Torchlight

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Zyndram
Posty: 65
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2009, 20:45
Status:
Offline

Torchlight

Post autor: Zyndram » czwartek, 31 grudnia 2009, 09:59

Czyli Diablo 1 i 1/2 :)

Mała gierka, którą developer Runic Games rozprowadza póki co (AFAIK) tylko w dystrybucji cyfrowej. Ja kupiłem w promocji na Steamie (niecałe 8€, promocja nadal trwa), na stronie producenta można nabyć za 20$.

Całość przypomina Diablo 1 (nawet tworzyli ci sami ludzie), w komiksowej, bajecznie kolorowej i zabawnie wystylizowanej grafice, ze steampunkowym klimatem (magia, miecze i broń palna, roboty i smoki) - w kopalni pod górniczą osadą zalęgło się zło, które trzeba wytłuc (fabuła typowa dla H/S, w zupełności wystarczy). Póki co tylko single player, ale developerzy planują wypuszczenie f2p MMO w tym samym świecie.

Producenci oddali do dyspozycji 3 klasy (mięśniak z dużym mieczem, lasencja z łukiem/gunem i magik z przywołańcami), ale ze względu na udostępniony edytor (oficjalny, podobno sama gra też została w nim stworzona) już pojawiły się nowe. Postacie sa dość łatwo customizowalne (skille w 3 drzewkach/klasę, część wspólna dla wszystkich klas - skilli jest mało, ale raczej są użyteczne), broń i zbroje mają wymogi odnośnie poziomów i cech, ale nie klas - można swobodnie grać magiem wymachującym dwoma pistoletami (abstrahuję od sensowności takiego uzbrojenia, ale skoro można...).

Gdyby to był tylko klon Diablo (wejdź do jaskini, zabij wszystko co się rusza, zejdź na następny poziom, rinse&repeat) - znudziłby mi się po 5 minutach. Na szczęście produceni dołożyli kilka ciekawych pomysłów:

- zwierzęcy towarzysz (pies lub kot), który walczy razem z nami, biega za nas do miasta z gratami na sprzedaż (ma własny składzik na zabawki, może też nosić biżuterię), a po odpowiednim wyposażeniu potrafi nawet rzucać czary. Co więcej - po nakarmieniu go złowioną (minigierka) lub znalezioną rybką - może transformować (czasowo lub stale) w inna istotę.

- questy poboczne (na zabicie konkretnego mobka w głównym lochu lub na znalezienie skarbu w osobnym mini-lochu, dostępne od pewnego poziomu doświadczenia), mini-lochy, do których można dostać się po zakupieniu mapy u handlarza,

- po ukończeniu gry (zabiciu big bad evila) dostępny staje się nieskończony loch oraz opcja przejścia na emeryturę (postać staje się nieaktywna, ale jeden wybrany przedmiot uzyskuje dodatkowe właściwości i jest przekazywany następnej postaci stworzonej przez gracza).

- wspólny magazyn dla wszystkich postaci, jako dodatek do prywatnego schowka.

- zaklinanie przedmiotów (za opłatą, każdemu przedmiotowi mozna dodać losowe cechy, spektakularna porażka powoduje utratę cech już posiadanych).

Podsumowując: miłośnicy nieskomplikowanych (za to ładnych i zabawnych) hack'n'slashy będą zachwyceni, pozostali mogą potraktować gierkę jako demo przed planowanym za rok-dwa MMO. Mnie wciągnęła na tyle, że już drugi wieczór łapię się na tym, że miałem pograć 30 minut - jako zapychacz czasu, a grałem 3h i inne gry poszły w odstawkę...

Forum, galeria, mody itd. - na stronie producenta: http://www.runicgames.com/
When in deadly danger, when beset by doubt; run in little circles, wave your hands and shout.
Dla niektórych zawsze będę i pozostanę Iago.

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Torchlight

Post autor: Obi » czwartek, 31 grudnia 2009, 11:59

Hura! Jeszcze nikt o tej grze nie pisal! DZIEKI! Gdyby nie Ty to bysmy o niej sie nigdy nie dowiedzieli. Ukłony po pas!

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Dreghtor » sobota, 2 stycznia 2010, 20:01

Rewelacyjna gierka!

Zainstalowałem na próbę i już po 30 minutach kupiłem full wersję (~29 pln).

Szczerze polecam zwłaszcza graczom AoC i FE - kreskówkowa grafika stanowi niezły relaks dla oczu.

Niech tylko dodadzą opcję gry co-op w sieci i Diablo 3 może się ukazać dzień po DNF.
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Amarris » sobota, 2 stycznia 2010, 21:56

Fajna, masa innowacyjnych pomysłów których zabrakło w diablo. Niestety IMO za prosta. ATM mam 24 lvl i biegnę bez zastanawiania się przed siebie, przydało by się jakieś wyzwanie.

Awatar użytkownika
Mezt
Posty: 1431
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 17:40
Medals: 9
Lokalizacja: Lubliniec
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Pretorianin AION Centurion LOTRO Pretorianin SWTOR Pretorianin
WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Torchlight

Post autor: Mezt » sobota, 6 listopada 2010, 14:57

Odgrzewam kotleta ale dlatego że rano zainstalowałem i oderwać się nie mogę.
Wróciły stare wspomnienia z czasu diablo, świetna gra.
Jeżeli ktoś grał w diablo 1 i 2 a teraz szuka czegoś dla zabicia czasu to niech kupuje bo warto :)
"You can run, but you'll only die tired."

―Boba Fett

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Torchlight

Post autor: Gwalch » sobota, 6 listopada 2010, 17:39

Tak, szczególnie, że firma mojego brata jest dystrybutorem gry w Polsce i zamierzają też wydać Torchlighta 2 PL w 2011. ;)

Awatar użytkownika
Jilwah
Posty: 1035
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 13:35
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Jilwah » sobota, 6 listopada 2010, 18:35

Mezt pisze:Odgrzewam kotleta ale dlatego że rano zainstalowałem i oderwać się nie mogę.
Wróciły stare wspomnienia z czasu diablo, świetna gra.
Jeżeli ktoś grał w diablo 1 i 2 a teraz szuka czegoś dla zabicia czasu to niech kupuje bo warto :)
Ja też nie mogłem się oderwać ale do czasu, po pewnym okresie gra robi sie nudna i monotonna.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Torchlight

Post autor: Gwalch » sobota, 6 listopada 2010, 19:39

Jilwah pisze:Ja też nie mogłem się oderwać ale do czasu, po pewnym okresie gra robi sie nudna i monotonna.
Fakt. Ale w dwójkę będzie można zagrać już w parę osób.

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Badalaman » niedziela, 7 listopada 2010, 11:56

Odpalilem jakis czas temu, jak bylo o tym glosno na necie i dosc szybko wywalilem z dysku.
Za prosta i szybko sie nudzaca gra.
Zbyt kolorowo/bajkowa grafika tez mnie nie przekonala.

Ale moze obadam raz jeszcze.

Awatar użytkownika
Swietomir
Patrycjusz
Posty: 751
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 08:08
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Swietomir » niedziela, 7 listopada 2010, 12:24

Gwalch powiedz zeby zrobili MP w 2 czesci, bo bez tego gra sie szybko nudzi.

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Dreghtor » niedziela, 7 listopada 2010, 13:08

j/w

Po pierwszej fascynacji szybko się nudzi. Zwłaszcza jak wypadnie super-wypasiony miecz, który zabija wszystko na jedno machnięcie.
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Awatar użytkownika
Cashaan
Posty: 806
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 20:01
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Torchlight

Post autor: Cashaan » poniedziałek, 8 listopada 2010, 08:41

Gra przyjemna aby się na szybko rozerwać, ja dorwałem jakiś czas temu w promocji na Steam, chyba za 4 ojro była, to za taką cenę warto, z Empiku itp za 60pln bym jej nie kupił :P
Happily Never After.
For the Kohorte!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości