Minstrel

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Radekon
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 18 stycznia 2011, 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Minstrel

Post autor: Radekon » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 14:26

Tak tylko zakladam temat, w zwiazku z zalozonym ostatnio altem, ktory kiedys moze wspomoc naszych "chirurgow polowych" w sytuacjach tego wymagajacych...
Jesli ktos z was ma jakies "asy w rekawie", czyli jakies traity pomocne, zachowanie sie w niektorych sytuacjach (priorytet przezywalnosci:)), generalnie ciekawostki ulatwiajace zycie w grze i w druzynie, to prosilbym o wklejenie. Wiem, ze mozna to wytlumaczyc , juz bedac w raidzie/instancji, ale czasami w mmo i w ogole grze grupowej zdarzaja sie typowe faux pas, o ktorych nie kazdy wie, szczegolnie u healerow, do nich wlasnie zawsze ludzie maja pretensje (nie wiem, jak w tej grze) :)

Ave
Radekon Nokedar - Minstrel
Radekoth - Captain
Farlagoth - Burg
Bencarth Zlosliwy - Hunter(a raczej huntard)


Wyraz swoje zdanie!
--> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 170&t=6917<--

Awatar użytkownika
Belleme
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2010, 11:24
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Belleme » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:58

Nie zapominaj leczyć siebie gdy jesteś w grupie :) Ty też musisz przeżyć, nie tylko ci których masz pod swoją opieką.

Awatar użytkownika
Radekon
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 18 stycznia 2011, 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Radekon » wtorek, 25 stycznia 2011, 08:15

z tym sie staram, choc nie powiem, ostatnio stracilem szanse na najbardziej sexi tytul w grze :)
Troche boli, ze nie ma na razie na tym lvl instant healow , ale rekompensuje skillami bojowymi w biegu, co mi sie podoba bardzo. W sumie troche za wczesnie ten temat zalozylem, jak dojde do tego 22lvl minkiem to licze na duzy boom expa z instancjami, skirmishmarkami i w ogole wszystkiego...
Radekon Nokedar - Minstrel
Radekoth - Captain
Farlagoth - Burg
Bencarth Zlosliwy - Hunter(a raczej huntard)


Wyraz swoje zdanie!
--> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 170&t=6917<--

Awatar użytkownika
Radekon
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 18 stycznia 2011, 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Radekon » wtorek, 25 stycznia 2011, 10:39

http://www.lotroinfo.com/minstrel_intro

Jakby ktos jeszcze nie znalazl tego (choc watpie) to wklejam, troche informacji zawsze, raczej dla nowych minstreli...
Radekon Nokedar - Minstrel
Radekoth - Captain
Farlagoth - Burg
Bencarth Zlosliwy - Hunter(a raczej huntard)


Wyraz swoje zdanie!
--> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 170&t=6917<--

Meridwin
Posty: 411
Rejestracja: czwartek, 24 czerwca 2010, 13:11
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Meridwin » środa, 26 stycznia 2011, 16:47

Mini w WS wymiata dpsem, jest instant, bez indukcji, piercing cry z traitem na critt i stun konczy walkę przed jej rozpoczęciem. Co do leczenia to trzeba sie nauczyć specyfiki i tego jak agrują się moby, a akże mieć na uwagę indukcje 2,3 sekundy (bolster courage- podstawowy skill). Nie można zacząć za wcześnie bo Ci po pierwszym skillu grupa mobów na karku siądzie. Na początku unikać grupowego hila,( inspire fellowship) a powinno być dobrze.
Dodam że duet tank i heal to podstawa każdego party, jak coś tu nie działa to reszta może się dwoić i troić a i tak padną. Jeśli pierwszy pada tank to przeważnie jest to wina hila, jako pierwszy pada heal to jest to wina tanka. Trochę to ogólne sformułowanie ale z doświadczenia wiem że dzieje się tak w 90% przypadków.
Mów mi Mery.
Meridwin -MINI 65
Heurodis -CPT 70 Essence o gameplay- buff up and follow
Etheliar- BURG 75 Burglar Advanced Tactic-->Stick them pointy end
Imliadrien- Hunt ( emerytowany)- ehm.... 1,2,3


[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Radekon
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 18 stycznia 2011, 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Radekon » środa, 26 stycznia 2011, 17:15

A czy sa sposoby, na uciecie troche tej indukcji, czyli takie a'la "reduced cast time" ? Czy to przez traity, czy to buffy jakies?
Tego minka chcel levelowac zawsze w fs jakims, bo najbardziej mnie te healowanie, a raczej jego ogarniecie interesuje.
Jeszcze chcialbym zapytac, jakie traity mam "farmic", czyli ktore skille spamowac ostro i czesto, nawet bez sensu, zeby miec te traity?

Confidence juz mam :)
Radekon Nokedar - Minstrel
Radekoth - Captain
Farlagoth - Burg
Bencarth Zlosliwy - Hunter(a raczej huntard)


Wyraz swoje zdanie!
--> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 170&t=6917<--

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Minstrel

Post autor: Maurycy » czwartek, 27 stycznia 2011, 15:15

Meridwin pisze:Nie można zacząć za wcześnie bo Ci po pierwszym skillu grupa mobów na karku siądzie. Na początku unikać grupowego hila,( inspire fellowship) a powinno być dobrze.
pierwszy pada heal to jest to wina tanka
Trochę coś tu nie gra :p widzę sprzeczność ;) własnie wczoraj się zastanawiałem dlaczego tylko city mi pada na instancjach ciagle. Z innymi healerami czy to mini czy rk nie mamani jednego wipe zwykle. Nie mogłem znaleźć przyczyny skąd tyle aggro bierze. No i chyba twoje słowa są odpowiedzą :)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Radekon
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 18 stycznia 2011, 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Radekon » czwartek, 27 stycznia 2011, 16:11

problem chyba nie lezy w minkach, ani w umie na samych tankach, tylko na braku wielu pozniejszych skilli na trzymanie aggro. teoretycznie mozna tym mocniejszym healem przywalic tak, zeby na 30-40% hp tanka zaskoczyl cast, ale na bossach, np gb maze ten na dole schodkow tankow na lowlvl zjezdza bardzo szybko, i nie mozna go "glaskac" tym pierwszym healem po 190 morale :). Tam to w ogole nie widze tego bez aoe heala.
w sumie jak otworze ballad-chain bardzo defensywny, anthem na regen morale i potem zaczne glaskac, to moze zdobede chwile czasu, ale nieduzo.

Nie powiem, troche dziwnie spada hp moim fs w tej grze, nie wiem, moze to jakis lag, ale mam wrazenie, ze hp bar resetuje sie co sekunde/dwie.
Patrze, ma 80% hp, wrzucam casta slabego, docastuje, ale on juz ma 40%. A przy tym tempie nawet boje sie wrzucac ten dluzszy cast "bolster costam". Wiem, ze to kwestia levelu i wyczucia tych castow, ale niezbyt ulatwiaja healerom zycie :)
Radekon Nokedar - Minstrel
Radekoth - Captain
Farlagoth - Burg
Bencarth Zlosliwy - Hunter(a raczej huntard)


Wyraz swoje zdanie!
--> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 170&t=6917<--

Meridwin
Posty: 411
Rejestracja: czwartek, 24 czerwca 2010, 13:11
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Meridwin » czwartek, 27 stycznia 2011, 19:53

Trait na heal jest, ale zmiensza indukcje nieznacznie, za to ogranicza szanse na przerwanie co jest już ważniejsze. Kiedy i jak hilować to trzeba wyczuć, inaczej się leczy wardena, inaczej tanka, nie mówiąc już o chimpie w fervorurze, który tylko krzyczy "leczcie mnie":) a mogło się tanka nie przeagrować:)
Mów mi Mery.
Meridwin -MINI 65
Heurodis -CPT 70 Essence o gameplay- buff up and follow
Etheliar- BURG 75 Burglar Advanced Tactic-->Stick them pointy end
Imliadrien- Hunt ( emerytowany)- ehm.... 1,2,3


[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Ballarum
Posty: 3966
Rejestracja: sobota, 25 września 2010, 12:50
Medals: 12
Lokalizacja: Gdańsk/Carrigaline
Gender:
Status:
Offline

LOTRO St. Legionista SWTOR Trybun GW2 Trybun WildStar Optio ArcheAge Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Minstrel

Post autor: Ballarum » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:11

Ja to znam nawet takich co biegną przez pół instancji krzyczac ratunku....a wydawałoby się że ci w cięzkim armourze do jacys bardziej odwazni bedą...... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Radekon
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 18 stycznia 2011, 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Minstrel

Post autor: Radekon » piątek, 28 stycznia 2011, 08:16

nie no wszelkie uciekanie na instancjach tej gry jest chyba czystym idiotyzmem...nie dosc, ze tak naprawde nic nie tracisz, to resujesz sie na poczatku instancji, to jeszcze na bank agruje taki uciekajacy ostro moby. Jak takiego zobacze, to spadnie gwaltownie w mojej liscie prioryetow do leczenia :)
Radekon Nokedar - Minstrel
Radekoth - Captain
Farlagoth - Burg
Bencarth Zlosliwy - Hunter(a raczej huntard)


Wyraz swoje zdanie!
--> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 170&t=6917<--

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość