Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co grać czekając na...

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Emyl
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:48
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Emyl » wtorek, 6 września 2011, 13:37

Czekamy na STWORa, czekamy na Terę, czekamy na GW2, czekamy... czekamy...
Aby nie ześwirować trzeba coś levelować!

Czy ktoś może się podzielić doświadczeniem jakiegoś free MORPG, które nie wymaga rocznej inwestycji czasu ni też miesięcznego abonamentu?
Szukam prostego i klasycznego z questami PvE, nowymi skilami co parę leveli itd. ale bez grindu. Jakieś PvP też pożądane o ile nie wymaga długotrwałego dobicia end-game.

Na Steam'ie znalazłem kilka tytulów, spróbuję jednego z dwojga:
Global Agenda
Forsaken World
chyba że ktoś poleci coś lepszego.
Wpiszcie proszę w co gracie z krótką notką co i jak.
Jeśli jest więcej spragnionych starego dobrego bicia mobów w nowym krajobrazie można będzie pomyśleć o wspólnym marnowaniu czasu.

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Dreghtor » wtorek, 6 września 2011, 13:49

Jak masz dobry komputer to pograj sobie w Age of Connan. Można levelować do końca za free + jakiś podstawowy end game (kilka instancji pierwszego Tieru).
Oczywiście jest też item shop więc spodziewaj się nachalnej promocji zorientowanej na wmówienie Ci że chcesz z niech skorzystać. Na pewno jednak nie musisz z niego korzystać, zwłaszcza jeśli grasz tylko tymczasowo.


Jak chcesz pograć z IX to ściągnij sobie Lotro - sporo początkowego contentu za free, a od RoI (koniec września) masz też być podstawowy MonsterPlay (PvP) za free.


Zawsze też możesz pograć w World of Tanks - tu w zasadzie wszystko jest za free.


Jeśli chcesz pograć tylko tymczasowo to pod żadnym pozorem nie próbuj Warhammer Online: Age of Reckoning - gra jest tak fajna i wciągająca, a trail tak krótki i jednocześnie zachęcający, że po 2 dniach wykupiłem abo (a ja nie łatwo daję się przekonać).

Awatar użytkownika
Eltael
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 17:38
Lokalizacja: Sosnowiec
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Eltael » wtorek, 6 września 2011, 13:58

Otóż to, WAR idealną receptą na "temp" lvlowanie - przekonało się już wielu w wątku obok -> http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 4&start=54 :mrgreen:
None. Can. Dim. My. Light.

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Amarris » wtorek, 6 września 2011, 14:43

"Global Agenda" - DARUJ SOBIE. Gra jest nudna jak flaki z olejem.

Do ok 18 lvl (na 50 możliwych) biegasz po pustyni i wygląda to całkiem fajnie. Potem kończą się questy i lądujesz w "mieście" gdzie levelowanie sprowadza się do oczekiwania w kolejce na randomową misje, zrobienia jej w 10-15 minut. Potem oczekiwania w kolejce na randomową misje, zrobienia jej w 10-15 minut. Następnie oczekiwania w kolejce na randomową misje, zrobienia jej w 10-15 minut.
I tak do ok 30 lvl (o ile mnie pamięć nie myli) gdzie możesz zapisać się na jakiś rajd, który jest chyba odpalany co 12h albo 24h. W międzyczasie możesz isc na PVP, ale odradzam na poziomie innym niż 50. Więc z nudów na kolejny rajd czekasz w kolejce na randomową misje, i robisz ją w 10-15 minut.

Sprawa "darmowości" też nie do końca jest prawdą. Za każdą misję możesz dostać nagrodę. Na koncie Free Agent jest to trash który ląduje w sklepie. Po zakupie (jednorazowym) gry będziesz dostawał 2 itemy z misji, z reguły trash. Dopiero wykupienie boostera (abonament) odblokowuje Tobie możliwość dostania 3 nagród za misję, czyli 2x trash + coś wartościowego.

Z XP jest podobnie. Free agent ma mnożnik x1, Płatny x2, a gracz z abo chyba x3 albo x4. Więc levelowanie na koncie free to mordęga.

Z godnych polecenie World of Tanks tak do 6 tieru.
W lotro z minimalną farmą można pograć z miesiąc, może dwa zanim zabraknie kontentu.

Awatar użytkownika
Emyl
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:48
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Emyl » wtorek, 6 września 2011, 17:49

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

No to... ściągam WARa ;-)

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Avishai » wtorek, 6 września 2011, 21:21

arkadia.rpg.pl

Zupełnie inny typ gry, nastawione bardziej na rpg, ale pvp było najbardziej hardcorowe i emocjonujące ze wszystkich gier jakie grałam.
Zaletą arkadii (i ogólnie MUDów) jest "dojrzałość" graczy - jeżeli erpegujesz wystarczająco przekonująco to na 4rtym lvlu możesz przekonać grupę 10ciu krasnoludów by zabrali Twoją noobowską postać na hardcorowe podziemia koło Rinde.
Minus - ogrom świata, by czuć się komfortowo trzeba trochę posiedzieć. Ale też, można spędzić czas na poznawaniu świata i to jest spoko.
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Tzeencz
Posty: 1041
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 21:38
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Tzeencz » środa, 7 września 2011, 08:39

Imho Guild Wars - darmowe nie jest - w tym sensie, że trzeba same części kupować (są tanie, w zestawach bardzo tanie nawet). Świat jest ogromny, masa rzeczy do zrobienia, jeśli ktoś myśli o GW2 w przyszłości - grając w GW1 zdobywa się ekwipunek i tytuły, które będzie można wykorzystać w sequelu (poprzez HoM).
fighting for peace is like fucking for virginity...

Lotro, WAR, WoW, SWTOR ...

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Dreghtor » środa, 7 września 2011, 09:25

GW bym akurat nie polecał, chyba że ktoś grał i wie czego się spodziewać.
Zachęcony zapowiedziami GW2 po raz pierwszy zainstalowałem GW1 i ogrom mojego rozczarowania był wprost nieopisany - przeciętna grafika, strasznie powolna rozgrywka i porażająco brak ludzi.
Wiem że gra ma swoje lata i specyficzną mechanikę, ale mimo tego nie wyrobiłem dłużej niż 3 godziny.

Tzeencz
Posty: 1041
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 21:38
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Tzeencz » środa, 7 września 2011, 09:56

Hmm podejrzewam, że spodziewałeś się klasycznego mmo - tym akurat GW1 zdecydowanie nie jest. Ludzi jest naprawdę sporo - zmień dystrykt na hamerykę, w Kamadanie albo Kaineng Center jest masa ludzi. Grafę mam na maksa ustawioną - wygląda ok. Co rozumiesz przez powolną rozgrywkę? Dużo zależy od kampanii w której zaczynasz - najfajniejsze jest factions, przydaje się nightfall żeby odblokować heroesów, najgorzej zacząć w prophecies - pierwszej, najstarszej części. Zresztą, co tu dużo mówić - sam też nie od razu się przekonałem, natomiast teraz uważam GW za jeden z najlepszych tytułów online. Jakbyś miał jakieś pytanie wal na pw.
fighting for peace is like fucking for virginity...

Lotro, WAR, WoW, SWTOR ...

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Nishruu » środa, 7 września 2011, 10:00

Dreghtor pisze:Zachęcony zapowiedziami GW2 po raz pierwszy zainstalowałem GW1 i ogrom mojego rozczarowania był wprost nieopisany
GW, a GW2 to jak niebo i ziemia, jesli chodzi o rozgrywke i grafike, wiec sie nie dziwie. GW nie oferuje nowosci w tym wzgledzie oraz nie oferuje farmy i grindu.
Ma do zaoferowania ciekawy storyline i bogate lore niczym z dobrego singla, ktore warto przejsc ze znajomymi w trybie co-op. W koncu nad swiatem i jego lore pracuja jedne z najwybitniejszych postaci zwiazanych z fabularnymi systemami RPG z Jeffem Grubb'em na czele (Dragonlance, Dungeons&Dragons, Forgotten Realms, Magic: the Gathering...)
Przejscie GW da ogromnego boosta osobom, ktore chca grac w GW2, bo swiat i historia sa zgodne i ciagle w obu tych grach (jak i wydanych ksiazkach) w najmniejszych detalach. Pozwalaja dokladnie zrozumiec co i skad sie wzielo.

...ale to dla osob, ktore szukaja ciekawej historii i RPG w MMO, a nie tylko pogoni za farma i nowa zbroja czy mieczem.
Ja gram w ta gre z bratem do dzis.
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Dreghtor » środa, 7 września 2011, 10:04

@ up:
Czyli raczej nie jest to tryb rozgrywki "Pogram chwilę w oczekiwaniu ma MojeMMO", i dlatego też raczej bym GW nie polecił na "temp levelowanie".

No ale WAR też odradzałem... :mrgreen:

Tzeencz
Posty: 1041
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 21:38
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Tzeencz » środa, 7 września 2011, 10:14

Jeśli ktoś czeka na GW2 to ma sporą chwilę na zapoznanie się ze światem Tyrii :P
fighting for peace is like fucking for virginity...

Lotro, WAR, WoW, SWTOR ...

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Badalaman » środa, 7 września 2011, 12:10

GW ma to do siebie ze jak juz kupimy sama gre (wszystkie 3 czesci Prophecies, Factions i Nightfall na allegro po 68 zl za calosc) to mozemy grac kiedy chemy i ile chcemy.
Niema abonamentu wiec niema cisnienia "za xx dni konczy sie subskypcja, przedluzac czy moze niebede teraz gral?".
Niejest to tez f2p gdzie bez placenia zwykle jestesmy miesem. No chyba ze kogos bawi lvlowanie kilka razy wolniejsze niz dla placacych oraz braki roznych opcji gry, w tym lokacji.

Z f2p to niezly jest World of Tanks. W poczartkowych pozoimach pojazdow mozna normlanie grac bez premium, nie odczuwajac wielkich niedogodnosci.
Ale to bardzo niestandardowe MMO, nie kazdemu spasuje. Nie wszyscy nawet uznaja ze to wogole MMO ;)

Na f2p ma przejsc czy tez wlasnie przeszledl Star Trek, ma rowniez przejsc Fallen Earth. Teoretycznie mozna bedzie obadac, ale czuje ze bedzie to co zawsze czyli bardzo graniczona reklamowka gry usilnie zachecajaca do zakupow za kase.

Awatar użytkownika
Rillas
Patrycjusz
Posty: 3205
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 15:57
Medals: 14
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Weteran AION Trybun FF XIV Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Rillas » środa, 7 września 2011, 12:52

Badalaman pisze:Na f2p ma przejsc czy tez wlasnie przeszledl Star Trek, ma rowniez przejsc Fallen Earth. Teoretycznie mozna bedzie obadac, ale czuje ze bedzie to co zawsze czyli bardzo graniczona reklamowka gry usilnie zachecajaca do zakupow za kase.
Co prawda w STO nie grałam (bo tylko oblukałam na koncie kolegi) ale porównując np. system F2P STO, AoC i LOTRO, to STO nie wypada tak źle jako że dostęp do całego contentu mamy za free (dla przykładu w AoC za instancje trzeba płacić, w LOTRO za część krain/questów też, a w STO jest to za free), ale zapewne skoro lvlowanie do maxa będzie bez udziału sklepiku (pomijając limity na maile, chata, bank i inventory) to pewnie dodadzą jakieś "statki czy coś" by jednak ludzie kupowali w sklepiku skoro lvlować można bez ograniczeń. Ale pożyjemy zobaczym :)

Awatar użytkownika
Bjorn
Namiestnik Cezara
Konsul
Posty: 3466
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 17:50
Medals: 37
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WoW Legionista LOTRO Legionista
SWTOR Trybun GW2 Trybun ArcheAge Legionista ESO Trybun D2 Trybun
Sekcja EvE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Bjorn » środa, 7 września 2011, 23:09

powiem jedno z WAR-em przypomina mi sie sekcja LOTRO na samym poczatku :D tak wiec chyba tez sie dolacze :P heheh swoja droga mam jeszcze pudelkowa wersje to zainstaluje w sumie zaraz :D

Awatar użytkownika
Emyl
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:48
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Emyl » środa, 7 września 2011, 23:53

Nishruu pisze: (GW)
Ma do zaoferowania ciekawy storyline i bogate lore niczym z dobrego singla, ktore warto przejsc ze znajomymi w trybie co-op.
Koniecznie w towarzystwie - na solo jest koszmarnie... pusto w tych instancjach.
Nishruu pisze:Ja gram w ta gre z bratem do dzis.
Do dziś?

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Nishruu » czwartek, 8 września 2011, 00:55

Emyl pisze:
Nishruu pisze:Ja gram w ta gre z bratem do dzis.
Do dziś?
Noo - a co?? :)
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Awatar użytkownika
Emyl
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:48
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Emyl » czwartek, 8 września 2011, 11:26

Sorry nie skumałem - "do" zabrzmiało mi jak "kończymy właśnie dzisiaj".

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Jakie "temp" lvlowanie za free? Czyli co gra

Post autor: Zawisza » czwartek, 8 września 2011, 14:44

No do dziś jeszcze grają. A jutro również będzie do dziś :P

Wszystko logiczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości