Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Avishai » środa, 30 listopada 2011, 13:40

[ obraz zewnętrzny ]
Samsung I9100 (Samsung Galaxy S2)


VERSUS

[ obraz zewnętrzny ]
HTC Sensation


Dobra, za 6 godzin idę z mamą do salonu Orange wybrać JEJ telefon.
Mama chce duży, ładny wyświetlacz, z ładnymi dużymi literkami.
Właściwie, reszta bajerów się nie liczy, jakieś internety, chociaż kto wie, może zaczęłaby używać ;)

Potrzebuję Waszych osobistych opinii odnośnie tych dwóch telefonów, przegrzebałam Telepolis i parę innych podobnych tematycznie.
Wychodzi mi, że HTC jest bardziej smart, a Samsung ma naprawdę fajny wyświetlacz. Macałyśmy telefony w salonie, HTC jest cięższy, mamie leży lepiej w dłoni, ale ogólnie im telefon lżejszy (a taki jest Samsung) tym lepiej.

Mam okrutnie mieszane odczucia co doradzić mamie. Ze względu na wytrzymałość i (mam wrażenie) ładniejsze bebechy/ułatwienia HTC, ze względu na baterię i wyświetlacz Samsung.

Prywatnie wzięłabym HTC. Ale Samsung oferuje niewiele mniej bebechowych kwestii, a jest tańszy. No i pal licho co ja bym wybrała... chodzi o wybór mamy, a argumenty to argumenty. Oba się jej podobają. ;)

Jeżeli ktoś jest w stanie dołożyć 3 grosze do moich dylematów - bardzo proszę o komentarze.
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Thorn » środa, 30 listopada 2011, 13:47

Miałem okazję pobawić się obydwoma i ja wybrałbym HTC, głównie ze względu na przystępniejszą (dla mnie) obsługę i parę innych rozwiązań. HTC bardziej podoba mi się wizualnie i nie jestem jakoś przekonany do telefonów marki Samsung. Miałem jeden niedawno i jakoś tak nie bardzo.
Moja opinia jest szalenie subiektywna - to takie małe ostrzeżenie :)

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Avishai » środa, 30 listopada 2011, 13:58

Właśnie o subiektywy chodzi, bo technikalia to ja przeanalizowałam już.

Oprócz lepsiejszej obsługi, zdefiniuj "parę innych rozwiązań".
Powiedz jeszcze, w jednej recenzji bardzo negatywnie oceniono odblokowywanie Samsunga, że trzeba przejechać paluchem pół ekranu, a jest to dużo wygodniejsze w HTC.
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Methil
Posty: 1442
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2010, 15:16
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Methil » środa, 30 listopada 2011, 15:08

Ta blokade Samsunga w postaci wzorka mozna zdjac bez zadnego problemu i wtedy tez odblokowuje sie w sekunde;) ale generalnie tez jestem za HTC. Nie mam za bardzo argumentow ale lepiej mi sie interfejs podoba;)

Tylko skoro mama chce duzy ladny wyswietlacz z duzymi literkami. To zastanawia mnie po co wybierasz najbardziej przebajerowane telefony na rynki, z pelnym wyposazeniem i wodotryskiem:P nie dosc ze drozsze to jeszcze niebo bardziej skomplikowane;)

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Avishai » środa, 30 listopada 2011, 15:30

Pierwotny odsiew był wedle wielkości wyświetlacza... Odpadły jakieś nokie 5800, nawet x7-00 czy jakoś tak, chociaż to ma 'prawie' duży wyświetlacz.
Nie znalazłam przynajmniej 4" telefonu, który nie ma bajerów. Ogólnie, o ile jest trochę 4" (a mama ma teraz 4"), to raczej potrzebny upgrade, wychodzi więc 4"3... Następny będzie tablet. :))
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Methil
Posty: 1442
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2010, 15:16
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Methil » środa, 30 listopada 2011, 15:35

;D no to mysle ze HTC Bedzie lepszy, tak jak poprzednik jakos w markach telefonow poza Nokia, SE i HTC nie mam zaufania do niczego innego;),

Sam mam HTC HD2 ktorego moge polecic, ekran tez ma z tego co wiem 4,3 tyle ze jest ciut starszy niz tamte tego co sie orientuje ale tez jest super, jedyna jego Major wada jest windows mobile jako system, ale mi to bardzo nie przeszkadza, a zawsze mozna juz wgrac androida;)

Niemniej z tych 2 polecam HTC

Athcore
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Athcore » środa, 30 listopada 2011, 16:45

osobiscie mam HTC juz 2 lata ponad , bateria jeszcze dycha , ekran zajechany ale gdziez ten telefon ze mna nie byl :D i nie jedno wytrzymal :)

jedno zastrzezenie : do dlugich rozmow . uzywania aplikacji w tym gier na telefonie jednak fabryczna bateria to za malo ,

a ciezar i wytrzymalosc to jest to co lubie , xperia mialem wrazenie ze mis ie sama rozpadnie w palcach.

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Avishai » środa, 30 listopada 2011, 16:49

Dziękuję za tipsy, udaję się do salonu. Dam znać co mama postanowi, ja sobie uwagi (Wasze i swoje wypunktowałam), coś a'la analiza SWOT. :D
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Thorn » środa, 30 listopada 2011, 18:03

Avishai pisze:Właśnie o subiektywy chodzi, bo technikalia to ja przeanalizowałam już.

Oprócz lepsiejszej obsługi, zdefiniuj "parę innych rozwiązań".
Powiedz jeszcze, w jednej recenzji bardzo negatywnie oceniono odblokowywanie Samsunga, że trzeba przejechać paluchem pół ekranu, a jest to dużo wygodniejsze w HTC.
Sposób w jaki zaprojektowano interfejs, menu, ergonomia itp.
Takie tam pierdołki ;)

Awatar użytkownika
Lokross
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 25 września 2011, 17:08
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Lokross » środa, 30 listopada 2011, 22:55

Ja osobiście posiadam Nokie E7-00 i iPhone 4GS i polecam te dwa telefony

Athcore
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Athcore » środa, 30 listopada 2011, 23:50

Lokross pisze:Ja osobiście posiadam Nokie E7-00 i iPhone 4GS i polecam te dwa telefony
ale zaden z nich nie jest : Samsung galaxy s2 , HTC Sensation;

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Dreghtor » środa, 30 listopada 2011, 23:56

Daj znać na co padł wybór i dlaczego.

Osobiście z tych dwóch wybrałbym HTC kierując się li tylko faktem, że większość znajomych freaków komórkowych wybiera ten model.

A dla podanych kryteriów (duży ekran i literki) to na prawdę zastanowiłbym się nad tabletem. No chyba że koniecznie ma być też telefonem... :)

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Avishai » czwartek, 1 grudnia 2011, 00:24

Mama wybrała HTC Sensation. Powody:

- frajerskie wieszanie wygaszacza po odblokowaniu z boku Samsunga (po przycisku - który jest z boku - trzeba majtnąć palcem i wyjechać wygaszaczem poza ekran, by dostać pulpit. Pewnie można to wyłączyć, ale w 30 minut nie wyczaiłyśmy gdzie). HTC po wciśnięciu z góry palcem wskazującym wymaga majtnięcia kółkiem z dołu ekranu w górę - palcem kciukiem. Porównanie i praktyka, u Samsunga zdarza nie załapać odblokowanie, bo wygaszacz się odbija i wraca, wystarczająco często by wnerwić mamę w 30 minut. W HTC może 2 próby nieudane na 30 prób, bardziej z braku wprawy.

- Samsung był za lekki i zbyt kanciasty. HTC cięższy, lepiej leży w dłoni, mimo że Samsung ma kratkowany tył, niby by zniwelować poślizg. Samsung wrażenie plastiku, mniej budzące zaufanie, chociaż mr. konsultant zarzekał się, że Samsungi są mniej awaryjne (co ma niewiele do rzucania telefonem i ogólnych wypadków, które ztcw lepiej znosi HTC)

- wizualnie Samsung był gorszy, HTC lepsze bajerki, animacje, przeskoki między pulpitami. To wpływ nakładki Senso, czy jak to się wabi.

- HTC bardziej mówi do ucha, szerszy głośnik, mniej stłumiony głos

- proporcjonalnie, HTC ma więcej wyświetlacza w telefonie, mniejsze 'brzegi'. Wygląda to fajniej, bardziej smartphone, niż Samsung. Chociaż mama nie dba o bajer i raczej nie show offuje się telefonem, to po prostu jest estetyczna różnica. Jak smartfonować to na całość.

- bardzo istotna sprawa, Samsung ma dwa przyciski, wklejone w wyświetlacz, HTC ma 4. ALE. Samsungowi bardzo szybko podświetlenie przycisków znika, jest czarne. Klika się 'wstecz' na czuja. HTCkowi świecą się cały czas. Możliwe, że można to też gdzieś zmienić... ale guess what. Nie znalazłyśmy tego zbyt szybko ;) I pewnie szło by się przyzwyczaić.

Androidy są nieco przesterowane, za dużo ikonków i niezbyt intuicyjne "ustawienie ustawień". Czeka mnie sporo roboty z rozgryzieniem HTCka i przekazanie tego mamie. :D

Dzięki wszystkim za uwagi.
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 188
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 12:13
Lokalizacja: pomorze
Status:
Offline

Re: Samsung galaxy s2 czy HTC Sensation

Post autor: Boogie » czwartek, 1 grudnia 2011, 04:09

Ja sie wyłamię i już dla kolejnych pytaczy poolecę Samsunga. Posiadam go od czerwaca. Troszke czasu już minęło i zdołałem go przetestować na wszelakie sposoby.

Pierwsza kwestia ekran: miażdży absolutnie wszystkie urządzenia włącznie z nowym iPhonen (pomimo mniejszej rozdzielczości) Super amoledy Plus (swoja droga order z buraka dla autora nazwy) to najlepsze obecnie ekrany. Nie mogę patrzyć na ekran mojego lapka przez nie. Zdanie to podzielają nawet znani mi wyznawcy religii spod znaku jabuszka.

Fenomenalny aparat fotograficzny, przede wszystkim bardzo dobre nocne zdjęcia. Fotkowałem koncerty, imprezy, krajobrazy ale też probowałem bawic się w egipskich ciemnościach. Sprawował się świetnie, wszędzie. Sporo dała aktualizacja oprogramowania sprzed kilku miesięcy.

Blokada klawiatury jest kretynska, ale na tym polega piękno Androida. Zmieniłem ją na kompletnie inną. Pochodzącą z Androida 4.0. Sprawuje się rewelacyjnie. Zapewnie Samsungowi z tym kretynizmem chodzilo o dostęp niepowołanych osób do telefonu. Problem jednak w tym, że utrudniono też życie uzytkownikowi. Gasnące guziczki do zaleta a nie wada, o czym Twoja mam przekonałaby się juz po kilku dniach :) Z reszta można to bez problemu zmienić (Avi nigdy tego robiłem, ale zajęło mi to jakieś 15s :P)

Obudowa, wygląda plastikowo, jednak jest w tym cel. Wbrew pozorom daje to wspaniałą wytrzymałość. Wiadomo najbardziej bolesne jest pobicie ekranu czy nawet samej szybki. Obudowa w takim przypadku nie moze być sztywna! poprzez napięcia kilku moich kolegów z pracy pozbyło się już i HTCków i iPhone'ów. Samsung przyprawił mnie juz kilka razy o stres bezczelnie spadając z wysokości (rekord to ponad dwa metry... w kałużę... oleju). Poza drobnym odpryskiem lakieru na krawędzi nic mu się nie stało. Tylna obudowa wyglada dziwnie, ale rzeczywiście pomaga w utrzymaniu telefonu. Szybka pomimo pracy w ekstremalnych warunkach nie ma śladu zarysowań, a jednak przebywam w miejscach mocno elektronice nieprzyjaznych.

Wydajność, cóz na papierze bywa mylna. I według tego co czytałem i według opini "uzywaczy HTC" sensation jednak jest słabszy. Nie wiem z czego to wynika. Jednak w tej chwili krolem wydajności jest najnowszy iPhone a za nim dosć już leciwy jak na telefon Galaxy S2

Z HTC jest jest jeszcze jedne problem... sama firma nadal nie wie kiedy przygotuje aktualizację Androida 4.0, jeśli HTC z androidem to nie jest to dobra wiadomość, jak Windows to można olać. S2 ma aktualizację w drodze, zapewne dostanie ja jako pierwszy ze wzgledu na pokrewieństwo z Nexusem.

Jeszcze jedna sprawa. To samo sliczne Sense łyka baterię jak smok księżniczkę. HTCki działaja odczuwalnie krócej. Najkrócej z telefonów jakimi miałem okazje się bawić.

Reasumując ten przydługawy wywód... z topowych telefonów nie ma znaczenia marka. Wszystkie czołowe firmy mają mocarzy, które zaspokajają absolutnie wszystkie moje potrzeby. Zostaje tylko kwestia ceny, wyglądu indywidualnych odczuć. Dla mnie gdy cena nie gra roli IPhone 4S zapewne byłby najlepszy (ale bojkotuje jabuszka ze względów polityki owej firmy). W kategorii jakość/cena Galaxy S2.
Kto z Was jest bez grzechu, niech nadrobi stracony czas!
[ obraz zewnętrzny ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości