Zrywanie połączenie Wi-Fi

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Zrywanie po

Post autor: Dreghtor » wtorek, 2 listopada 2010, 19:50

Jak ściągam coś dużego np. patche dla WoW przez klienta czy też patch Lotro z użyciem Pando, to po kilkunastu sekundach ściągania tracę połączenie z routerem.

Nie da się tego przywrócić poleceniem napraw, ipconfig /release & /renew. System stwierdza, że nie ma w zasięgu żadnych sieci bezprzewodowych.

Jedyne rozwiązanie, to twardy restart. Przy czym po ponownej próbie ściągania znów robi się to samo.

Problem dotyczy jednego kompa, na drugim w tym czasie normalnie net działa (www, nic nadzwyczajnego co mogło by zerwać).

Problem nie występuje przy ściąganiu przez http (w przeglądarce) niezależnie od tego jak duży jest plik.

Problem dotyczy wyłącznie połączenia Wi-Fi, gdy podłącze drugą kartę sieciową kablem z tym samym routerem - te same dane ściągają się bez problemu.


System:
Windows XP sp 3
Microsoft Security Essentials (czasowe wyłącznie nic nie zmienia)
Windows Firewall (czasowe wyłącznie nic nie zmienia)

Sprzęt:
Karta: D-Link DWA-547 RangeBooster N650 Desktop Adapter
Router: D-Link DIR-635 (w konfigu g, n za WPA2)
Sterownik: D-Link 7.7.0509 (2010-04-27)

Net:
Chello (hgw jak szybkie, ale bardzo)
Modem: standardowa Motorola


Macie jakieś pomysły, poza wymianą karty Wi-Fi (nie mam innej na testy więc musiałbym kupić w ciemno).
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 14:58
Lokalizacja: częstochowa
Status:
Offline

Re: Zrywanie po

Post autor: Kosa » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 16:37

Mam ten sam problem.Ale niestety nie jestem w stanie tego potwierdzic ale u mnie wywolywalo sie na zmiane 2 problemy
1 zerwanie polaczenia z netem(reset modemu wystarczyl)
2 pando przestawalo pracowac (i wtedy cud wyskakuje blad nic nie naciskasz a pando i tak sciaga chociaz tego niewidzisz)
Jeśli to prawda,że ...
porażka hartuje człowieka to ja jestem nieśmiertelny

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Zrywanie po

Post autor: Kimosabe » wtorek, 1 lutego 2011, 15:07

Ile metrow masz Dreg od kompa z Wlan karta do routera ? masz jakies przeszkody w drodze, jakies sciany ?

Uzywasz jak widze D-Link N650 i Router D-Link DIR-635 wlasciwie super komplet. Mam tez ta karte PCI

Napewno masz ustawione polaczenie sieciowe na (802.11n) N bo to najlepsze rozwiazanie tych obaj sprzetow.

Mysle ze to nie problem karty, mozliwe jest ze jest jakis konflikt z twoim Motherboard , CPU i driver. Jest tez mozliwe ze tracisz polaczenie jak twoj CPU jest na wysokim obciazeniu ?

Wyproboj ta karte najlepiej w innym komputerze i sprawc czy tam tez masz te same problemy.

Awatar użytkownika
Kielon
Posty: 207
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 17:12
Lokalizacja: Wawa
Status:
Offline

Re: Zrywanie po

Post autor: Kielon » środa, 2 lutego 2011, 11:34

Tryb "N" WiFi oferuje większą przepustowość ale niestety gorszy zasięg, sugerowałbym zmienić w ustawieniach routera na G+N lub samo G może to coś pomoże.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości