WoW Vanilla

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » środa, 29 maja 2019, 04:53

Alez spokojnie, pilnuje swojej grzedy nawet ze szpitala
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 29 maja 2019, 10:59

No ewidentnie trzeba się już chociaż... ZORIENTOWAĆ...
Tak Bzyku, można łączyć, można wszystko, ale to wg mnie półśrodek i to taki niekoniecznie pasujący do klimatu i POWROTU DO PRZESZŁOŚCI jaki oferuje Classic. Na początku można tak z kimś tak robić zanim nie będzie wystarczającej liczby 60tek.
Ale to już krok w stronę łączenia się dwóch guildi w jedną prędzej niż takie ciągłe szukanie kogoś.
Traci się przez to poczucie budowania czegoś większego niż tylko żeby na szybko 5 osób się ubrało i patrzcie my już mamy z głowy a jak tam u was leci?
BfA może ubrać Cie na kilka sposobów których różnica wynosi kilka punktów. Vanilla tak nie działa. Nie masz żadnej alternatywy. Idziesz jedną ścieżką i cieszysz się że komuś dropnęła część na legendary bo trzeba teraz kilka miesięcy farmić matsy na to... Ma to robić Twoja guildia bo samemu to niemożliwe ani z pięcioma znajomymi. Zresztą to fresh start. Wpijamy na serwer z zerowymi zasobami i bez golda w obiegu. Nie żartowałem pisząc że będzie problem z gearem nawet na 40 lvl.
A co do 40 osobowych rajdów to właśnie one były podstawą i trudnością 1.12 i to od ludzi zależy aby to ogarnęli a nie od Blizza żeby znowu nerfił wszystko jak to zwykł robić i na czym się już przejechał nie raz. Zreszta myślę że niedługo skończy się współpraca z Activision a Classic jest tego początkiem. A w ogóle to pisałem już Ezinowi że śniło mi się... World Of Starcraft! Ha! No ale czas pokaże. Moimi oczami to był błąd. Można to jeszcze naprawić i być bogiem wśród gier a nie tylko kolejnym bóstwem. Także nie liczmy że nagle Blizz będzie się w Classicu nad nami litował bo to nasza wina że poziom spada a nie Blizza. A Classic ma być powrotem do TRUDNEJ rozgrywki. I będzie! Na to czeka wiele osób. Obejrzyjcie streamy z Bety i posłuchajcie bicia się w piersi w komentarzach. Tak samo jak dwa lata temu była wielka drama że to się nie uda że nie ma sensu tak teraz nagle o cholera jak mi tego brakowało, jak ja tego już chcę... Ludzie masowo robią już postacie od zera ćwicząc albo przypominając sobie początki. No ale najlepiej na priv by to zrobić, a to na oficjalnych się dzieje serwerach gdzie sa juz inne zasady itd. Moje dziecko nawet druida zrobiło hahahahahah : )
Zatem ja nie liczę na inne guildie tylko na naszą albo na połączenie się z inną przez jej wchłonięcie. Mamy wielkie doświadczenie, tylko zaczynamy traktować 1.12 jako kolejną gierkę. Błąd. Kolejna gierka będzie jak Blizz wyda dodatek w którym nie może się cofnąć w czasie tylko dalej kontynuować politykę nijakości i zapychacza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 29 maja 2019, 19:15

Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » środa, 29 maja 2019, 20:04

Chłopaki no to na spokojnie ogarniamy Yelek trzeba zapytać ilu ludzi jest chętnych, zrobić zebranie kto spróbuję i jak to będzie chciał spróbować , zacząć zbierać materiały , ludzi sprawdzać fora tak jak na classicu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » środa, 29 maja 2019, 21:35

Znaczy ankieta, panie prezes? Robi sie
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » czwartek, 30 maja 2019, 08:22

Swietomir pisze:
wtorek, 28 maja 2019, 23:47
Wiadomo, ze z pamiecia to roznie bywa i sie wspomnienia generalnie koloryzuje. Wpadlem niedawno na to kompendium wiedzy o WoW Vanilla. Bardzo solidna robota, moze pomoc sie nakrecic jeszcze bardziej, albo ostudzic zamiary :lol: . Przyjemnej lektury zycze.https://docs.google.com/document/d/1Fw8 ... TsGjA/edit
To sobie wydrukowałem i czytam w wolnej chwili po kawałku.
Warto.
Filmik który wkleiłem nie pokazuje gameplaya ale koleś dobrze rozprawia, bo to w zasadzie sam komentarz i to dość dobrze obrazujący i zbiegający się z tym co Wam piszę w moich wypracowaniach z tym co ludzie zastali na Beta Teście i o czym rozprawiali wymieniając luźne uwagi. Od 45min podsumowanie zaczyna. Właśnie tego się spodziewałem i na to czekam.

WOW CLASSIC to oddzielny tytuł Chłopacy. TO nie jest WoW i nie będzie WoW. WoW zbłądził a gwoździem do trumny będą mikropłatności jak tak dalej współpraca z Activision się potoczy... BLizz szuka lekarstwa i chce zacząć od Classica. Bada teren pod coś co nie będzie już 15 letnią grą ale czymś na miarę naszych czasów. Tyle że nie bezpańskim bieganiem po mapie ale właśnie COMMUNITY Zobaczycie za trzy lata ze miałem rację. Blizz ma jeszcze resztki honoru i ma wyraźny sygnał od świata że ten nie chce już miliona płytkich tytułów tylko 5 konkretnych, tak jak to było kiedyś. Kasa i D3 Mobile oraz reakcje na to dodatkowo umacniają ich w przekonaniu że mają swoich wiernych wyznawców i że to nie my zbłądziliśmy tylko Blizz.

Gra kieruje się innymi mechanizmami niż WoW. Dlatego gdyby IX chciała się tam znaleźć to należy stworzyć kolejny dział bo ja nie widzę tego inaczej. Nie możesz mieszać Warriora z z 1.12 z tworem jakim stał się teraz i tak samo Druida itp. Poza tym będą podstawowe klasy i dzięki Bogu za to...

Nie musimy być i nie będziemy TOP guildią na serwerze. Teraz zostanie stworzony nowy model guildii - typowo spokojna nastawiona na explorację świata. A Blizz nie będzie miał podstaw żeby to burzyć, dając ciągle to coś nowego. Każdy będzie miał wystarczająco dużo czasu żeby zrobić swoją postać tak jak chce i cieszyć się grać biegając full T1 albo T2. Przy czym T2 bez kilku T1 to nikomu nie uda się zdobyć. Gear będzie droższy od złota. Bezcenny. Wczujcie się już w to że tamta rzeczywistość to zupełnie inna gra. Słychać to z ust każdego kto 15 lat temu czekał na premierę tak jak ja teraz.

Oglądajcie filmiki i czytajcie o 1.12
Dzięki Swietomir za linka. Jest mega!
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » czwartek, 30 maja 2019, 18:01

Jakby ktos szukal, to temat z ankieta przeniesiono do dzialu "game corner/mmorpg" - jak mozecie to oddajcie głosy bo ankieta juz dziala
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » piątek, 31 maja 2019, 08:42

@Yeleana oki dziękuje:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » niedziela, 2 czerwca 2019, 10:47

Szału w ankiecie nie widać. Powoli kreśli się obraz spróbowania Vanilli przez IX.
Dungeony od 20lvl można robić. Warto je zwiedzić. Są pisane długo i namiętnie. Elity na 20lvl już mogą narozrabiać. Normalne party z tauntem potrzbne i można się na półtorej godziny rozerwać. Od razu klasycznie pilnowanie agro. Jak masz 20lvl i jakiejś q miarę itemy z Q to można już tanka przeagrować.

Zawsze na początku są ludzie którzy prą do przodu bez opamiętania alby tylko lvl wbić i pomijana zostaje fabuła i misje które często kończą się w Dungeonach prowadząc całe storyline do zła wcielonego które z namaszczeniem w tamtych czasach tworzyli programiści Blizzarda. Prawdziwego Blizzarda...
W pierwszym roku liczyli na 400-500tyś graczy...
I już nawet z tą wiedzą analityków starali się dać tym tysiącom coś wyjątkowego.
A tu nagle miliony... Ależ to musiało być wydarzenie w ich siedzibie... Jakie szczęście i radość i... Boty... Exploity... Włamy... Na skalę jakiej się nie spodziewali.
Ponoć jakiś rozłam się niezły szykuje? Ostatnio pisałem że długo Blizz = ludzie Blizza nie wytrzymają takich bluźnierstw. Poczytam w wolnej chwili ale kilka ważnych dla nas nazwisk ponoć się zmywa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:14

Ja tam bede grac... niezaleznie od tagu nad glowa, choc najbardziej dumny byłbym z dziewiatki, chocbym mial byc jedyny na serwerze ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » niedziela, 2 czerwca 2019, 12:30

No nas dwóch i pewnie jeszcze z 3-4 osoby będzie się cieszyło prawdziwą klasyką gatunku przez długi czas. Wiesz, szybko znajdziemy graczy którym tak samo jak nam odpowiada społeczne rpg. Oczywiście na kilka tysięcy graczy znajdzie się kilkaset osób które będą cisnąć jakby jutra miało nie być ale nie po to jest Classic.
Zobaczysz jak BRD będziemy robić... To prawdziwy król Dungeonów. Do bólu będzie się tam siedziało zanim dalej ruszymy. Pisałem już o UBRS 15man. W Classica będą grali ludzie którzy mogą i chcą robić instancje w 2-3 godziny czasem. A nie 45min i pa. Nie... Jutro o tej samej porze będziemy się spotykać i dalej polować na itemy. Bo nie będzie skąd indziej ich wziąć. A za itemy ma AH będą chcieli jak żyd za matkę... Ludzie będą się frustrować 8 wychodzić z grupy temu nabierze znaczenia Add to Friends list. I będzie to pierwszy krok do dorosłości w 1.12
Pewni ludzie będą się zaczynali trzymać wieczorami razem bo będą mogli na siebie liczyć. Co innego takie Związki Zawodowe jak nasza IX ale będzie dużo graczy którzy nie będą w stanie grać hardkorowo i będą potrafili 3 dni non stop levelować w BRD. W przeciwieństwie do tych co godziny tam nie wytrzymają.
Do 30lvl jakoś idzie XP i coraz jakiś item.
No i profy trzeba robić i jakaś farma. Bandaże i żarcie między mobami będzie też ludzi wkurzało.
Społecznie nie będzie źle bo dużo osób od razu się odsieje. Zostaną tylko te które chcą długo tu siedzieć a 5 godzin snu będzie luksusem ;)
Dużo graczy wróci z innym zapasem czasu niż kiedyś. Po 15 latach ma się firmę i trójkę dzieci i nie zawsze da się to pogodzić. Takie osoby też będą cisnąć instancje i będą bardzo potrzbne na serwerze. Zbieractwo i crafty też ktoś musi robić a czasu nie da się tak podzielić żeby było i na dużo farmy i na dungeony. Fajnie będzie się tam znowu odnaleźć. No ale nie każdemu to pisane. Easy mode zabił ducha RPG.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » niedziela, 2 czerwca 2019, 16:26

Sven ja napiszę tak po prostu uważam że jest jakiś core skłąd na classica i myślę że można już coś ugrać wiadmo że nie NAXa 40 od razu zbudowano ale tu mamy masę czasu aby ludzi sobie pozyskiwać i wspólnie jakoś ogarniać system. Ja jestem poza krajem obecnie i mam przesunięcie czasu jakieś 2,5 do przodu a od października 3,5 więc nie będę miał możliwości rajdować od razu więc powoli będę sobie lvl i crafcił i chodził na dungi i gearował się na rajd:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » niedziela, 2 czerwca 2019, 18:40

Classic to gra na lata... znajdziemy czas na wszystko!
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » niedziela, 2 czerwca 2019, 18:49

@Yeleana Jak najbardziej tyle że trzeba wszystko profesjonalnie przygotować:_)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 04:37

Dobrze piszecie. Rajdy to daleka i to nawet bardzo daleka i zaawansowana struktura która w 1.12 rządzi się zupełnie innymi prawami. Mnóstwo pionków które będą chciały tego spróbować zwyczajnie się o tą barierę rozbije. Nie dadzą rady do Naxxa bo polegną wcześniej.
Gerhard spokojnie. Pół roku to żłobek w Vanilli. O metodzie i ludziach spotykanych po drodze pisałem już. Pewnie że da się tak pozyskiwać nowych graczy. Kwestia tego co będziemy tam sobą reprezentować. Inaczej jest powiedzieć mam was w dupie spierdalajcie jesteście noobami w BfA a inaczej to będzie wyglądało w 1.12 bo tu tego gracza będziesz spotykał codziennie w IF albo pod instancją a nawet po drodze a w BfA jesteś bezimienny. BfA to już egoistyczny i chamski sigle player się zrobił. Classic ma być takim "sorry" od Blizza właśnie na lata.
Czasówki w Naxx są nie do przeskoczenia. W ogóle enrage będzie chleb powszedni jak gildia nie będzie porządnie ubrana bo nie będzie przeżywalności. DPS jest do zrobienia a nawet przeagrować się zdarzy nie raz i nie dwa. W 1.12 raid musi być dobrze zbalansowany. Jak już ktoś chce i ma czas na wipy żeby jego endgame to było tylko farma aby starczyło na rajd bo może dziś uda się coś w końcu ubić to szybko się zniechęci. Classic daje nam na to wszystko dużo czasu!
Nie ma presji i ciśnienia kolejnego dodatku.
Zobaczycie że będą PuGi na początku żeby cokolwiek w MC ubić. Ba. Żeby wejść do MC to preQ trzeba zrobić. I to nie byle jakiego. Chain questy i lore to podstawa jak ktoś chce wpompować swój czas i zapał w Classica. Teraz gra wygląda inaczej. Rajdowanie to daleka przyszłość. Nie ucieknie nam. Trzeba będzie do tego dorosnąć i przygotować się.
Po drodze nawet całe gildie spotkamy kilkunasto osobowe. Nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby pozyskać wszystkich bo może nasze cele się pokryją a mamy już rozwiniętą społeczność i stronę techniczną. Vanilla daje nam coś o wiele więcej niż rajdowanie. Zresztą nie każdego będzie na to stać. Dwa rajdy w tygodniu to kupa kasy będzie. Jak serwer będzie zaludniony to na AH nie da się nic przez 20tą kupić... Bo flaski będą wykupione. I reszta tak samo. Matsy na top enchanty będą się śniły po nocach. Bo na byle patyka ich nie założysz. A właśnie z byle patykiem przyjdzie nam zaczynać MC. I trzeba będzie je mieć nałożone. Także spokojnie i powoli do nas wracaj. Dungeony w nocy będzie się robiło bo to 2-3 godz często będą żeby coś dropnęło. I to też ze sprawdzonymi ludźmi żeby nie wychodzili w trakcie. Tylko tak da się itemy pozyskać. Krok po kroku. Od razu będzie widać kto ile gra po tym co ma na sobie. Tak jest napisana Vanilla.
Privy to jej spore modyfikacje w dropie szczególnie i w respawnie. A tego już w Classicu nikt nie przeskoczy. Będzie się stało 10 min i czekało. Świat będzie ogromny i warto będzie poczekać niż tu wracać jutro.
Ja chcę zwiedzić wszystkie dungeony i mieć radość z gry czyli m.in bić elitę i widzieć jak mu hp schodzi. A to wymaga przygotowań. Poty na dungeony będziemy łykać żeby się bawić w zdobywanie itemów a nie w zmęczenie materiału. Na to daje nam czas Vanilla.
Blizz wie że stworzył piękny i zapomniany już świat. Super że oficjalnie ludzie się znajdą aby z powrotem go zasiedlić. Radość z craftów wróci i trzy dni farmy żeby kupić coś z AH. Wszystko będzie miało swoją wartość. Szczególnie bieganie z cmentarzy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 09:57

@Seven coś w tym jest ukryte piękno niby spiany a nie do końca...z drugiej strony wałsnie tak będzię ludzie będą przychodzić i odchodzić jeśli IX będzie kojarzona z pomocą dobrymi ludzmi i w miarę ogarniającymi będzie to wszystko magiczne ciekawe ilu ludzi się przez taką sekcje przewinie :)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 12:55

No patrz na zasadę działania 1.12 i zmiany w dostępie do gatunku oraz jego ewolucji na przestrzeni... 15 lat.
1. Statystyki są okrutne dla Blizza. Peak przez miesiąc od wyjścia Dodatku a potem coraz większy spadek.
Nerf WoWa na przestrzeni lat i próby dostosowania go do innych tytułów zebrały okrutne żniwo wśród fanatyków tego świata.
2. OMAR GONZALEZ - pamiętajcie o Nim w modlitwach i głos ludu który kiedyś był jakby bardziej słyszalny przez Blizzarda. Za to z Activision już tak słodko nie jest bo tam rządzi mamona z Pay-Per-Win od dwunastolatków i esport na skalę TV Show.
3. Zaniedbany Azeroth. Oni pisali WoWa bez opcji Dodatków. Pisali go jak powieść i dbali jak o własne dziecko. Mieli zasoby i czas aby na miarę tamtych czasów i możliwości silnika to ogarnąć. Mieli zespoły w Japonii, Francji, USA i Kanadzie które robiły niesamowitą robotę i sami się nakręcali żeby móc powołać ten świat do życia. Dlatego Podstawka jest moim zdaniem najlepszym tworem. Zwęszyli piniądz i zaczęli iść w Dodatki coraz bardziej odchodząc od założeń towarzyszącym tworzeniu WoWa. Ludzie "szybko" opuścili Azeroth i zapomnieli o nim. Nie myślę tu o plusach i minusach Vanilli i TBC ale o sercu jakie trzeba było włożyć aby to dzieło powstało i o społeczności jaką stworzyło.
4. Starzy gracze opuścili WoWa przez Dodatki. Głosem ludu wyszło w praniu że to ogromna rzesza byłych klientów zakochanych w Wowie ale bojkotujących go przez dzieciarnię i odejście od klasycznego RPG z ogromną nutą uczuć i emocji jakie ten gatunek jest w stanie w ludziach generować. Przesiadka na ostatnie Dodatki zabiła w ludziach którzy pamiętają 1.12 z młodości coś czego nie dało się już znaleźć w tytułach które na przestrzeni lat się pojawiały. I oto mamy krok do tyłu dla współczesnego modelu MMORPG i krok do przodu dla poprawy finansów i opinii o Blizzard. Pamiętacie D3 Mobile? Pamiętacie wcześniej D3 płatności? Firma z pewna tradycja i pozycją jaką sama przez lata wypracowała próbuje na siłę robić coś co robi reszta świata i co? No właśnie buczenie i bojkot.
5. Bfa & More vs Classic. Dla ludzi którym przypadły do gustu molochy i wylęgarnie single player jakimi są ostatnie Dodatki Wow dalej będzie takim samym WoWem stawiającym na młodych graczy skaczących po różnych MMORPG. Opcja Classic będzie natomiast m.in dla tych którzy znali świat W3 i siedzieli godzinami w kafejkach grając po sieci we FrozenThone. BfA i następnych Dodatków nie da się naprawić - nawrócić na jako tako poprawne politycznie RPG. Stąd Classic i chęć rehabilizacji.
Zobaczymy niedługo statystyki i porównamy Peak Dodatków do Peaku Classica. Zakładam pogrom. Twitch jeszcze nigdy nie był tak zdominowany WoWem jak teraz. Żaden Dodatek nie wzbudził tyle emocji co... Stary Poczciwy Azeroth a ludzie którzy szczekali na niego po zaproszeniu do Bety odkryli że to zupełnie inna gra i mimo minusów i plusów ma w sobie tą magię której współczesny WoW już w ogóle nie ma. Esport i szybkie WoWowe rachu ciachu będzie jednym działem, a Classic i RPG będzie drugim. I myślę że za kilka lat jak ludzie już ograją Classica będzie kolejny tytuł od Blizza do którego przejdziemy i który będzie oferował WSPÓLNE spędzanie czasu a nie WYŚCIG SZCZURÓW. Nowy lore i dopracowane jak w Azeroth zależności tego uniwersum. Poza tym Classic może być modyfikowany na przeróżne sposoby z biegiem czasu ale na swoich tradycyjnych zasadach. Jak będą słuchali głosu ludu i robili dalej coś dla swoich fanów to tylko dużo dobrego z tego może wyjść.
6. Amrita Ahuja zamiast Mika Morhaime... Myślę że produkty Blizza idą w stronę OverWatch przez tą zmianę. Blizz cierpi bo nie jest sam sobie Panem i Władcą tylko sługusem księgowych. Do tej pory Blizz miał kilkanaście projektów nad którymi pracował ale które porzucił. Dlatego Dodatki są co dwa lata itp. Mnóstwo ludzi pracuje "na darmo" tworząc coś w międzyczasie. A raczej pracowało i tworzyło... A teraz ze wszystkiego nad czym pracują ma być kasa taka jak z OverWatch i tyle z kreatywności i twórczości ludzi którzy nie pracują dla Blizz bo nie mają nic innego w życiu do roboty tylko chcieli tam pracować.

Dużo zmiennych trzeba brać pod uwagę w przypadku Classica. Ważne że w ogóle powstał. Jak odniesie sukces, a Blizz nei będzie miał jak się wydostać ze szpon Activision to być może Activision wskaże palcem na RPG i pozwoli Blizzowi pracować nad czymś w sposób w jaki robił to do tej pory. Na razie szykuje się bieda z nędzą przez mikropłatności i esport. Tylko taka mała rewolucja jak Classic może pokazać światu że prawdziwe RPG wraz z tworzącą je społecznością jeszcze nie wyzionęło ducha. Stąd tez gracze z privów na Classicu. Wielu poszło tam grac nie dlatego że nie ma 40pln miesięcznie na abonament tylko że ma gdzieś bardzo głęboko to czym teraz jest WoW. Czy porzuca swoje postacie tworzone przez 3-4 lata na rzecz Classic i bycia częścią społeczności Blizza? Myślę że tak. Na to tez liczy Blizz. I Amrita Ahuja która zobaczy reaktywowane po X latach konta. To wszystko przecież będzie widać bez żadnej ankiety. Ruch na serwerze do odzyskiwania haseł itp...
Do tego nowi gracze którzy z ciekawości i jako tako równych szans dołączą do gry.

To że możemy być na serwerze jako IX będzie wymagało pewnej nazwijmy to brzydko przebiegłości. Raz że trzeba zaistnieć jako guildia, dwa że trzeba potem ludzi których pozyskamy w sposób życzliwy jakoś zatrzymać. Trzy grupy osób które na początku będą się tam logowały to:
- starzy gracze powracający do Azeroth.
- nowi gracze których Classic przekonał bo zrazili się próbując wbić się w kilka ostatnich Dodatków.
- obecni gracze z BfA których Classic zaintrygował.
Ilu z nich zostanie powyżej 40lvl a ilu powyżej 60lvl to już zobaczymy. Bo właśnie społeczność będzie miała na to wpływ. Tam nic się samemu nie zrobi. Chyba że zbieranie kwiatków i skałek. YouTuberzy nie grający nigdy w 1.12 tylko znający WoWa od trzech, czterech Dodatków max nie mogli wyjść z podziwu że druid który biegnie obok nich rzuca im Marka... Albo mag Inta... To byli starzy gracze albo gracze z privów. Nikt z nowych tej "tradycji" nie zna i nie pielęgnuje bo gra już tego nie wymaga. Poza tym wokół są ci sami ludzie których poznali i z którymi zaczęli gadać a nie przypadkowi z innych serwerów.
Taki powrót do korzenie to wielki eksperyment Blizza. I kosztowny. Ale taki rozgłos i zainteresowanie już połowę tych kosztów pokryło. Lepszej reklamy Blizz nie mógł sobie wymarzyć.
Mamy okazję coś zbudować przez to narzędzie jakim jest Classic. Zobaczymy po ruchach w IX. Dlatego teraz jest czas żeby o tym pomyśleć na spokojnie a nie w sierpniu na CITO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 17:06

@Seven dokładnie wyjąłeś mi to z ust, kto pamięta jak każdy każdemu buffy rzucał, i każdy ci dziękował jak szukało się wkipy aby grupowe q porobić jak odkładało się każdy dodatkowy grosz na gildie jaki były płacze za gankowanie, jaka była roadość za pomoc. To nostalgia tak jak pisał Wąski to ostatni dzwonek dla prawdziwych MMO i myślę że na starość można będzie zagrzać tam miejsce :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » wtorek, 4 czerwca 2019, 10:59

No Wąski użył dobrego odniesienia i chyba nie był w tym osamotniony z tego co się wala ostatnio po sieci...
Ewolucja gatunku MORPG w obecny twór niepotrzebnie i zapewne niechcący co zresztą widać zniszczyła dużo pozytywnych doznań i doświadczeń którymi zaraził nas Blizz, a potem to wszystko zabrał w imię czegoś w co nie dało się już wierzyć, bo ideały zawsze będą ideałami i stąd bierze się ten sentyment i coraz częściej pojawiająca się w mediach społecznościowych nostalgia której powoli ludzie przestają się wstydzić i traktować ją jak jakiś relikt i przejaw staroświeckości bo tu świat idzie do przodu, Dodatki, nowe tytuły i modele współczesnych gier, a z drugiej strony taki 15 letni gniot do którego po ogłoszeniu prac nad Classic na początku wstyd było się publicznie przyznać. Jak widać coś się w ludziach budzi. Nie każdemu to odpowiada, bo wiele osób lubi grać z różne tytuły, albo zwyczajnie podoba im się obecna forma i WoWa i innych MMORPGów.
Wąski pisze że to ostatni MMORPG... Ja bym tak tego nie kwitował... To cichy eksperyment, bo nie ma sposobu na zbadanie tego rynku, popytu na coś co w zasadzie powinno być już... przeżytkiem. Także jedną stroną medalu jest to wielkie BOOM które generuje ostatnio Classic i to ma być widoczne dla naszych oczu, a z drugiej strony ogromny znak zapytania w studiach i u dystrybutorów "o co kaman?" W która stronę iść itp.
Może nie wszyscy wiedzą jak działa ten biznes, ale gdy grę zaczyna się pisać w 2015 na podstawie wielu analiz, trendów i wytycznych a wydana ma być w 2017 to przez te dwa lata trochę może się zmienić, tym bardziej że coraz dynamiczniej ten rynek się teraz rozwija i następuje mała spina miesiąc czy dwa przed premierą typu "musimy dodać to i to i to i tamto też bo teraz to jest na topie". To są te dwa fronty znane i pojmowane jako "księgowi i menażerowie finansowi" oraz "projektanci inżynierowie i programiści". Te dwa światy kiedyś mogły istnieć obok siebie i miały swoje tempo i prognozy i plany. Teraz jest już inaczej i efekty widzą ci, którzy mają skalę porównawczą. Osoby które wdepnęły w ten nowoczesny twór nawet tego nie dostrzegają, bo mają widzieć tylko to co dzieje się na pierwszym planie w sieci dla ludu i łykać wszystko jak leci.
Wąski dobrze prawił z tym życiowym MMORPGiem, ale może się wkrótce okazać że nastąpi przełom w pojmowaniu tej naszej rzeczywistości graczy przez księgowych i menadżerów finansowych bo taki prosty świat i powrót do tradycji gatunku oraz sam protoplasta są tym co niepotrzebnie zostało wyrzucone na skraj gatunku i nie rozwijane. Okay, powstało wiele tytułów które mogły by powtórzyć sukces WoWa, bo wielu ludzi uwielbia uniwersum StarWars czy StarTreka. Ale liczy się też marka i to co od początku sobą reprezentuje. Blizz to stracił bo zaczął biec przed siebie zaślepiony obietnicami i prognozami Activision. A mógł powoli swoim tempem może nieco biedniej i z mniejszą liczba akcjonariuszy, ale pewniej bazując na tym co sam zbudował i wypracował a nie było lekko. Od 2009r czyli od porzucenia projektu Nomad na rzecz WoWa mija 20 lat.
Kontent Classica po osiągnięciu wszystkich faz może okazać się że Blizz wyda coś na poziomie Classica - zostawiając same dobre strony gry i przeniesie je do nowego tytułu, albo będzie rozwijał dalej WoWa na JEGO WŁASNYCH ZASADACH. I to będzie gra na długie lata o czym pisał Wąski. Vanilla nie musi się kończyć na Naxx. Mogą coś dorzucić ale bez rewolucji w stylu Dodatków, tak żeby ludzie sprzęt który uzbierali i znajomości które nawiązali nie musieli wyrzucać do kosza tak jak to ma miejsce przez ostatnie lata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » wtorek, 4 czerwca 2019, 16:38

@Seven spójrz druhu jaki ruch na discordzie jaki ruch ludzie dopytują o classica więc musi być coś w tym że ludzię garną się do grania na H/C:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Ezin » wtorek, 4 czerwca 2019, 23:02

Porownajcie sobie classica do takiego Lineage 2 classic.
Na początku bedzie masa, a potem szybciutko wykrusza sie ludzie ktorym znudzi sie farma.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » środa, 5 czerwca 2019, 09:57

Dlatego ja napiszę tak trzeba będzie wybrać server z największym polskim community i tego się trzymać aby móc grać gdy większość sobie podziękuje:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 5 czerwca 2019, 12:49

@Ezin Ale my dokładnie na to liczymy... Chcemy tego i wkurza nas że na początku będzie layering https://www.wowhead.com/news=291722/lay ... lassic-wow ale jest potrzebny więc okay. Chcemy serwera oczyszczonego z tych którzy jednak w Classicu z różnych powodów się nie odnajdą. Porównanie L2 i WoW słabe. Lepiej do tych obaw o eksterminację wirtualnej ludzkości pasuje temat @Yeleana z początku roku viewtopic.php?f=7&t=26501 gdzie bardzo dojrzale i sensownie Chłopaki się wypowiedzieli o tym co teraz staje się rzeczywistością gatunku MMORPG. My chcemy grać społecznie i cieszyć się z tego co kiedyś pomijaliśmy bo było wielkie parcie na wbicie lvl. @Gwalch dobrze to ujął że nie liczy aby Naxx stał przed Nim otworem i dla nas też nie będzie. Chcemy zacząć od nowa tą przygodę na czystej podstawce i jej wadami i zaletami. I stawiamy na dojrzałych graczy których spotkamy w Azeroth. Wielu gra w BfA na "granicy opłacalności i wytrzymałości psychicznej" a jeszcze więcej nie gra i bojkotuje ten tytuł. Liczymy na społeczny charakter Classica. Reszta jest tylko narzędziem do osiągnięcia tej ekstazy jakim jest Classic i jego żelazne zasady które z czasem przeszły w zapomnienie z racji Dodatków.
Zatem tak, niech próbują i niech rezygnują. Zostanie 10 serwerów po roku z czego 7 pvp pewnie i to nam wystarczy.
Pisze w liczbie mnogiej ale myślę że trafnie określiłem nasze oczekiwania i założenia popierając je dowodami zresztą ; )


Edit:
A widzieliście już to? https://barrens.chat/viewtopic.php?p=7399 Mapa Azeroth ale naprawdę high resolution
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 5 czerwca 2019, 14:36

Gerdhard pisze:
wtorek, 4 czerwca 2019, 16:38
@Seven spójrz druhu jaki ruch na discordzie jaki ruch ludzie dopytują o classica więc musi być coś w tym że ludzię garną się do grania na H/C:)
Pisaliśmy o tym że mamy jakieś doświadczenie z 1.12 to raz. Ktoś może w przypływie racjonalizmu pomyśleć o guildiach które mają dłuższą tradycję niż WotLK i tym sposobem za wczasu zainteresuje się IX, a mamy też zaplecze techniczne dobrze rozwinięte i struktury które na pewno nie każdemu będą odpowiadały ; ) ale kto wie... I oto efekty. Dobrze. Niech zaczepiają i w grze i na Disco : )
Jest czerwiec i skoro Discord odczuwa zainteresowanie to chyba ostatni dzwonek żeby zacząć myśleć o Classic skoro i tak kilka osób planuje poświęcić najbliższe kilkanaście miesięcy na ten tytuł. Dlatego wałkuję w tym wątku opinię że trzeba wiedzieć na co się pisze, porywa z czym chce się zmierzyć bo mało kto grał od początku i to będzie naprawdę zderzenie z rzeczywistością jakiej nie da się obecnie doświadczyć bo nawet privy są zmodyfikowane świadomie i celowo żeby zatrzymać przy sobie graczy, ale mają też mnóstwo błędów nazwijmy to, wynikających z braku informacji i narzędzi jakie posiada Blizz, dlatego wiele rzeczy zostało rozwiązanych "domowymi sposobami" albo na czuja. Także jak ktoś przyzwyczaił się do high drop rate albo szybkiego respawnu mobów czy skałek to też się zawiedzie. Tak zwana Vanilla na priv to nie Vanilla z 2004r. jota w jotę. To też pewien twór, bliższy 1.12 oczywiście, ze stałą społecznością i znajomościami "z widzenia" bo jednak kilka lat razem na serwerze robi robotę... I na to liczę też w Classic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » środa, 5 czerwca 2019, 16:26

@Seven Dokładnie tak jak piszesz ale grafika i kilka usprawnień jednak będą świeże i to dobrze sprawdziłem addony póki co te najbardziej potrzebne też funkcjonują. Zadanie domowe dla nas zobaczyć na jaki kierunek i gdzie orientuje się Polskie Community :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości