Amnesia: The Dark Descent - fajny horror? Fajny!

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Amnesia: The Dark Descent - fajny horror? Fajny!

Post autor: Apsalar » poniedziałek, 6 września 2010, 21:24

Znakomita seria gier Penumbra to prawdopodobnie jedna z nalepszych produkcji utrzymanych w konwencji horroru. Już teraz możemy pobrać demo kolejnej produkcji Frictional Games, zatytułowanej Amnesia: The Dark Descent.

Gra Amnesia: The Dark Descent przenosi nas do XVIII wieku. Główny bohater, Daniel, budzi się w opuszczonym zamczysku, pamiętając bardzo niewiele ze swej przeszłości. Przemierzając to niesamowite miejsce będzie się musiał zmierzyć nie tylko z okropnościami skrywającymi się w ciemności, ale także z tajemnicą tkwiącą w jego własnej głowie.

W grze bardzo ważne będzie zdrowie psychiczne bohatera. Widok zbyt wielu okropności napotkanych po drodze może doprowadzić go do obłędu. W stosunku do Amnesii, autorzy zamiast określenia gra wolą używać zwrotu interactive horror experience. Ma to podkreślić fakt, że tytuł ten został od początku do końca stworzony z myślą o wywoływaniu silnych emocji, doświadczanych z pierwszej ręki. Tu nie ma miejsca na "zabawę", którą oferują nam typowe gry. Będzie przede wszystkim strasznie, a przeżywany strach możliwie intensywny.
gejplej
Gra ukaże się 8 września, a wersję demonstracyjną (w wersji dla Windows, Linux i Mac OS X) można pobrać już teraz z oficjalnej strony gry. Pamiętajcie, żeby zgasić światło, założyć słuchawki i... mieć pod ręką coś na uspokojenie. Osoby o słabym sercu niech lepiej zaczekają do rana.

Wymagania sprzętowe (konfiguracja zalecana):
System operacyjny: Windows XP/Vista/7, OS X 10.5.8/10.6.4 lub tegoroczna dystrybucja Linuxa,
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6 / ATI Radeon HD,
Procesor: 2.0 GHz,
Pamięć: 1 - 2 GB RAM (zależnie od systemu operacyjnego),
Miejsce na dysku: 500 MB.


Źródło: Frictional Games

edit

Pograłem. Trochę. Jest 22:00. Pogram jutro.
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Jilwah
Posty: 1035
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 13:35
Status:
Offline

Re: Amnesia: The Dark Descent - fajny horror? Fajny!

Post autor: Jilwah » poniedziałek, 6 września 2010, 22:47

Jeśli chodzi o klimat to jak dla mnie nic nie przebije Silent Hill 2, może gra sama w sobie jakaś mocno straszna nie jest ale muzyka, "alternatywny świat" robią swoje. Pamiętam, że jak chodziłem do szkoły średniej z 5-6 lat temu od samej muzyki w menu traciłem chęci do grania. Co do tej wspomnianej gierki przez Apsalar tez całkiem niezła.

Awatar użytkownika
Morte
Patrycjusz
Posty: 587
Rejestracja: czwartek, 18 marca 2010, 07:45
Status:
Offline

Re: Amnesia: The Dark Descent - fajny horror? Fajny!

Post autor: Morte » piątek, 10 września 2010, 12:26

ja też zagram

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości