Nowy monitor

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Arthad
Status:
Offline

Nowy monitor

Post autor: Arthad » poniedziałek, 4 maja 2009, 22:54

Moze orientujecie sie w monitorach niebawem skladam nowy sprzet i potrzebuje nowy monitor do niego cos 22 calowego tylko i wylacznie do grania bez glosnikow. Cena do 1200-1400 zloty

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Xionc » wtorek, 5 maja 2009, 10:49

Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Arthad
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Arthad » wtorek, 5 maja 2009, 11:47

Jakos duzo zlego slyszalem i Illyiamie ze sporo wad;iwych jest a cos od innego producenta? Myslalem o czyms takim ale rozdzielczosc jakas taka mala :P http://allegro.pl/item564393495_okazja_ ... wa_wa.html

Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 1449
Rejestracja: poniedziałek, 15 września 2008, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Nowy monitor

Post autor: MacDante » wtorek, 5 maja 2009, 12:51

Sponsorem forum jest: http://www.heliosgroup.pl właściel marki: http://www.art-page.pl

Arthad
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Arthad » wtorek, 5 maja 2009, 13:17

tak czy siak bede go kupowal gdzies na wyspach wiec chodzi mi tylko o to jaki monitor bylby dobry z fajnym rozdzialkami do gier, co polecacie cena t osparwa jakas drugorzedna jak dla mnie

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Szept » środa, 6 maja 2009, 07:47

prawde powiedziawszy odkad gram na telewizorze 40 cali nie wyobrarzam sobie zeby mial sie przesiasc na cokolwiek innego.
moze moj jest odrobie za durzy ;) ale np takie 32 cale to chyba full wypass.
S.

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Xionc » środa, 6 maja 2009, 12:23

od wielu lat pracuje na iiyamah i jak ktos mowi ze wadliwe itp to albo mial pecha albo nie wiem pieprzy moim zdaniem bardzo pro moniaki uzywam zanim zostaly wyproomowane leprze od nich tylko eizo ale ceny.........
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Arthad
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Arthad » środa, 6 maja 2009, 13:20

gralem an Tv i bardzo mi sie nie podobalo wiec zostaje przy monitorze tv to do ogladania filmow sluzy :P

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Szept » środa, 6 maja 2009, 13:32

zabobony!

Arthad
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Arthad » środa, 6 maja 2009, 17:02


Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Zawisza » czwartek, 7 maja 2009, 17:54

szept a jaką masz rożdzielczość na swoim TV ? Masz full HD czy ready HD ? I na jakim kompie go używasz.

Full HD (1920x1020) to chyba za mocno obciążałby kompa. Ja zastanawiam się czy nie kupić sobie właśnie jakiś 32" z ready HD to wtedy byłaby rozdzielczość 1366x768 tylko czy przy 32" nie beda widoczne piksele ;) albo inny dyskomfort w w graniu.


btw. Iiyame moja siostra kupiła kilka lat temu i jeden piksel wygasł z boku co według karty gwarancyjnej nie podlegało gwarancji, ale był kupowany w pro-line i tam bez problemu wymienili na nowy ( motyw z wygasnietym pikselem powtórzył sie jeszcze dwa razy, aż czwarty monitor najpierw przez pół dnia byl włączony u nich wsklepie zanim wydali, do dziś chodzi siostrze i nie narzeka)

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Szept » piątek, 8 maja 2009, 09:21

mam full HD 1920x1080
nic niewiem o obciazeniu kompa.
a mam jakiś zech co to ma juz 2 lata.
S.

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Zawisza » piątek, 8 maja 2009, 19:16

A w grze rownież masz ustawiona taką rozdzielczość.

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Szept » sobota, 9 maja 2009, 09:56

tak
S.

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Nijel » sobota, 9 maja 2009, 17:43

Planuje zmienić komputer oraz monitor. Z komputerem obecnie czekam bo nie ma jeszcze gry, która by tego wymagała, ale marzy mi się nowy monitor coraz bardziej.

Obecnie moją 19 http://www.bazarcen.pl/product_420578.html
chcę wymienić na 24: http://www.ceneo.pl/2365907s (cudny jak dla mnie).

Moje pytanie polega dotyczy rozdzielczości, jak wiadomo 24 cale będą miały znacznie większą rozdzielczość, czy gry będą znacznie wolniej mi chodzić?

Czy dzisiaj rozdzielczość w grach ma znaczenie przy obciążeniu komputera?

W mojej ocenie nie ma różnicy(dla sprzętu) czy grasz 800x600 czy 1900x1024... ale proszę o Wasze opinie bo nie chcę kupić monitora, który będzie stał w pudełku czekając na nowy komputer :)

Arthad
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Arthad » sobota, 9 maja 2009, 17:57

Znaczy im wieksza rozdzielczosc tym wieksze obciazenie grafy chyba dlatego na wieksze monitory potrzebne lepsze grafiki ale obecnie chyba kazda spokojnie ci pociagnie juz taka rozdzielczosc

Awatar użytkownika
Slid
Posty: 1945
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 04:04
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Nowy monitor

Post autor: Slid » sobota, 9 maja 2009, 21:43

Zdecydowanie przy kupnie monitora trzeba brać pod uwagę natywną rozdzielczość i moc sprzętu na jakim będziecie grać. Obecnie gram w Wow i róźnica w wydajności pomiędzy 1280x1024 a 1920x1200 jest niewielka, ale grając np. w FarCry 2 różnica zaczyna robić się dramatyczna. Zresztą granie w rozdzielczości innej niż natywna mija się z celem ze względu na znaczną utratę jakości obrazu. Jeżeli pomyśleć przyszłościowo o grach które dopiero wyjdą i ich wymaganiach to zalecałbym rozwagę.

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Nowy monitor

Post autor: Zawisza » sobota, 9 maja 2009, 23:11

Nijel, w skrócie powiem tak, teraz może i nie ma różnicy ale jak kupisz monitor z większą rozdzielczością, to szybciej będziesz musiał wymienić grafę. Gdyż jak zaczną słabo chodzić gry to wysoka rozdzielczość wykończy grafe.

Awatar użytkownika
Eagle
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Zambrów
Gender:
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Eagle » niedziela, 10 maja 2009, 22:48

Nijel ja mam taki monitor i póki co nie żałuje że na niego kase wydałem. Jedynym minusem dla mnie jest to że mają głośniki chociaż ich nie używam.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Nowy monitor

Post autor: Barlu » poniedziałek, 11 maja 2009, 20:15

Jeżeli chcesz monitor z wyższej półki. To bierz:
Dell 2408WFP

Obraz ma trochę gorszy niż Eizo który kosztuje ehm...jeszcze raz tyle :)

Co Do Monitorów 32 Calle wytnijcie sobie taki wymiar z kartonu postawcie na biurku...jak dla mnie "Okno"

Benq też nie jest głupim. Nowa Seria Monitorów od Asusa również jest całkiem udana pisze o Seri VW.

Ja bym szukał czegoś 22 góra 24 cale bo przy rozdzielczości 1920x1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości