Blizzard Authenticator

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Maurycy » poniedziałek, 5 lutego 2018, 11:43

ma ktoś z Was w ustawieniach autentykatora opcję, że trzeba się poświadczać za każdym razem?
Wymagaj kodu Authenticator przy każdym logowaniu się do gry lub aplikacji Blizzard Battle.net®.
na stronie faktycznie pyta za każdym razem, ale jak odpalam aplikację to nigdy nie pyta, nawet cash usunąłem z ProgramData i nadal loguje się bez pytania.
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 5 lutego 2018, 13:02

Coś mi się kołacze, że chyba się nie da tego ustawić, tak jakbyś chciał. :| Blizz ma takie głupoty, np. ich system nie rozróżnia case sensitivity w hasłach (a przynajmniej jeszcze niedawno nie rozróżniał).

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Maurycy » poniedziałek, 5 lutego 2018, 13:11

no bo problem mam taki, że co jakiś czas "same" tworzą mi się konta testowe Wow US. pisałem kilka razy do pomocy technicznej i gość mi powiedział za trzecim razem, że ktoś się logował kilka razy na moje konto z USA. zmieniłem hasło i chciałem ten autentykator jeszcze ustawić tak jak napisałem wyżej.
tak czy inaczej, dzisiaj znowu mam subkonto US utworzone.
ale z poziomu aplikacji chyba i tak się nie da takiego konta utworzyć tylko ze strony?
a jeśli tak, to jak się ktoś loguje na moje konto bez autentykatora?
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 5 lutego 2018, 13:15

Ciśnij ich. Powiedz, że chcesz się zabezpieczyć, ale masz problem. Blizz ma dość w porządku support.

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Jaroczaro » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:17

Dawno nie korzystałem z aplikacji blizzarda ale wydaje mi się, że aplikacja na komputerze zawsze na początku żąda autoryzacji. Zobacz na swoim koncie battlenet takie ustawienie w zabezpieczeniach jak aplikacje autoryzowane może tam coś jest dodane czego nie znasz. W innych chmurach tak to działa, że jak dodasz urządzenie lub aplikację do zaufanych to już nie prosi o autoryzację.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Maurycy » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:49

no to wlaśnie napisałem w pierwszym poście, ze zaznaczyłem opcję żeby pytał za każdym razem :)
ale odpisał support:
Witam!

Z tej strony Game Master Frailtality,
Dzieki za twoje zgloszenie w sprawie nowego konta do WoW, juz sie za nie zabieram :)

Z tego co widzimy w momencie stworzenia owego konta nie bylo zadnych loginów skądś indziej. Zostal on stworzony z loginów w Polsce.

Ponadto aplikacja bedzie pytac o autentykator tylko wtedy, kiedy odznaczona bedzie opcja z zapamietaniem hasla.

Teraz usunalem ta licencje, lecz prosze sie upewnic ze wybrane jest prawidlowe konto WoW przed kliknieciem Play, jesli aplikacja nadal ma informacje odnosnie konta US i w menu wyboru regionu/licencji jest ustawiona WoW US to spowoduje to stworzenie licencji na nowo.

Od czasu ostatniego kontaktu, nie bylo na pana koncie zadnych nieznanych loginów, wiec mozna spac spokojnie :)

Pozdrawiam serdecznie

Kliknij tutaj w celu podglądnięcia swojego żądania pomocy. Jeśli udało nam się rozwiązać twój problem, to możesz oznaczyć to żądanie pomocy jako rozwiązane. W razie dalszych kłopotów możesz skorzystać z opcji odpisania na naszą wiadomość i przesłania nam nowych informacji w swojej sprawie.

Jeśli w ciągu tygodnia nie oznaczysz żądania jako rozwiązane lub nie odpiszesz z dodatkowymi informacjami, to żądanie pomocy zostanie automatycznie zamknięte, a jego podsumowanie prześlemy emailem.

Pozdrawiamy,
Dział Pomocy Blizzard
założę się, że za miesiąc znowu mi sie pojawi konto testowe..
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:22

Zachowaj wiadomość i faktycznie, jak Ci się znów przytrafi to od niej zacznij rozmowę.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Maurycy » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:36

ja juz teraz mu odpisałem z zapytaniej jak to możliwe ze konta same mi sie tworzą, jak odpisze to tu wkleję
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Yeleana » wtorek, 6 lutego 2018, 08:44

a jaki region masz wybrany w launcherze? nawet jak masz wybraną ameryke to mozesz grać na europejskich serwerach
Obrazek

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Maurycy » środa, 7 lutego 2018, 13:53

3x odpowiadałem w tickecie i za każdym razem odpisywała mi inna osoba radząc to samo.
Nie wytrzymałem i wyraziłem swoje poirytowanie i w końcu ktoś rzeczowo odpisał.
Mam nadzieję, ze to pomoże w końcu..
Witaj Macieju,

Dziękujemy za wiadomość odnośnie problemów z tworzeniem startowych kont World of Warcraft w regionie US.

Wybacz, że odpisuje na Twoje żądanie pomocy kilka różnych osób, ale rzeczywiście nie jest możliwe korespondowanie tylko z jednym agentem, a Twoje żądanie pomocy zawsze trafia do osoby, która w danym momencie jest dostępna.

Oczywiście rozumiemy, ze zaistniała sytuacja może budzić wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa samego konta Blizzard i dlatego też
Pozwoliłam sobie prześledzić dokładnie Twoja historię logowania.

Mogę potwierdzić, że wszystkie logowania na konto (zarówno na stronie jak i w aplikacji Battle.net) pochodzą tylko i wyłącznie z Twojej lokalizacji.

Faktycznie jednak od czasu do czasu podczas logowania z Twojego normalnego adresu IP region w aplikacji czy też na stronie internetowej jest zmieniany z EU na US co powoduje najprawdopodobniej tworzenie tych niechcianych kont startowych.

Aby temu zaradzić spróbuj proszę przez jakiś czas zupełnie wylogować się z aplikacji Battle.net po zakończonej grze.
Podczas nowego logowania pojawi się okno gdzie wpisujesz adres e-mail i hasło.
Nad polem do wpisania adresu jest ikonka globu i opis regionu do jakiego będzie odbywać się logowanie.
Europa powinna pojawić się tam jako domyślny region ale jeżeli z jakiegoś powodu pojawia się tam Americas to wystarczy przełączyć na region Europa.

Po zalogowaniu na region Europa będziesz miał dostęp do swojego konta World of Warcraft i raz jeszcze trzeba będzie upewnić się, że wybrany region to EU.

Uszkodzony folder cache aplikacji Battle.net może powodować problem z domyślnym regionem aplikacji więc aby spróbować go rozwiązać możesz usunąć ten katalog zgodnie z artykułem pomocy:

https://eu.battle.net/support/pl/article/34721

W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości, prosimy skontaktować się z nami ponownie, ale mam nadzieję, że aplikacja Battle.net zapamięta już Twój domyślny region logowania na stałe.

Pozdrawiam serdecznie

Game Master Nivoyierryn
Customer Services
Blizzard Entertainment
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Gwalch » środa, 7 lutego 2018, 14:09

W porządku, ale nadal nie kumam, czemu nie mają opcji, żeby ZA KAŻDYM RAZEM autoryzować logowanie. Kumam, że chcą iść na rękę ludziom, też może by mi nie chciało wbijać tokena przy każdym logowaniu, ale powinna być opcja ekstremalna, właśnie dla takich dziwnych przypadków. Głupi ten Blizzard miejscami. :|

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Wąski » środa, 7 lutego 2018, 19:10

Może dlatego, że nie chcieli by zamulac swoich zabezpieczeń na rzecz ludzi którzy chorobliwie troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Nie mówiąc już o tym że było by tysiące problemów z zagubiony telefonem itp.

Dziwne czemu Ci region zmienia tylko, ale to raczej winna po twojej stronie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Blizzard Authenticator

Post autor: Maurycy » środa, 7 lutego 2018, 21:22

Gwalch pisze:
środa, 7 lutego 2018, 14:09
W porządku, ale nadal nie kumam, czemu nie mają opcji, żeby ZA KAŻDYM RAZEM autoryzować logowanie. Kumam, że chcą iść na rękę ludziom, też może by mi nie chciało wbijać tokena przy każdym logowaniu, ale powinna być opcja ekstremalna, właśnie dla takich dziwnych przypadków. Głupi ten Blizzard miejscami. :|
no niby się da jak odznaczę autologowanie. tylko że wtedy trzeba hasło też wpisywać za każdym razem więc też średnia opcja. jednak jakby nie było - da się ;)

Wąski jak moja wina? ja sobie sam regionów nie zmieniam ;)

wyczyściłem cash, zmieniłem hasło, zobaczymy.
tylko śmiesznie że wcześniej mi pisał GM że miałem logowania z USA a ten mi mówi ze wszystko z Polski :P
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości