WoW Vanilla

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Pretorianie, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Yeleana
AO Trybun
WoW Legionista
Medals: 23

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » piątek, 9 listopada 2018, 13:22

Wanilia była trudna, dlugotrwała i uperdliwa.... jak chcesz tych wszystkich rzeczy o których piszesz, to sobie po prostu wyleweluj postać od zera :)
Obrazek

Kefas
Patrycjusz
Medals: 1

BD Legionista

WoW Vanilla

Post autor: Kefas » poniedziałek, 12 listopada 2018, 14:49

Gwalch pisze:
piątek, 9 listopada 2018, 12:28
Kefas pisze:
piątek, 9 listopada 2018, 09:53
Ja na pewno zagram. Ile pogram nie wiem. Szczerze liczyłem że trochę odświeża Classic. Dungeon Finder, zmiany talentów i inne udogodnienia.
To by niestety zabiło Classica. Nie jestem może 100% NO CHANGES, ale umówmy się, że waniliowy WoW to przede wszystkim levelling i podróż, a wszelkie przyspieszanie czy ułatwianie tych procesów automatycznie skraca i zmienia całą rozgrywkę.
Ale ta zmiana talentów tak jak jest to teraz to must have. Trochę z dupy było płacić po 100 g za zmianę tylko u trenera :P .
Mam nadzieję że nie będą odwalać lipy ze kilkoma poziomami trudności instancji.
Yeleana pisze:
piątek, 9 listopada 2018, 13:22
Wanilia była trudna, dlugotrwała i uperdliwa.... jak chcesz tych wszystkich rzeczy o których piszesz, to sobie po prostu wyleweluj postać od zera :)
Mi się podobała. Pewne udogodnienia powinny być wprowadzone (chociażby ta zmiana talentów, to było trochę dno że tylko utrenera i za gruby hajs, myślę że dzięki temu mniejszy problem z healerami i tankami będzie...).

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Senator
Medals: 14
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 12 listopada 2018, 16:40

Kefas, skumaj, że nawet małe zmiany rozwalają koncept gry. Też z początku myślałem, że nie, ale teraz to nawet specjalnie nie dziwię się tym, którzy mają spore wątpliwości, kiedy Blizz jak zwykle mędrkuje, że może wprowadzą sharding na sam początek, żeby rozładować tłum. Praktycznie każda mechanika miała sens. Nie mówię, że wanilia była doskonała, ale mam wrażenie, że była o wiele bardziej przemyślana i zaplanowana niż kilka ostatnich dodatków. Imho gra właśnie dlatego była fajna, że trzeba było poświęcić czas na parę spraw. Dla mnie WoW zabiła płytkość tego, co się obecnie robi.

Jeśli chcesz innego prostego WoW-a, to masz retaila, gdzie każdy praktycznie może być healerem, tankiem, dps-em, nie trzeba właściwie znać skilli, żeby robić raid (przynajmniej na poziomie normal), a do wszystkiego można się instant-teleportować. To nie jest World of Warcraft, tylko Instant-Warcraft i wiele osób, które chciało powrotu wanilii, właśnie od takiej bezsensowności działań chce uciec w "świat", gdzie masz konsekwencje i wszystkie akcje wiążą się z czasem i wysiłkiem.

Blizz, mam nadzieję, widzi, że robi tego Classica głównie pod tych starych fanów, a większość z nich albo nie gra, albo nie chce grać w nowego WoW-a. Z Blizzconu wynika, że traktują "NO CHANGES" dość poważnie i chyba rozumieją, że każde wahnięcie w tej sprawie sprawi, że ludzie będą niezadowoleni. Na ich miejscu nie nastawiałbym się Classikiem na przyciągnięcie nowych graczy, a raczej odzyskanie weteranów, tych którzy obecnie nie grają w retaila. Próba przypodobania się obu grupom może źle się skończyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja - World of Warcraft”