Farmienie golda

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Farmienie golda

Post autor: Yeleana » czwartek, 18 czerwca 2015, 11:43

Jak pamięć mnie nie myli, ktoś obiecał napisać poradnik na temat różnych sposobów zarabiania kasy, niestety - już nie pamiętam kto...

Ja osobiście mam pytanie do bardziej oblatanych w tematyce kolegów - gdzie najbardziej się opłaca chodzić "farmić gold" na instancjach/rajdach (tzn. uczciwie je przechodzić wycinając wszystko co żyje do nogi)?

Powiem szczerze - aktualnie nie mam zbytnio pieniędzy, żeby kupować prepaidy (tym bardziej, że nie prezentuję odpowiedniego poziomu żeby rajdować) natomiast mam sporo czasu i mogę kilka godzin codziennie poświęcić na "farmę"
Obrazek

Awatar użytkownika
Flopek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2015, 12:23
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Farmienie golda

Post autor: Flopek » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:02

Tak Pagan kiedys mówił

Wersja prymitywna




Do 1
Na pewno zobacz co mozesz robic na najwyzszym poziomie i je wykonuj raz w tygodniu.
Wszystko poniżej i razem z cata da sie robic na 25 HC (Cata najbardziej oplacalne, zas na nizszych dodatkach moga leciec pety/itemy do sprzedazy na ah)
Do 2
Raczej juz nie aktualne, a raczej trzeba miec duzo golda poczatkowego i im bardziej w dodatek tym mniej oplacalne
Do 3
Duzo czasu malo golda raczej nie polecam im bardziej w dodatek
Do 4
Raczej juz mniej aktualne
Do 5
Musisz tutaj zasiegnac wiekszej wiedzy nauczyc sie addonow i po prostu sprobowac jesli chcesz w taki sposob zarabiac


Do tego bym dodal jeśli jestes zainteresowany farmieniem z czynnikiem szczescia polecam poszukac miejsc gdzie leca jakies battle pety, czesci do crafta (nie materialy) cos co jest warte wiecej niz 500g i spedzic godzinke lub 2 na spocie sprobowac sprzedac i zobaczyc jak sytuacja sie klaruje np wyfarmilem ostatnio 3x battle pet w 45 min i czekam czy sie sprzedam (pet zomstrok)

Teoretycznie slyszalem jeszcze kiedys o transmog run po instancjach, ktore dropily ladne boe ale nie mam zielonego pojecia czy na ta chwile jest to oplacalne polecam poszukac na ah czy jakies itemy powtarzajace sie sprzedaja cos na ah.

Reasumujac :
1. Jak bede mial wiecej czasu to napiszę to po "ludzku".
2. Stare rajdy to podstawa widocznego zysku bez ryzyka
3. AH to najwiekszy sposob na zarabianie jesli ofc umiesz tym zarzadzać

Awatar użytkownika
Getron
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2012, 08:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Getron » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:02

Jak już chcesz grindować to trzeba zrobić sobie 2-3 postacie i ubrać je ze skrzynek i na LFR do ~660 ilvl. Potem każdą z nich robić wszystkie raidy z cata na poziomie 25 man heroic. Loot z trashy - średni max 8 golda za duży pack. Loot z bossa - tu już lepiej, na 25 heroic masz kolo 125g/ boss + itemy i jak boss dropi bronie to czasem sprzedajesz za 45g sztuka. Jedyny problem z tym grindem to fakt że niektóre bossy trzeba "przedepeesować" i poniżej pewnego ilvl się nie daje bo np pies Shanoxa na FL Cie stunuje i już wtedy tylko czekasz na pewną śmierć (chyba że jesteś warriorem, paladynem albo dk b jednak platy znacznie więcej mogą znieść)

Ile jesteś w stanie z tego wyciągnąć? Między 7-8k / postac za wyczyszczenie każdego raidu co daje 21-24k przy 3 postaciach tygodniowo, więc mniej więcej 100k / miesiąc :)

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Farmienie golda

Post autor: Yeleana » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:04

nie, za AH podziekuje... w wyniku tej zabawy mam na alcie po ponad 200 flaszek "Greater Draenic xxxx Flask" każdego rodzaju, których nie mogę sprzedać... tzn, mogę ale nie dopłacę do interesu :D

jak ktoś chce, to mogę odsprzedać ale nie taniej niż po 20 za sztukę (wyjdę na czysto)
Obrazek

Awatar użytkownika
Deadparrot
Posty: 184
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 23:21
Medals: 1
Lokalizacja: Sieradz
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Deadparrot » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:11

Przebiegnij sobie co tydzień Blackwing Descent 25hc, Bastion of Twilight 25hc, Dragon Soul 25 hc (można bez 2 ostatnich encounterów - ja skipowałem 2 ostatnie encountery, bo za dużo czas solo mi schodziło na przedostatni), Firelands 25 hc. Lootujesz wszystko co rzuca trash i bossy, sprzedajesz wsio do vendorów (ja się nie bawiłem w DE czy Tailoring, ale podobno można coś więcej dzięki temu wycisnąć). Po takim runie będziesz miał 6k golda+, czyli w miesiąc 24k +

Na postaci zrób sobie BSa i Tailoring - w garnizonie postaw sobie domki do tych profesji i obowiązkowo salvage yard. Z tego ostatniego wszystko poniżej 600 ilvl sprzedajesz do vendora, a itemy 610ilvl disenczantujesz (np w czyjmś garnizonie) - powstałe matsy sprzedajesz. BS robisz broni i sprzedajesz zupgrejdowane do maxa - ja produkowałem macke z agi, bo chyba nikt inny tego nie wystawiał na 675ilvl poza mną...

Na koniec oczywiście fallowersi. Przy 6+ traitów na golda obstawisz prawie każdą misję z bonusem.

No i logujesz się dzień za dniem, mielisz te wszystkie daily cdki, undercutujesz gimby, które undercutowały Ciebie - na prepa w miesiąc zarobisz lekko.

Edit: a jak masz z 5 postaci na 100lvl i z rozwiniętym garnizonem to możesz 100k robić w tydzień, tak jak ja ;)

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Farmienie golda

Post autor: Yeleana » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:17

postac mam tylko jedna... ale niestety kontroler (znaczy sie - ja) średnio-ogarnięty :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Deadparrot
Posty: 184
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 23:21
Medals: 1
Lokalizacja: Sieradz
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Deadparrot » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:20

Do czyszczenia starych raidów nie potrzeba jakiegoś super ogaru. Jeśli masz gdzieś problem to prepot, bl i odpalasz wszystkie możliwe rakiety. Na Shanoxie kiedy pies Cię złapie to iceblock i kitowanie, żeby dobić bossa.

Awatar użytkownika
Getron
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2012, 08:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Getron » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:30

Yeleana pisze:postac mam tylko jedna... ale niestety kontroler (znaczy sie - ja) średnio-ogarnięty :(
No to podstawowy błąd ;P dopiero po 3ciej postaci, którą raidowałem udało mi się mniej więcej ogarnąć co w tej grze się robi. Zrób sobie alty i może okaże się, że któraś z klas znacznie lepiej Ci leży niż mag

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Farmienie golda

Post autor: Yeleana » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:35

z czyszczeniem starych rajdów nie mam problemów.... owszem, czasami Shannox, albo Pająk z FL mnie odrobinę przyblokują (ale w drugiej, trzeciej próbie się udaje) najgorzej jak się dostaje stuna albo iceblocka i jest się samemu (wówczas można tylko czekać na śmierć)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikele
Patrycjusz
Posty: 3522
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:11
Medals: 18
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista AION Legionista WoW Trybun
LOTRO Trybun WildStar Legionista eSport Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Farmienie golda

Post autor: Mikele » czwartek, 18 czerwca 2015, 12:55

a jak sie zabija tego pajaka na FL solo?
poszedlem tam raz i te maluchy mnie stunlockowaly wiec dalem sobie spokoj :)

Awatar użytkownika
Alexeht
Patrycjusz
Posty: 117
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2015, 21:26
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Alexeht » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:03

ja pajaka solo zabijam bo mam peta, ale mozliwe ze da rade go mocno zadotowac, moze paladyn po skoku na dół przyzywa sobie tego archaniola czy co tam ma
RIP max camera distance 20/07/2016

https://i.imgur.com/sQVcynC.jpg

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Farmienie golda

Post autor: Yeleana » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:08

przy pajaku trzeba caly czas bic z AoE, żeby tych pajączków zwisających z góry na nitkach nie zrobiło się zbyt dużo... one losowo rzucają stuna, jesli jest ich zbyt wiele, to stuny rzucane są tak często, że praktycznie nie ma możliwości z nich wyjść (ledwo się jeden skończy a już masz nałożony kolejny)
Obrazek

Awatar użytkownika
Earlann
Patrycjusz
Posty: 367
Rejestracja: czwartek, 16 października 2014, 12:39
Medals: 1
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Farmienie golda

Post autor: Earlann » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:14

Mikele pisze:a jak sie zabija tego pajaka na FL solo?
poszedlem tam raz i te maluchy mnie stunlockowaly wiec dalem sobie spokoj :)
1. Zacznij walkę uderzając w bossa. Niczego nie odpalaj.
2. Czekaj aż zjadą po sieci duże pająki, zabij jednego i skorzystaj z jego nici by dostać się na górę.
3. Full nuke: avenging wrath + pota + jeśli masz bębenki i cała para w bossa.
4. Boss powinien już gryźć piach (tzn. zjeżdżać na dół z 1hp), a jeśli nie i Cię zrzuci to bańka (jeśli duże pająki Cię zestunowały na te 20s), dobijasz kolejnego dużego pająka, wracasz na górę i kończysz robotę.
5. Easy. :)
[ obraz zewnętrzny ]

Earlann - Armory - Link

"Tydzień bez mounta - tygodniem straconym!"

IX Kohorta: WoW Progress / Logi WarcraftLogs / Logi Ask Mr. Robot

Awatar użytkownika
Estritt
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek, 15 grudnia 2014, 23:46
Medals: 1
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Estritt » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:26

Inaczej, pająki na dole można olać, ale u góry trzeba go zbić do 1% zanim zejdzie, i nałożyć mu dotę która go zjedzie z tego 1% nim się uleczy. Polecam fire. Ew. w arcane można podczas spadania w dół równolegle z bossem posłać mu arcane barrage, tu trzeba deko timingu ale też się da. W fire natomiast bez żadnych problemów.

Shannox, to tylko nuke arc. blastami na BLu uważając na trapy. Jak złapie face rage, to ice block i od razu wyjść (w ten sposób face rage schodzi). I bić bossa dalej. Nie bawić się w żadne zbijanie psów. Zanim będzie kolejny face rage boss powinien już leżeć.
Tutaj tip dla plejtów, druida i monka - w tank specu face rage nie wchodzi w ogóle i można spokojnie zabijać.

Z alysrazorem chyba żadna klasa nie ma problemów, z gościem co się bije nogi to magiem tylko nuke blastami jedną z nóg aż przejdzie do drugiej fazy.

Na balerocu nie dać się tylko złapać w sharda, uciekać od nich na jakieś 20yardów, bo jak złapie i się nastackuje to za bardzo potem magic dmg wchodzi. Na pewnym poziomie ilvlu można to jednak i tak olać i po prostu go zjechać ;)

Majordomo - na niższym ilvlu w arcane trochę kiepsko bo trzeba go trochę kajtować. Polecam fire gdzie w biegu ostatecznie można go choćby scorchować. Zbijać addy. Na wyższych ilvlach a jeszcze jak się ma jakiś jeden itek z leechem, można sobie stać w jednym miejscu w tych wszystkich plamach i go blastować w arcane :)

Ragnaros po całym dramacie z majordomo to już zwykły spacerek. Nuke blastami aż do drugiego młotka, gdzie wychodzą dwa duże addy które trzeba zbić. Małe idące do młotka olewamy. Potem już do końca bez żadnych przeszkód niszczymy bossa.

Awatar użytkownika
Flopek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2015, 12:23
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Farmienie golda

Post autor: Flopek » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:40

Ja się tak zastanawiam czy z nowym rajdem wejdzie możliwość solowania czegoś z mopa na 25 hc jesli ofc nie jestes hunterem, ktory podobno moze wiecej wysolowac.

Tak btw z 25 hc mopa ile g leci z bosa ?

Awatar użytkownika
Earlann
Patrycjusz
Posty: 367
Rejestracja: czwartek, 16 października 2014, 12:39
Medals: 1
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Farmienie golda

Post autor: Earlann » czwartek, 18 czerwca 2015, 22:52

Flópek pisze:Ja się tak zastanawiam czy z nowym rajdem wejdzie możliwość solowania czegoś z mopa na 25 hc jesli ofc nie jestes hunterem, ktory podobno moze wiecej wysolowac.

Tak btw z 25 hc mopa ile g leci z bosa ?
Zapomnij, może DK blood na maksymalnym gearze z ostatniego patcha dodatku. :P Póki co liczę na to, że da się w końcu sprawnie solować 10norm Mogushan Vaults (muszę sprawdzić bo dawno nie byłem) i może 10norm ToT (na razie tylko hunter soluje) do Jikuna włącznie. O czymś więcej można raczej zapomnieć. W końcu to dodatek, który był przed WoD. :P Tak samo Ion Hazzikostas pisał po ostatnim Q&A, że nie będzie specjalnego buffa zwiększający szansę na solowanie contentu MoP:
Q: Legacy buff for MoP content, When? - Vert
A: Never. (Or at least not until next time we do a stat squish, technically.) The “legacy buff” that applies to enemies below level 90 once you exceed that level was designed specifically and solely to offset the 6.0 “stat squish,” which compressed the exponential scaling in the items available from level 61 to 90, into linear scaling. Pre-squish, a level 90 player with Pandaria raid gear was literally a dozen times more powerful than they had been at level 80 with Wrath gear. Post-squish that is no longer the case, so we have a special combat modifier in place to preserve the expected gameplay, so that soloing old content does not become harder. Gear higher than item level 463 wasn’t squished, so endgame Mists content designed to be tackled by players of that power level wasn’t affected and no combat scalar is needed. Mists content will increasingly become doable with fewer players than intended, as player power continues to rise, as has always been the case. People already are soloing large chunks of Mists content, and that goal will only become more and more attainable as time goes on and gear continues to improve.
[ obraz zewnętrzny ]

Earlann - Armory - Link

"Tydzień bez mounta - tygodniem straconym!"

IX Kohorta: WoW Progress / Logi WarcraftLogs / Logi Ask Mr. Robot

Awatar użytkownika
Estritt
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek, 15 grudnia 2014, 23:46
Medals: 1
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Estritt » piątek, 19 czerwca 2015, 00:08

Magiem solowałem po Elegona, Lala lockiem też dał radę. Nie jest już tak źle z gearem mythikowym.

Awatar użytkownika
Earlann
Patrycjusz
Posty: 367
Rejestracja: czwartek, 16 października 2014, 12:39
Medals: 1
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio

Re: Farmienie golda

Post autor: Earlann » piątek, 19 czerwca 2015, 00:17

Estritt pisze:Magiem solowałem po Elegona, Lala lockiem też dał radę. Nie jest już tak źle z gearem mythikowym.
Chodzi mi o efektywne farmienie raidu, bez zbędnych zgonów i walk po parę minut. Sprawnie get in - get out. :)
[ obraz zewnętrzny ]

Earlann - Armory - Link

"Tydzień bez mounta - tygodniem straconym!"

IX Kohorta: WoW Progress / Logi WarcraftLogs / Logi Ask Mr. Robot

Awatar użytkownika
Estritt
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek, 15 grudnia 2014, 23:46
Medals: 1
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista

Re: Farmienie golda

Post autor: Estritt » piątek, 19 czerwca 2015, 00:41

Jak tak to raczej w kolejnym dodatku najprędzej..

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości