mobkiem.

Aoe dps:
1 = Frost Orb
2 = Frost Bomb
3 = Freeze (Water Elemental skill) / Ice Ward na tanka
4 = Blizzard (przerwane żeby recastowac Frost Bomb i Freeze) -> dalej Blizzard
5 = szybko patrzymy na recounta, skadę czy co tam kto ma :)

Oczywiście w w/w można powplatać sobie Evocation i prepoty jeśli ktoś potrzebuje. Dla graczy "pro" wywalamy z rotacji punkt 3, obserwujemy target i Freeze/Ice Ward castujemy na chwile przed wybuchem Frost Bomb.

Single Target (Boss):
Pull - 6 sec = Evocaton
Pull - 1 sec = Prepot (opcjonalne)
1 = Frost Orb
2 = Frost Bomb
3 = Frostbolt (PoM)
4 = Frostbolt
5 = Frostbolt
6 = Macro z odpałkami (trinkety, prepoty, Icy Veins, Mirror Image, Alter Time)

I lecimy ze wszystkim co się zaświeci pamiętając o odświeżaniu Frost Bomb i spamie Frostbolta jeśli przypadkiem nic innego się nie świeci. Warto zwrócić uwagę w jakim momencie odpalamy macro z Alter Time, najlepiej jak mamy wtedy 2 stacki FoF i proca Brain Freeze, co spowoduje że po 6 sekundach znów będą aktywne z automatu dzięki mechanice Alter Time.

Macra i odpałki:

Długo szukałem sensownego zastosowania dla Alter Time (poza PvP). Oto i ono, Alter time wrzucamy na sam koniec macra z odpałkami co najprościej mówiąc spowoduje wydłużenie działania wszystkich aktywnych odpałek o 6 sekund. Ja mam co prawda macro obejmujące wszystko na raz (zaletą we Frost specu jest fakt że i Mirror Image i Icy Veins i Alter Time mają taki sam CD = 3 min), jednak na walkach z użyciem Time Warpa żeby zmaksymalizować dps to należy rozbić macro i castować skile kolejno:

1 = Mirror Image
2 = Time Warp
3 = Macro z odpałkami i Alter time

Glyphs:

Glyph of Water Elemental - lekki upgrade dps robionego przez elementala, niewiele ale zawsze coś.

Glyph of Ice Lance - mega bonus na każdej walce gdzie jest więcej niż 1 target

Glyps of Icy Veins - Całkiem spory burst w połączeniu z innymi odpałkami jednak opłacalny dopiero gdy haste (Gear + Frozen armor) przekroczy 19,05%. Nie wyliczałem tego osobiście, wierzę w theorycrafterów.

Gemy:

Blue Socket:
Veiled Imperial Amethyst (+80 Int/+ 160 Hit)
Rigid River's Heart (+320 Hit)

Yellow Socket:
Reckless Vermilion Onyx (+80 Int/+ 160 Haste)

Red Socket:
Brilliant Primordial Ruby (+160 Int)

Meta Socket:
Burning Primal Diamond (+216 Int/+ 3% crit dmg)

To są wszystkie sensowne gemy dla Frost Maga na chwilę obecną, ale szkoły gemowania są różne, jedni ładują wszędzie czerwone gemy, inny dobierają kolorami dla bonusów.
NOTE: Rigid River's Heart powinien być używany tylko wtedy gdy nie jesteśmy w stanie wyciągnąć hit capa z reforga i enchantów (co teoretycznie nie powinno nigdy nastąpić)
The more I see, the less I believe
The more I hear, the less I care
I feel nothing.

Awatar użytkownika
Leugar
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2012, 22:08
Lokalizacja: Belfast, NI
Status:
Offline

Re: Frost

Post autor: Leugar » środa, 28 listopada 2012, 21:58

Demiurgo pisze: Talenty:

lvl 15: Presence of Mind (PoM) - instant cast co 90 sec jeszcze nikomu nie zaszkodził, a pomóc może
lvl 30: Ice Barrier - dobra tarcza nie jest zła, Temporal Shield niby też wygląda ok, ale jednak nie blokuje dmg i trzeba dużo bardziej ją kontrolować bo daje "ochronę" tylko na 4 sec.
lvl 45: Frostjaw - szybszy, pewniejszy i z mniejszym CD niż Ring of Frost. W sytuacjach gdy jesteśmy na instach lub raidzie godny uwagi jest Ice Ward, który rzucony na tanka da nam jeszcze 1 range aoe freeze.
lvl 60: Cauterize - kto grał i używał to wie dlaczego, a reszta niech uwierzy na słowo
lvl 75: Frost Bomb - nie tikuje, nie zrywa freeza, a swoje robi i to całkiem nieźle
lvl 90: Invocation - generalnie na talentach z 90lvl można tylko zyskać, pytanie ile, nieogarom polecam Incanter's Ward, stałe 6% bonusu z passywa, nie trzeba na nic dodatkowo zwracać uwagi i jest cool. Co ambitniejsi niech wezmą Rune of Power, ładny nawet spory placek w którym wystarczy stać i 15% buffa jest, ale jak ktoś ma addony do pilnowania buffów lub mega podzielną uwagę to polecam Invocation z bonusem 25%.
Czy w 5.1 na lvl 75 nie lepiej wybrać Nether Tempest? Na Frost Bomb wydłużyli czas do eksplozji z 5 do 6 sec (co daje 20%)

Demiurgo pisze:Macra i odpałki:

Długo szukałem sensownego zastosowania dla Alter Time (poza PvP). Oto i ono, Alter time wrzucamy na sam koniec macra z odpałkami co najprościej mówiąc spowoduje wydłużenie działania wszystkich aktywnych odpałek o 6 sekund. Ja mam co prawda macro obejmujące wszystko na raz (zaletą we Frost specu jest fakt że i Mirror Image i Icy Veins i Alter Time mają taki sam CD = 3 min), jednak na walkach z użyciem Time Warpa żeby zmaksymalizować dps to należy rozbić macro i castować skile kolejno:

1 = Mirror Image
2 = Time Warp
3 = Macro z odpałkami i Alter time
Ja używam takiego z Alret:

#showtooltip Icy Veins
/cast Icy Veins
/cast Blood Fury
/cast Mirror Image
/cast Alter Time
/cast Frostbolt


Na Blink:

#showtooltip
/stopcasting
/cast Blink

Na Polymorph:

#showtooltip Polymorph
/clearfocus [modifier:alt]
/focus [@focus,noexists]
/cast [@focus,exists][@target,exists] Polymorph
/y Casting Polymorph on %F

W pierwszej kolejności idzie na focus target i zawsze sobie przy tym krzykne aby wiedzieli z kogo robie barana ;p

Focus też łapie z maca:

/focus [target=mouseover,exists]; target


Więcej narazie nie wymysliłem jak coś się zmieni to napiszę.
„Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi [...] I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”

Demiurgo
Posty: 72
Rejestracja: piątek, 6 stycznia 2012, 23:01
Status:
Offline

Re: Frost

Post autor: Demiurgo » czwartek, 29 listopada 2012, 01:06

Czy w 5.1 na lvl 75 nie lepiej wybrać Nether Tempest? Na Frost Bomb wydłużyli czas do eksplozji z 5 do 6 sec (co daje 20%)
Ostatnio większość czasu biegam w Fire więc 100% pewności nie mam, ale ja jednak zostawiłbym Frost Bomb, jako że wybuch bomby daje z automatu proca na FFB, no i dodatkowo jeśli zgrasz to w czasie z Freeze od Elementala to masz pewny kryt na wszystkich celach.

#showtooltip Icy Veins
/cast Icy Veins
/cast Blood Fury
/cast Mirror Image
/cast Alter Time
/cast Frostbolt
Dorzucenie tu jeszcze odpalanych trinków i potki na Inta to kosmetyka, ale jeśli już wrzucasz na koniec jakiś dmg spell, to raczej wybrałbym Ice Lance lub FFB, bo zakładając że makro jest odpalane w chwili gry masz aktywne 2 stacki Fingers of Frost i proc na FFB to chcesz je jak najszybciej spalić żeby uniknąć ryzyka że się coś zmarnuje jak Alter cofnie czas, a wrzucając tam zwykłego frostbolta zmniejszasz sobie ten przedział czasu o cast frostbolta.

Niemniej jednak jest mi bardzo miło że ktoś w końcu to przeczytał i podjął dyskusję.
The more I see, the less I believe
The more I hear, the less I care
I feel nothing.

Awatar użytkownika
Leugar
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2012, 22:08
Lokalizacja: Belfast, NI
Status:
Offline

Re: Frost

Post autor: Leugar » sobota, 1 grudnia 2012, 12:02

[quote="Demiurg]
Dorzucenie tu jeszcze odpalanych trinków i potki na Inta to kosmetyka, ale jeśli już wrzucasz na koniec jakiś dmg spell, to raczej wybrałbym Ice Lance lub FFB, bo zakładając że makro jest odpalane w chwili gry masz aktywne 2 stacki Fingers of Frost i proc na FFB to chcesz je jak najszybciej spalić żeby uniknąć ryzyka że się coś zmarnuje jak Alter cofnie czas, a wrzucając tam zwykłego frostbolta zmniejszasz sobie ten przedział czasu o cast frostbolta.[/quote]

Dziękuję za dobrą uwagę

Mógłbyś polecić jakiej dobre addony dla maga i jeśli to możliwe opisać podobnie jak tu Fire.
„Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi [...] I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”

Demiurgo
Posty: 72
Rejestracja: piątek, 6 stycznia 2012, 23:01
Status:
Offline

Re: Frost

Post autor: Demiurgo » sobota, 1 grudnia 2012, 19:04

Do Frosta nie używałem żadnych specjalnych poza Icehudem którego zawsze używam do pokazywania czasu proców itp.

A Fire, cóż, nie ma tu za dużo do opisywania bo jest prosty jak drut, nawet był powiedział że Blizz sprowadził Fire do poziomu Arcane. Stoisz i spamujesz Fireballe, utrzymujesz Living Bomb na celu i odpalasz Pyroblasta jak procenie, ot w skrócie cała zabawa Fire.

Staty standard: Int > Hit > Crit > Haste > Mastery

Ewentualna zabawa może być w zależności od walki, bo jeśli trzeba ciągle biegać to bierzesz z talentów Scorch, a jak da się stać w miejscu to Presence of Mind, zarzucasz to w makro z Alter Time i odpalasz mając proca Pyro, dzięki czemu masz 2 instant Pyro i kolejne 2 jak Alter Time zadziała.

Addony. Osobiście używam Combustionhelper, który pokazuje wielkość Ignite na celu i czas + ilość living bomb.

W razie pytań zapraszam online, nick ten sam co tutaj.
The more I see, the less I believe
The more I hear, the less I care
I feel nothing.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mage”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość