Jakie glosniki bezprzewodowe?

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Malakhai » piątek, 6 listopada 2009, 13:32

Hej. Zauwazylem, ze mamy kilku czlonkow, ktorzy sa znawcami sprzetu. Chcialbym sie was poradzic. Mam chrapke na glosniki bezprzewodowe z pilotem. Czy jest na rynku cos dobrego za rozsadna cene. Zastosowanie to sluchanie muzyki z latopa.

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Xionc » piątek, 6 listopada 2009, 18:33

czyli pasmo przenoszenia nie wiekrze niz 22-22000 kHz czyli niezbyt wysoka jakosc dzwieku
bezprzewodowka to raczej nie bedzie sprzet audiofilski, sdajesz sobie z tego sprawe?
chyba ze od czasu jak ja cos na tem temat wiedzialem sie duzo zmienilo

EDIT - oj pewnie nawet nie bedzie tka dobrze jak napsialem :(
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Barlu » sobota, 7 listopada 2009, 21:48

Jeżeli szukasz jakości to na pewno nie system bezprzewodowy.
Niestety nie jest i nigdy nie będzie takiej jakości jak na przewodzie.

Jak szukasz dobrej jakości i dobrego pasma przenoszenia, czyli pasmo zrównoważone bez strat to bezprzewodowe głośniki odpadają.

Tym co piszą w danych producenta bym się nie sugerował bo ciężko będzie znaleźć głośniki które mają pasmo od 20 Hz jedynie słuchawki. No chyba ze stać kogoś na wzmacniacz lampowy i kolumny po 7 tyś sztuka.

Jakiego rodzaju muzyki najczęściej słuchasz ? Głośniki tylko do słuchania muzyczki ?

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Malakhai » niedziela, 8 listopada 2009, 10:47

Dzieki za info. Tak wlasnie mi sie wydawalo, ze nie bedzie latwo. Liczylem ze swiat idzie naprzod i wkoncu ktos cos wymyslil tez i w tej dziedzinie. Nie jestem audiofilem. Nie znam tez fachowego slownictwa. Mialem nadzieje, ze uzyskany dzwiek jakosciowo bylby leszy niz w standardowym laptopie. Porownywalny do tego ze standardowych glosnikow logitecha. Jesli chodzi o rodzaj muzyki to radio ESKA, Z, rmf.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Barlu » niedziela, 8 listopada 2009, 11:56

Czyli Logi odpadają... Tzn Logi czy Creative nadają się do gier i filmów do muzyki wyglądają blado, mają spore braki w paśmie, lub któreś z pasm jest podbite. Jak słuchasz tego co napisałeś to jak najbardziej "Microlab" solo 7C.
Porządne głośniki obudowy drewniane, żadne pasmo nie wybija się, dźwięk jest zrównoważony. Do słuchania muzyki tylko zestaw 2.0 ewentualnie 2.1.
Lepiej kupić lepsze 2.0 niż kiepskie 2.1.

Za te cenę to jeszcze: Koda BT 900, jeżeli z pilotem to Microlab Solo 7C (z tym że Microlab'y nie są bezprzewodowe).
Kody mają możliwość pracy przez Bluetooth lub 2x RCA ( 2x Cinch), gdyby urządzenie nie obsługiwało łączności bezprzewodowej. Oba zestawy prezentują się bardzo ładnie, grają o wiele lepiej niż "komputerowe" w których stawiają na moc basu i nic więcej, po prostu słuchacz będzie zalewany basem. O ile przy graniu i oglądaniu filmów jest dobrze, to przy słuchaniu muzyki niestety nie jest.

Microlab Solo 6C ~ 445 zł (troszkę mniejsze od 7C)
Microlab Solo 7C ~ 525 zł (waga zestawu 23 Kg !)
Koda BT 900 ~ 599 zł (waga zestawu 17 kg)

Troszkę recenzji odnośnie Microlab:
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R ... -1944.html
http://www.frazpc.pl/b/219416
http://www.frazpc.pl/b/214195

A co głośników w "lapku" to nie które modele maja nawet niezłe głośniki jak na swoje gabaryty. Tzn dźwięk z zewnętrznych głośników nie koniecznie będzie lepszy, może być głośniejszy, lecz każde "pierdziawki komputerowe" są zazwyczaj plastikowe. Wiem że mogę polecić Microlaby Solo 7C lub trochę mniejsze Solo 6C jeżeli chodzi o muzykę na pewno zagrają lepiej niż te w lapku. A co do Solo 7C /6C to mają przyjemny dźwięk i nie męczący bas, w porównaniu do innych zestawów do PC.

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Malakhai » niedziela, 8 listopada 2009, 13:47

Dziekuje bardzo za pomoc Barlu! To sie nazywa profesjonalna full wypas porada. Nie oczekiwalem az tak szczegolowej odpowiedzi a tu prosze takie mile zaskoczenie. Przyjrze sie tym glosnikom i napewno cos sobie wybiore.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Barlu » niedziela, 8 listopada 2009, 18:01

Nie ma za co...nigdy nie uważałem się za experta w żadnej dziedzinie. Staram się tylko pomóc. Tylko jak coś już wiem na dany temat to potem mam sam problem co kupić. Mogę śmiało powiedzieć nie ma rzeczy dobrych i tanich bo wszystkie są Made in China.

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Malakhai » czwartek, 12 listopada 2009, 16:54

To znowu ja. Napalilem sie na te Microlaby solo 7c ale nie mozna ich kupic nawet na ebayu hehe Tych Koda BT 900 tez zabardzo nie moge kupic. Chodzi o sklepy w UK.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Barlu » czwartek, 12 listopada 2009, 19:19

Bym musiał popatrzeć... z tego co szukałem to pełno tego u rusków...poszukam może coś w UK będzie.
Ostatnio zmieniony piątek, 13 listopada 2009, 16:26 przez Barlu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Malakhai » czwartek, 12 listopada 2009, 19:40

No wlasnie tak mi sie znajome te szlaczki wydawaly. Ruskiego sie kiedys uczylem ale az tak odwazny nie jestem zeby kupowac cos od nich przez neta. Dziekuje, ze poswiecasz czas zeby mi pomoc : )

Acha glosniki przewodowe juz jak najbardziej mi odpowiadaja : ) Moga tez byc duze i drewniane. Tak myslalem zeby wydac 200-330 funtow. Mam nadzieje, ze to Ci troche pomoze.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Barlu » piątek, 13 listopada 2009, 16:44

Zobacz może są Edifilery 530 albo 730 tylko model 730 będzie drogi.

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Malakhai » piątek, 13 listopada 2009, 17:10

ok dzieki. Znalzalzem 730 chodza tak srednio po 220f. Nawet mi sie podobaja. Zobaczymy co to za ziolko : )

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Jakie glosniki bezprzewodowe?

Post autor: Barlu » piątek, 13 listopada 2009, 19:57

Całkiem fajny zestaw sub z bierną membraną...spory zapas mocy....satelity 2 drożne...drewniane...mają ciekawe malowanie jak by kamień :)

Zestaw na nawet własny układ "emi" ,którego brakuje w Logach Z5500, dlatego w "logach" bez listwy jak pralka chodzi albo lodówka słychać trzaski.

Jak nie Ma Koda Bt 900 to zobacz może znajdziesz Sven Royal 1 lub Royal 2 ( To samo co Koda BT 900 :>, może być z nimi problem bo to też ze wschodu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości