WoW Vanilla

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » czwartek, 6 czerwca 2019, 05:00

To w dzisiejszych realiach nie będzie trudne. Przepływ informacji jest lepszy niż 15 lat temu i guildie WoWa w Polsce oraz sam tytułowy tytuł są już bardziej znane i z mocną pozycją na rynku. Zaraz samo wyjdzie w praniu nawet w komentarzach na YT czy jakimś portalu albo forum na battle.net. Damy radę znaczy : )
Oczywiście grafa i silnik który oferuje niespotykane jak na 2004r. możliwości bez których ciężko by było wrócić do minusów 1.12 o których trochę już pisałem to must have. Omar Gonzalez właśnie na tym oparł powrót do Vanilli. Przecież mogli i mieli stary silnik na którym działała Vanilla. To na pewno da naszym kartom graficznym i prockom trochę popracować bo na starym silniku ówczesny hardware byłby chyba w idle.
Serwer na pewno będzie pvp. Będzie też rpg-pvp. Ale ale... No nie pierwsza zależność jaką musimy brać pod uwagę. Polskie community wybierze pvp oczywiście.
Początkowy Layering jest też po to aby ogarnąć inny i moim zdaniem ważniejszy rząd serwerów. Blizz wspomniał że będzie też prawdopodobnie wybór między Vanilla i tylko Vanilla i... Vanilla z możliwością rozbudowy. Jest za mało informacji o tym co miało by ta rozbudowa znaczyć ale myślę że będzie chodziło o powiększenie świata o Dodatek na zasadach Vanilli albo dodanie nowego contentu do Vanilli. Czyli wpierw określamy czy chcemy zamknąć nasze postacie w podstawce czy chcemy kiedyś mieć możliwość aby serwer mógł ewentualnie się rozbudować. 4-5 lat myślę. Będzie też jak zawsze możliwy płatny transfer pojedynczego konta na inny serwer. Kiedyś nagminnie stosowana metoda. Albo zbiorowy jak z Khadgar na BL ja się znalazłem.
No i najbardziej kontrowersyjne pytanie. Która Strona....
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » czwartek, 6 czerwca 2019, 09:54

@Seven ja tu nie widzę innej opcji tyko server który będzie dalej rozwijany w oparciu o mechaniki Vanilli dlatego też skłaniam się ku serverowi PvP a no jak zwykle odwieczne pytanie która strona . Bo gang będzie to z jednej to z drugiej strony to pewne :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » czwartek, 6 czerwca 2019, 10:15

Gang i wielki wine że nigdzie nic się nie da zrobić był już w 2004 jak ludzie stawiali pierwsze kroki w 1,12.
Teraz to strach sobie wyobrazić Miszczu jak się ludzie z takim doświadczeniem i obyciem w tym uniwersum rzucą sobie do gardeł... Method podjarane na całego i trzaskają Betę jak tylko mogą. Zapowiadają wielkie KaBoom w Classic etc.
Masz dostęp do Bety? Jest zwiększony lvl do 40 i otwarte 3 krainy gdzie otwarte PvP można już robić.
Mi Vanilla tylko z tym się kojarzy najgoręcej. Myślę że 90% ludzi opowie się za takim rozwiązaniem jak nasze.
Po to ten cały Layering żeby nagle się nie zapchały serwery których nikt nie będzie chciał.
A swoją drogą nie zdziwcie się jak w trakcie bicia moba w otwartym świecie nagle w trakcie walki zniknie Wam sprzed nosa.
To własnie ten Layering. Miesiąc na pewno Blizz chce to utrzymać. Potem serwery będą już rozdzielone.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » czwartek, 6 czerwca 2019, 10:46

@Seven ja już widzę ten płacz Methoda jak im expić nie dadzą i jak będą pod rajdem się spownowac ale będzie ich lanie po łbie :)
A co do bety nie nie mam dostępu i może i dobrze mam czas pohypować odrobine:)
\
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » czwartek, 6 czerwca 2019, 10:46

@Seven ja już widzę ten płacz Methoda jak im expić nie dadzą i jak będą pod rajdem się spownowac ale będzie ich lanie po łbie :)
A co do bety nie nie mam dostępu i może i dobrze mam czas pohypować odrobine:)
\
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » czwartek, 6 czerwca 2019, 12:51

No bęcki będą niesamowite... Wszędzie tylko kości i AOE non-stop i wejdzie się do insta tylko jak zdążysz kliknąć respawn przed wejściem, chyba że to MC to jeszcze z NPC trzeba będzie zagadać żeby teleportował. Poza tym Questy i farma... Wiele osób właśnie po to chce grać żeby siać śmierć i zniszczenie bo w końcu się da! Bo po to podstawka była pisana.
Generalnie start nowego serwera to parcie na zarabianie Golda szybkie. Ludzie będą nieostrożni i zupełnie nie ubrani bo nie będzie skąd wziąć ciucha porządnego nie wspominając o broni. Zielone crapy dzień dnia będą leciały. A każdy kto wyskoczy z czymś ponad swój lvl będzie mieszał z błotem każdego kto nie przyłoży ręki żeby mieć jakieś ciuchy. Dungeony od 30lvl już można w zasadzie farmić żeby gold xp i item jakiś mieć.
Poza tym Vanilla to pierdylion Quest chainów i to cudownych! Włącznie z tym na MC. A na broń dla priesta to już w ogóle.
Ale po to jest Classic. Mój rogal czy warek będą mogli z dwoma Thunderfury chodzić jak starczy nam życia : )
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » czwartek, 6 czerwca 2019, 17:07

@Seven napisze ci że to są najlepsze czasy pamiętam aby się na rajd dostać to trzeba było ludzi eskortować i wieczne wojny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » czwartek, 6 czerwca 2019, 22:45

O dokładnie tak! Teraz będzie gorzej!!!
Re-cy-dy-wa normalnie : )
Ale nie mamy świadomości jak ciężko będzie...
W ogóle samo XP i gold...
Patrz na to: Teraz tworzysz warka NE.
Po godzinie masz 8 lvl i 5G w sakwie.
Masz wszystkie skille z 8 lvl i profesje i broń od vendora i ciuchy jakich Ci z Q nie dało.
To na oficjalu.
Dziś zrobiłem rogala na priv Blizz-like. Rate x1.
To samo miejsce. Ten sam 8 lvl. Brakuje mi jednej głównej profy. Mam 3 sloty z geara zajęte. Sztylet z 3 lvl. I 80 miedziaków w portfelu. Umarłem 2 razy. Raz przegrałem będąc na 5lvl z sową 7lvl. A drugi raz trzy moby na moim lvl. Dwa da się zabić. Uciekanie kończy się na cmentarzu. Pająki. Nie było sensu wiać. Agro mają na kilometr. Bijesz jednego a mają takie trace route że się nakładają i agrują. Classic będzie liczeniem zgonów jak w pojedynkę chcesz grać.
Różnica jaka jest z levelowaniu teraz od 1lvl na oficjalu a na priv to przepaść. A Classic będzie miał właśnie takie realia i zasady.
I teraz dołóż do tego gankowanie albo zwykłe oddawanie Q jak po drodze widzisz kogoś z 1/2 hp i dwoma mobami... W ogóle trzeba będzie się nauczyć jeść po walce. I tracić czas na to. A to się wydłuża... Po 20lvl to dopiero się zaczyna. Teraz na początku to sielanka i tak.
Także mamy na co czekać. I na pewno Classic zgodnie z naszą myślą nie jest dla wychowanków BfA. Mając 15 lat i grając, znając WoWa przez pryzmat BfA, po zalogowa do Classic i wbiciu 20lvl frustracja nie pozwoli się więcej tam zalogować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » piątek, 7 czerwca 2019, 06:33

@Seven myślę że przede wszystkimi Classic nauczy pokory do grania wiecznego skupienia, szukania sposobu robienia questów, zbierania grupy socjalizacji , pomocy drugiemu itp.itd takie rasowe MMO i tak naprawdę to pomoże ludziom zjednoczyć się pod szyldem IX :) Pomyśl o tym że trzeba będzie jakoś bank gildiowy powoli rozbudowywać wrzucać recki zbędne itp itd:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » piątek, 7 czerwca 2019, 08:57

Era recek... Kto to pamięta... Masakra z matsami... A enchanting to już w ogóle. Wszystko PERSONALNIE. Chcesz enchant to szukasz enchantera i załatwiasz sprawę w cztery pixele. Żadnych półproduktów na AH tylko shardy. Ostatnie podrygi scamerów, bo na zamkniętym serwerze nie będzie miejsca na ściemę, będą zaufani ludzie którzy coś nam mają crafcić od czasu do czasu jak guildiowi tego nie umieją.
Spotkałem się niedawno z guildią handlową. ZArabiali kasę na BfA przez nieprzyzwoite windowanie cen. Kilkanaście osób, zrzutka po 500k gold i równy podział zysków co miesiąc. To sposób na jakąś formę zabawy gdy serwer jest już do tego stopnia rozwinięty jak BL. Na nowym będzie to zupełnie inaczej wyglądało. A z początku też każdy będzie musiał się wzbogacić bo zwyczajnie nie stać nas będzie na wykupienie wszystkich skilli na nasz lvl gdy będziemy tylko robili Q i czasem Dungeony. Wczoraj ta różnica w drop rate x1 pokazała mi jak bardzo trzeba będzie kombinować i tak jak jak piszesz z Q MYŚLEĆ żeby spullować max dwa moby, a jak nie to w nogi... Pierwsza wspólna większa inicjatywa to BRD dla nie wtajemniczonych to BLackRockDeeps i to moi drodzy są rodem z RPG wyjęte lochy pełne twardych krasnali i zawiłych korytarzy. W ogóle rasa krasnali będzie miała charakterystyczne i różne od innych ras właściwości. Będą waleczni, szybcy i prawie jak elitarne moby trudni do zabicia przez pancerze które noszą. Strzelby o ogromnym zasięgu i wołanie współbratymców na pomoc... od 50lvl zacznie się ta zabawa. a przy 5%hp będą biegli do grupy obok i wtedy to już pozamiatane jak nie uda nam się go przed tym powstrzymać...

Zjednoczyć pod szyldem IX... Może w końcu kilkanaście osób się nie tyle wciągnie w grę, co włoży trochę siebie, przeniesie trochę siebie do Azeroth. Inaczej nic nie wypali. Te kilkanaście osób musi pokazać coś więcej niż tylko dobrze znane nam spiny i hejt żeby każdy kto będzie chciał z nami grać zobaczył że jednak można inaczej. Bo ludzie są przyzwyczajeni do stylu gry który nie sprawdzi się w 1.12. I będą się złościli na nie wiadomo co że nie ma party na to czy nie mają broni bo nie dropi a byli już 5 razy w UBRS itp. Poza tym instancje na 60lvl będą na prawdziwy 60lvl dla prawdziwego party. w ciuchach z 54lvl nie będzie sensu tam iść. Ta skala rozpierduchy jaką w otwartym świecie potrafią robić zwykłe moby, że bez ciuchów jesteśmy dla nich tylko łakomym kąskiem, do tego groźba ataku rogala sprawią że Dungeony przeżyją rewolucję jakiej dawno nie było. Robienie dayli ze znudzenia żeby mieć item pewny ze skrzynki sprawiło że ludzie grają i robią wszystko w grze bardzo mechanicznie. A Classic da nam przygodę na zasadach którym trzeba się podporządkować. Żadnego Netflixa jednym okiem... Nie da się tak zwyczajnie. A każdy kawałek geara będzie dawał mnóstwo radości a nie żonglerka itemami jak to ma miejsce teraz.

No rasowe MMO. Bez dwóch zdań. I to w grze która potrafi utrzymać graczy przy sobie bo ma prawdziwe miliony fanów. Dlatego po roku zostanie nam kilka dobrze zaludnionych serwerów Classic i zacznie się zabawa z tymi którzy zostaną.
Da się zbudować zdrową społeczność, ale tylko na nazwijmy to staroświeckich zasadach których ludzie się teraz wręcz wstydzą, albo uznają za zbędne czy godne pożałowania.
Screen wczoraj zrobiłem. Biłem pająki o których pisałem. Samemu przejść przez ta jaskinię w BfA to 3 minuty i bierzesz moby na klatę jak dziecko herbatniki.
Generalnie to był już respawn za druidem. Instant dostałem buffa jak tylko mnie zobaczył... To o czym pisałem wyżej... Wziąłem go do party. Trafiłem chyba na kolesia który chciał sobie przypomnieć Vanille tak jak ja. I temu wszedł na Elysium. Nie gadałem z nim nic. Po 15 min pobiegłem w swoją stronę, napisałem do zobaczenia żeby być miły i od razu disband a tu whisp. Ludzie teraz nie robią sobie zbędnych ochów i achów i nie traktują WoWa jak RPG tylko jak strzelankę. Fortnite normalnie za dwa Dodatki będzie z WoWa. Nie okazują sobie żadnych gestów przyjaźni w grze a o kulturze można zapomnieć. Wiadomo że jak ktoś wbija na 5 letni serwer i pyta czy ktoś nie chce kupić PeaceBloom to na pewno znajdzie się ktoś kto go zmiesza z błotem. Teraz każde WTS SilverLeaf będzie się spotykało z ofertą kupna itp.
Powinniśmy wykorzystać to że mamy świeży start. Taką drugą szansę. IX ma szansę zbudować coś miłego i przytulnego w Azeroth co będzie się kojarzyło zwyczajnie z przebywaniem w dobrym i uczciwym towarzystwie. Cały content jest do zrobienia dla każdego z nas, ale nie od razu. Wiadomo że nie da się progresować hardcorowo bo przez pośpiech za dużo stracimy. Ale trzeba czasem zrobić komuś Dungeona, bo kiedyś on może boostnąć naszego alta itp. A to będzie jednak jakaś strata czasu. Ale uwierzcie mi że Dungeony to najlepsza zbrojownia będzie dla nas. I w zasadzie jedyna przez rok.
https://ibb.co/P1WtGs1
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » piątek, 7 czerwca 2019, 16:03

@Seven Cała kwestia rozbija się o to że ludzie nie zdają sobie sprawy jak ciężko będzie usiąść i grać z tymi wszystkimi zarąbanymi w czasie przeszkodami...gank..craft..wszędobylskie PvP i jedyna ostoja w ludziach z gildii:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » piątek, 7 czerwca 2019, 17:05

Jestem w trakcie eksperymentu na Vanilla x1 rate Blizz-like i powiem szczerze że zapomniałem jak bardzo gra WYMUSZA na nas obecność party... No nie da się grać samemu. Tak, masz rację niestety i trzeba liczyć na ludzi którzy mają POWÓD żeby zacząć grać w 1.12, bo nawet pierwsze 10 lvli to już jakieś doznania których nie ma w BfA. BfA to nieśmiertelność. Tutaj tak jak pamiętałem i pisałem wyżej świat pełen niebezpieczeństw. Ursa ma 12lvl a ja 9 i crapy albo puste sloty w gearze. Sorry. Gra jest napisana na co-op. We dwie osoby idzie jakoś levelować. Samemu to katorga. Przebijanie się przez jaskinię jest męczące. Dwa moby max z full HP swoim.
Ludzie z IX którzy się na to chcą pisać muszą reprezentować jakiś poziom empatii albo przynajmniej przyjąć stan rzeczy który ich ego postawi niżej niż dobro ogólne, bo inaczej nic tu nie zbudujemy razem. A znając IX zaraz zrobi się kółko wzajemnej adoracji 4 osób i już reszta będzie nie ważna, a tu trzeba sobie pomagać bo gra nawet bez przeszkód typu PvP jest bardzo wymagająca. Ogólnie doskwierająca bieda wcale temu nie pomaga. Mam 10 lvl i prócz podstawowego plecaka 16slotowego ciągle jeden 6 slotowy dodatkowy. I nie mam skąd wziąć. Skille wszystkie wykupionei 12 silver mi zostało. Teraz kupię drugi sztylet od NPC za 4s do dual wield wpadł to mi zostanie 8s... Także tego...
Nie za ciekawie. Mam nadzieję że kilka osób z IX jednak się nie przerazi. RZeczywiście ludzie nie zdają sobie sprawy że to zbyt wymagające na obecne czasy w których przyzwyczajono nas to oglądania YT i grania jednocześnie. W BfA na 10lvl miałbym już pewnie z 8-9G jak nic. a tu 8s. Takie to zderzenie światów Panowie i Panie. Panie to będą grały w Classic w ogóle?

Edit:
Ha! Pamiętasz jak gdybaliśmy czy ludzie z priv przejdą na official Classic?
Nawet nie trzeba było się nikogo pytać o nastroje i oczekiwania oraz plany graczy z priv... :
Obrazek
To przeludniony PvP serwer. Specjalnie nie brałem rekomendowanego. Właśnie chciałem m.in ogarnąć jak to jest z tymi co tyle lat siedzą na privach... Korzystają z ostatnich dni... Humor mi się poprawił normalnie : )
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » piątek, 7 czerwca 2019, 17:47

@Seven ale ja to wiem i wierze w to że w IX damy radę i własnie można będzie organizować wyjścia na dungi i lvl itp :) Czekam na dalsze relacje z priva :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Termit
Patrycjusz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 08:01
Medals: 4
Lokalizacja: Gdynia.
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WoW Legionista WildStar St. Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Termit » niedziela, 9 czerwca 2019, 14:33

Z każdej strony jestem bombardowany informacjami, screenami i filmami z bety. Już nawet wybrałem klasę i profesje jaka będę chciał grać, czekam tylko na info po której stronie kohorta postanowi walczyć. Denerwuje mnie tylko fakt, gdy mam trochę luzu w robocie to mogę tylko wpatrywać się w te wszystkie zajawki, a w momencie premiery pewnie pogram trochę i znowu sezon na oponki...

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » niedziela, 9 czerwca 2019, 15:10

@Termit pochwal się kim będziesz ciupać:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » niedziela, 9 czerwca 2019, 15:49

Moze zrobmy jakąś listę... zobaczymy jakie rasy/klasy... może też docelowe profesje...

Oby nie same DPSy


Wpisujta sie... https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk
Obrazek

Awatar użytkownika
Termit
Patrycjusz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 08:01
Medals: 4
Lokalizacja: Gdynia.
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WoW Legionista WildStar St. Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Termit » niedziela, 9 czerwca 2019, 16:21

Gerdhard pisze:
niedziela, 9 czerwca 2019, 15:10
@Termit pochwal się kim będziesz ciupać:D
Z początku chciałem Rogalem, ale uznałem że jest to zbyt mainstream'owe jak dla mnie i mało uniwersalne. Po obejrzeniu łącznie kilku godzin różnych filmów/ poradników/ streamów zrezygnowałem z tej opcji. Czasami mam okazję gry w robocie z nieprzewidzianymi przerwami, więc opcja solo, a jeśli ona to postać musi się umieć sama wyleczyć/przytankować.
Horda - Tauren Druid
Alliance - Dwarf Paladyn.
Niestety mój ulubieniec Szaman nie dostał porządnego reworka na tanka :D

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » niedziela, 9 czerwca 2019, 17:01

No ja już też wpisałem się w tabelkę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zlotykur
Patrycjusz
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 31 października 2017, 20:24
Gender:
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Zlotykur » niedziela, 9 czerwca 2019, 17:41

Hihihi poszlo :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Termit
Patrycjusz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 08:01
Medals: 4
Lokalizacja: Gdynia.
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WoW Legionista WildStar St. Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Termit » niedziela, 9 czerwca 2019, 18:00

Widzę kolejny Anty-fan Ally, jedyny powód dla którego miałbym wybrać osobiście alliance to fakt że nigdy nie miałem tam żadnej postaci 10+ i odkrywanie tych rejonów dało by taki powiew świeżości.

Awatar użytkownika
Zlotykur
Patrycjusz
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 31 października 2017, 20:24
Gender:
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Zlotykur » niedziela, 9 czerwca 2019, 18:02

Nie nazwal bym sie Anty-Fanem poprostu wole Horde a z Ally sie nabijam :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » niedziela, 9 czerwca 2019, 18:04

@Złoty Ja jak napisałem zawsze i wszędzie za IX czy to aluchy czy hordziaki for IX!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lisch
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2017, 19:58
Gender:
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Lisch » niedziela, 9 czerwca 2019, 19:05

Wchodze w to:) po jakiej stronie bedziemy grac?

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 07:57

Miałem ciężki weekend. Już jestem. Z ciekawostek jakie udało mi się ustalić:

W 1,12 liczebnie proporcje były na korzyść Ally. 1.6:1
Classic to zmieni i będzie na odwrót. Takie są głosy w sieci i na ich podstawie coraz ktoś zbiera to w całość, a że trafiam na to dość często to musi coś w tym być. Dzieci przerzucają się na Horde bo chcą być PRO tak jak kiedyś będąc Ally widzieli że są słabo zorganizowani a Horde było połowę mniej a byli lepsi! W Psyche już to zostało i teraz role się odwracają. Dzieci idą do Hordy! TO bardzo ważne info dla nas.

Streamerzy wracają do WoWa. Odeszli bo flaków z olejem nie miał już kto oglądać.
Wracają do Classic i co promują? Gankowanie! World PvP! Mniejsze pępki świata biorą się za social eventy, większe zrzeszają swoich fanów i pod jedną banderą zaczynają w otwartym świecie wojnę bo wiedzą że i tak będzie się ich gankowało i tak.

Czasy pokoju i sielanki mamy za sobą. Classic 2019 to nie Vanilla 2004 gdzie każdy stawiał pierwsze kroki. Dochodzi współczesne medium które nie było na taką skalę aktywne w 2004 - Twitch, Tweeter, FB, YT. Kiedyś nieliczni mogli coś tam obrabiać i wstawiać, teraz każdy chce mieć wokół siebie szum bo może mieć z tego kasę.
Piszę o tym bo będzie to miało wpływ na cały serwer, na całą rozgrywkę. Ludzie wracają do WoWa nie tylko po content i klimat i wspólnotę pixeli, ale po PvP jakiego nie ma z BfA.

Podtrzymuję moje wspomnienia i doświadczenia z priv ostatnie - samemu levelować to strzał w kolano. Raz że nic się nie zrobi bo moby zza krzaka wyskakują, rzucają debufy -50regen -5str -5agi i klops. Po każdym mobie żarcie? Lepiej dzielić XP z party i widzieć progress w Q i na pasku. Z Q ciucha nie ma. Broni też. Trzeba do instancji po jakiegoś patyka i gacie chodzić. TO co dostajemy z Q nadaje się do bicia równego nam lvlem moba. O kasie pisałem. 13lvl i 28silver w plecaku. Q itemy zajmują 8 slotów, żarcie dwa, bandaże i linen cloth kolejne trzy.

Kultura jako oznaka rozwiniętych w miarę wartości społecznych jest zupełnie inna niż w BfA.
Wiadomo żę jak gimbusy wpadną to będzie dramat z rzucaniem hoojami itp, ale chodzi o pomoc w grze graczy którzy chcą WoWa traktować tak jak my. Cieszyć się z tego że powstał i wiązać z nim większe plany. Gimbusy szybko się od Classica odbiją. do 10lvl dadzą radę. Do 20 już ich nie będzie. Choćby przez brak golda, gearu i zerowego pojęcia o ekonomii oraz profesjach. Teraz jak chcesz mieć trochę kasy to idziesz i farmisz i masz na bieżące wydatki. Tu na 50lvl ludzie będą bez mounta 40%...

Klasa, rada, same DPSy. Nie ma co się obawiać. Teraz będzie więcej warków niż kiedyś ze względu na PvP. Oczywiście nie będą się nadawali na rajdy ale insty będzie już komu tankować. Żaden druid dungeona nie potankuje. Warka będziecie sprawdzać po inspekcji tarczy ile jest warty. BO będą szajbusy co na farmie swoją postać zrobią. Potrwa to pół roku no ale da się. Tylko skill takiej postaci nie pozwoli na nic w BRD ani wyżej, gear zresztą też. 1,12 jest napisane tak, że trzeba kolejno zaliczać pewne etapy stworzone przez setki osób i zbalansowane tak, żeby gracz coś z tego wyniósł. Macro i Keybind to całe nic w porównaniu do umiejętności posługiwania się swoją klasą.

Blizz nie popełni już błędu z 2004 kiedy liczył na 400-500tyś graczy na starcie. A sklepach zabrakło kopii. Ja kupiłem US Collectors Edition bo zwykłych już w sklepie jak po robocie zaszedłem nie było... TEraz reklama i otoczka jaka towarzyszy Classic nie pozwoli im szczypać się z serwerami, dlatego od razu będą nas miliony. Tym bardziej że ma być jeden abonament za dostęp do BfA i Classic. Takżę gracze z BfA też rzucą się na Classic żeby spróbować i uderzyć głową w ścianę.
Porównanie tego co ma się wydarzyć 27 sierpnia do innych tytułów które chciały tego samego nie ma sensu. Peak w owy wtorek będzie rekordem od kilku łądnych lat dla Blizza, można stworzyć free acc przecież do 20lvl i też spróbować, także początkowe lokalizacje zrażą nas, layering jakoś wytrzyma, serwery logowania jak je potroją też.

A IX? yyyy róbie takie postacie jakimi BĘDZIE WAM SIĘ CHCIAŁO DŁUGO GRAĆ. Prist i Warr to wiadomo że bez tego nie ma szans na rozwój rajdów, ale do rajdów jeszcze daleka droga. Pamiętajcie że trudno będzie o gear -rogal, druid i najbardziej popularna klasa w 1.12 czyli hunter do 40lvl też używa LEATHER, takżę w dungeonach będzie losowanie jednego itemu czasem podzielone na 3 klasy.

Kto nie uczestniczył w World PvP niech obejrzy filmiki z bety.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:17

@Seven bardzo się ciesze że już do nas wróciłeś jestem pewien że IX zbuduję coś wyjątkowe stara ekipa wraca i tak jak napisałeś tu socjalny aspekt musi być a niedzielni grzacze BfA rozbiją się na 20 lvl...i tak się zastanawiam czy Warki do 40 nie noszą mailów?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości