Pobór mocy dla układu crossfire

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Paul
Status:
Offline

Pob

Post autor: Paul » wtorek, 22 listopada 2011, 20:52

Witam chciałbym sobie dokupić drugą kartę graficzną i połączyć je w CrossFire

Obecnie mam taką:

MSI HD6950 2GB DDR5 265bit PCI-e Twin Frozr II PE
i taka samą zamierzam dokupić.

Czy zasilacz 850 pociągnie mi to diabelstwo w pełnym obciążeniu ? wg kalkulatora dla zasilaczy tak ale wolałbym się upewnić.

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Kimosabe » wtorek, 22 listopada 2011, 23:28

jasne ze tak, 850W spoko wystarczy ..

Paul
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Paul » wtorek, 29 listopada 2011, 18:54

No mam już CrossFire na 2x Radeon 6950 ;) Wymiata że aż miło.

Dla informacji dodam że mam ciut lepszy wynik na 3Dmark Vantage w opcji Extreme niż Radeon HD6990 i GTX 590 za cene przeszło tysiąca złotych mniej. Na dodatek 2 karty w Crossfire zjadaja mniej prądu niż wyżej wspomniane.

Tzeencz
Posty: 1041
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 21:38
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Tzeencz » wtorek, 29 listopada 2011, 20:56

Paul - miałeś jakieś problemy ze sterami w swtor?
fighting for peace is like fucking for virginity...

Lotro, WAR, WoW, SWTOR ...

Paul
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Paul » wtorek, 29 listopada 2011, 21:43

Totalnie żadnych. czasem jak grę zminimializowałem i wróciłem to potem był problem z cieniami ale ponoć pare innych osób bez crossfire też to miało.

Awatar użytkownika
Rainox
Posty: 273
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 20:13
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Legionista

Re: Pob

Post autor: Rainox » czwartek, 1 grudnia 2011, 13:14

Czy zasilacz 850 pociągnie mi to diabelstwo w pełnym obciążeniu ? wg kalkulatora dla zasilaczy tak ale wolałbym się upewnić.
jasne, że tak


No mam już CrossFire na 2x Radeon 6950 ;) Wymiata że aż miło.

Dla informacji dodam że mam ciut lepszy wynik na 3Dmark Vantage w opcji Extreme niż Radeon HD6990 i GTX 590 za cene przeszło tysiąca złotych mniej. Na dodatek 2 karty w Crossfire zjadaja mniej prądu niż wyżej wspomniane.
zastanawiam się czemu zdecydowałeś się na druga grafę skoro we wszystko co aktualnie jest na rynku mozna zagrać na full detalach na pojedyńczym radku 6950 :)

Paul
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Paul » czwartek, 1 grudnia 2011, 13:41

Hmmm nie wiem ;) prezęt sobie na gwiazdkę zrobiłem. Druga sprawa to taka że chciałem być "gotowy" na rzeź niewiniątek w Old Republic nawet w największych instancjach PvP;) Przed grafiką wymieniałem też procesor i płytę więc to już taki solidny prezęt był;)

Awatar użytkownika
Rainox
Posty: 273
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 20:13
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Legionista

Re: Pob

Post autor: Rainox » czwartek, 1 grudnia 2011, 13:55

mam nadzieję, że to coś na Intelu, bo teraz tylko to wchodzi w grę, swoją drogą cieszę się, że mam kolejnego druha, który nie zwątpił w ATI (sam posiadam (6950) ^^

Paul
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Paul » czwartek, 1 grudnia 2011, 17:30

Niestety Intel, osobiście jestem fanem AMD i to ogromnym, ale obecnie AMD nie ma konkurencji dla Intela. Karta graficzmna to najlepszy układ w swojej cenie i jeste, zadowolony jak diabli. Procesor który kupiłem to I7 2600k a płyta to SaberTooth P67.

Awatar użytkownika
Rainox
Posty: 273
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 20:13
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Legionista

Re: Pob

Post autor: Rainox » czwartek, 1 grudnia 2011, 19:33

też jestem fanboyem AMD i to mój pierwszy komp na intelu ( i5 2500k), swoja drogą szkoda, że nie łyknałeś czegoś na Z68 virtu gpu by sie przydało przy crossfire ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 grudnia 2011, 09:13 przez Rainox, łącznie zmieniany 1 raz.

Paul
Status:
Offline

Re: Pob

Post autor: Paul » niedziela, 4 grudnia 2011, 18:25

A widzisz, nie chciałem też trochę przeginać z kasą na upgrade a na dodatek nie wiedziałem że coś takiego jest ;) Następnym razem będę mądrzejszy o tą wiedzę ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości