Koniec wsparcia dla Windows XP?

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » piątek, 28 października 2016, 07:51

Z dniem wprowadzenia patcha 7.1 tytuł przestał mi funkcjonować na komputerze wyposażonym w Windows XP wersja Pro SP3. System i sterowniki zaktualizowane do najnowszych wersji.

Czy ktoś może potwierdzić, czy to równolegle nałożyły się jakieś inne problemy techniczne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Waniek » piątek, 28 października 2016, 18:37

zgodnie z wymaganiami technicznymi Legion jest wspierany na XP.
https://us.battle.net/support/en/articl ... aft-legion

ale myślę, że system to możesz już zmienić :)

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » piątek, 28 października 2016, 19:56

w domu mam 10-tke, a w pracy to nie taka prosta sprawa... nawet jakbym chciał, to nie mogę (nawet za własne pieniądze) kupić nowszego systemu na służbowy komputer, ale wracając do tematu tą tabelkę już widziałem...

przy okazji, nie wiem czy widziałeś, ale pisze że ta tabelka była aktualizowana 3 miesiące temu (czyli prawdopodobnie na start legionu), a poniżej jest złowrogie zdanie: Due to potential programming changes, the minimum system requirements for World of Warcraft may change over time.

tylko wydaje mi się to prawie niemożliwe taki zbieg okoliczności, że równocześnie ze zmianą patcha coś równolegle się zepsuło... we wtorek o 14-tej działało, a w środę rano o 7-mej po pobraniu patcha już nie... nie, w konfiguracji zakładowej sieci nic się nie zmieniło - to ja jestem adminem i to ja zmieniam :D
Obrazek

Zortex
Patrycjusz
Posty: 788
Rejestracja: środa, 1 lutego 2012, 10:13
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Zortex » sobota, 29 października 2016, 12:42

Co z Ciebie za admin ze jeszcze xp masz ;-P

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » sobota, 29 października 2016, 12:45

Skoro cała firma "odgórnie" ma to ja też muszę mieć... ale do prac administracyjnych używam "normalniejszych" systemów - jednakowoż WoW ich nie wspiera :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Andariel » sobota, 29 października 2016, 16:53

sam XP nie jest wspierany już od jakichś 2 lat więc prędzej czy później coś w waszej firmie wymusi zmianę, w każdym razie nie trać nadziei :D
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » sobota, 29 października 2016, 20:03

Mamy dużo specjalistycznego oprogramowania, pisanego specjalnie dla nas które było pisane za czasów XP i programiści byli chyba na tyle leniwi, że wykorzystywali jakieś specyficzne funkcje... nie działa, na żadnym wyższym systemie, a przepisanie mogłoby być zbyt kosztowne :)

Nie tracę nadziei, gram wieczorami w domu... a na rano znajdę jakieś inne zajęcie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Bzyk » piątek, 25 listopada 2016, 19:34

Powiem tak, po ostatnim patchu w pracy mi się gra zawieszała zaraz po uruchomieniu jak już miała załadować ekran z postacią w lokacji. Działo się tak za każdym razem niezależnie od lokacji w jakiej byłem.

Pomogła zmiana systemu operacyjnego. Tak więc Windows XP papa :( ( przynajmniej dla grających w WoW)


8-)
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » piątek, 25 listopada 2016, 19:51

Dokładnie tak.... pojawia się już konkretnie gra... pasek ze skillami, minimapa i umiera przy ładowaniu QuestLoga :D

Jakimś cudem udało mi się przesiąść na Vistę, nie miałem jeszcze okazji wypróbować :( choć zdaję sobie sprawę, że zmiana to niewielka... właściwie nawet na gorsze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Gwalch » piątek, 25 listopada 2016, 19:54

Yeleana pisze:Jakimś cudem udało mi się przesiąść na Vistę, nie miałem jeszcze okazji wypróbować :( choć zdaję sobie sprawę, że zmiana to niewielka... właściwie nawet na gorsze :)
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » piątek, 25 listopada 2016, 19:55

EVE Online nie chodziło (też po ostatnich zmianach) i zaczęło... więc może WOW też będzie miał lepiej... tak wiem, desperatem jestem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Koniec wsparcia dla Windows XP?

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 28 listopada 2016, 08:19

Obrazek


Ogłaszam, że na systemie Vista ukochany World of Warcraft (jeszcze) działa... choć pewnie i tu niedługo przestanie... biorąc pod uwagę to, że na oficjalnej liście był, ale teoretycznie również jest już przestarzały
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości