Orange TP Livebox problem / Laptop jako modem do PC

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Ahriss
Posty: 139
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 19:44
Lokalizacja: Gdańsk/Ostrołęka
Gender:
Status:
Offline

Orange TP Livebox problem / Laptop jako modem do PC

Post autor: Ahriss » wtorek, 25 czerwca 2013, 09:58

Witam. Posiadam Livebox, który stoi na parterze i musi być podłączony do telefonu stacjonarnego natomiast PC stoi na piętrze i niestety nie posiadam w nim funkcji WiFi. Chciałem przenieść Liveboxa na piętro, ale nowa technologia w Orange TP wymaga stałego podłączenia telefonu stacjonarnego. Chciałem wykorzystać tzw LivePlug, który umożliwiłby mi bezprzewodowe połączenie telefonu, ale niestety, jego cena wzrosła do 200 zł i nie mam zamiaru tyle ze niego płacić. Mam też telewizję na piętrze, która także wymaga podłączenia do LiveBoxa modemu telewizyjnego no, ale niestety nie przewiercę pół domu w tym celu. Stwierdziłem, że zakupie dwa telefony stacjonarne bezprzewodowe i tym to rozwiąże. Jeśli ktoś ma inny pomysł jak to rozgałęzić chętnie wysłucham.

Druga sprawa dotyczy tymczasowego rozwiązania dla komputera stacjonarnego. Czy mogę
(pewnie tak ) i jakim sposobem użyć laptopa jako modemu, czyli połączyć się przez WiFi z Liveboxem z laptopa i kablem Ethernet podłączyć do niego stacjonarkę. Jakie programy oraz ustawienia muszę zastosować, żeby działało to optymalnie bez dużych pingów etc itp.

Awatar użytkownika
Kael
Posty: 1278
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 09:48
Medals: 10
Lokalizacja: Zabrze
Gender:
Status:
Offline

BF3 Legionista LOTRO Legionista SWTOR Legionista GW2 Trybun ArcheAge Centurion
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Odp: Orange TP Livebox problem / Laptop jako modem do PC

Post autor: Kael » wtorek, 25 czerwca 2013, 11:10

Karta usb wifi za 25zł. do stacjonarki?

Z TV bez prucia ścian pod kabel to wyjdzie drożej niż te 200 - podobno działa kombo anteny sat, dekodera i liveboxa podlaczonego tylko do prądu, a internet ma dawać inny router adsl.

Wybrałem wiertarkę i kabel u siebie, ale na przyszłość 3 razy przemyślę ofertę normalnego operatora sat.

Skubany
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 23 czerwca 2013, 14:00
Status:
Offline

Re: Orange TP Livebox problem / Laptop jako modem do PC

Post autor: Skubany » środa, 26 czerwca 2013, 19:11

karta na usb jest najrozsadniejsza te z technologia a/b/g/n sa juz nawet ponizej 40 zl (ja u siebie mam wbudowane wifi w plyte ale tego od liveboxa tez uzywalem bodajrze sagem z chipsetem rt), inna mozliwoscia jest zakup switcha ok 40 zl (jak nie mniej) i pociagniecie kabla ok 10zl + zarobienie koncowek zaciskarka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości