Składany czy gotowy?

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Składany czy gotowy?

Post autor: Andariel » czwartek, 14 kwietnia 2016, 23:10

Składak przede wszystkim wychodzi taniej, musisz tylko poradzić się osoby która się na tym trochę zna żeby dobrać podzespoły kompatybilne ze sobą, aby uniknąć np wypasionej karty której potencjał wykorzystasz jedynie w 60% bo np oszczędziłeś na procesorze.
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Re: Składany czy gotowy?

Post autor: Waniek » czwartek, 14 kwietnia 2016, 23:37

Jeżeli masz odrobine umiejętności mechanicznych to zdecydowanie składanie samemu. Jest to ciekawa zabawa. Na internecie jest cała masa poradników krok po kroku jak składać komputer. Na Youtube są też filmy instruktażowe.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Składany czy gotowy?

Post autor: Taneroth » piątek, 15 kwietnia 2016, 00:41

Tak jak już koledzy zdążyli wspomnieć - Tylko i wyłącznie złożony (składak). Jeżeli nie wierzysz to zapoznaj się z tymi filmami, ukazującymi jakie gówno potrafią władować w gotowym złożonym zestawie (pakują tam używane, pozwrotowe części lub leżaki z magazynu, które im nie schodzą oraz źle dobierają komponenty, które jedynie na papierze wyglądają super ale pod względem wydajności ssą na całej linii).

Filmy ostrzegawcze:



Oczywiście zgłaszam swoją chęć na złożenie dla Ciebie takiego zestawu :) Mam fajne zniżki w sklepie x-kom, skąd mógłbym zakupić większość lub nawet wszystkie podzespoły, po czym złożyć dla Ciebie kompa... Ponadto na życzenie zainstaluję i aktywuję Ci system Windows 10 PRO 64 bit za darmo. Całość będzie porządnie złożona i przetestowana oraz otrzymasz komputer skrojony idealnie pod Twoje wymagania, który będzie Ci służył przez długie lata. Napisałem Ci wiadomość priv jak co oraz możesz się również zapoznać z innym moim wątkiem, gdzie jest dokładnie opisane jak wygląda cały proces składania u mnie komputera:

http://forum.9kohorta.com/viewtopic.php?f=8&t=23387

ZACHĘCAM CIĘ DO PODJĘCIA DOBREJ DECYZJI (wiadomo jakiej) :)))
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Dhianeira
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 12 marca 2016, 17:05
Medals: 2
Lokalizacja: Śłąskie
Gender:
Status:
Offline

BS Optio BS Longaminus

Re: Składany czy gotowy?

Post autor: Dhianeira » niedziela, 17 kwietnia 2016, 22:45

Popieram przedmówców powyżej. Tylko i wyłącznie składany, byłem już posiadaczem (badziewia) gotowych zestawów i nigdy nie byłem z nich zadowolony i zawsze jakieś problemy.
Jak nie samemu poskładać to jest masa sklepów komputerowych, co oferują pomoc w składaniu i dobieraniu sprzętu, za całkiem przystępne ceny ^^

Suchy
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2016, 12:02
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista

Re: Składany czy gotowy?

Post autor: Suchy » piątek, 22 kwietnia 2016, 22:07

Skladalem kompa sam w 2013 roku, wydalem 3k,

i5 3450 + SSD 128 + amd 7770 + markowy zasilacz + 4gb ramu + brak napedu DVD ( zbedne koszta )

do wlasnych potrzeb i ponadczasowy, do tej pory smiga jak nowy, a czesto pewnie lepszy niz casualowego gracza ;)

zdzich9876
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 2 lipca 2019, 13:25
Status:
Offline

Składany czy gotowy?

Post autor: zdzich9876 » środa, 18 listopada 2020, 13:40

Kupując gotowy płacisz za składanie. Jeśli umiesz zrobić to samodzielnie, zaoszczędzisz na robociźnie :)

______________________
Sprawdzony adwokat od spraw spadkowych

Awatar użytkownika
Lelenka77
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 14 kwietnia 2023, 12:49
Lokalizacja: Wrocław
Status:
Offline
Kontakt:

Składany czy gotowy?

Post autor: Lelenka77 » piątek, 14 kwietnia 2023, 13:11

Fakt :) Choć z drugiej strony lepiej czasem wydać na złożenie, niż bawić się nieumiejętnie samemu i przy okazji coś popsuć.

gacio99
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 8 stycznia 2024, 09:13
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Składany czy gotowy?

Post autor: gacio99 » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 09:22

To zależy od salonu, czy liczą dodatkową płatność za składanie. Ja, jak kupowałem swój to miałem w cenie złożenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości