JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Lenen
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 09:27
Status:
Offline

JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Lenen » czwartek, 3 stycznia 2013, 09:15

Ja już od ponad 2 lat gram na laptopie Samsung 780r core i3 z podstawka chłodzacą ZM-NC 2000.NIe wyłaczam jej nawet na chwile ale bez niej laptop zamienia sie w zapasowy podręczny kaloryfer.
Tak czy inaczej w tym miesiącu rozważe kupno nowego laptopa.
Może macie jakieś propozycje tak max do 4k.
Myślałem o jakims laptopie z dyskiem sdd,czy warto?

Awatar użytkownika
Virven
Patrycjusz
Posty: 1735
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 21:10
Medals: 16
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty ANNORVM IX WAR Legionista TERA Optio LOTRO Optio
SWTOR Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Virven » czwartek, 3 stycznia 2013, 09:22

Lenen pisze:Ja już od ponad 2 lat gram na laptopie Samsung 780r core i3 z podstawka chłodzacą ZM-NC 2000.NIe wyłaczam jej nawet na chwile ale bez niej laptop zamienia sie w zapasowy podręczny kaloryfer. Tak czy inaczej w tym miesiącu rozważe kupno nowego laptopa. Może macie jakieś propozycje tak max do 4k. Myślałem o jakims laptopie z dyskiem sdd,czy warto?
Rozumiem, że nia ma opcji w ogóle, żebyś stacjonarkę wziął?

Bo nie ukrywajmy, za 4k można na prawde złożyć machinę, której żaden high endowy laptop nie dorówna. (no chyba, że taki za 10k zł wzwyż ;) )

Lenen
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 09:27
Status:
Offline

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Lenen » czwartek, 3 stycznia 2013, 11:39

Powiem szczerze,mam stacjonarny ale nie chce go upgradowac ponieaż zależy mi na mobilnym laptopie.
NIestety pokoj z PC jest czesto zajmowany przez żone i niestety nie mogłbym wogole spedzac czasu przy kompie.
Dlatego już od jakiegos czasu gram na laptopie.
No cóż mniejszy ekran słabsza wydajnośc grzeje jak diabli ale za to swiety spokój .
Myslałem nad nowszym modelem Samsunga lub Della.

Awatar użytkownika
Virven
Patrycjusz
Posty: 1735
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 21:10
Medals: 16
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty ANNORVM IX WAR Legionista TERA Optio LOTRO Optio
SWTOR Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Virven » czwartek, 3 stycznia 2013, 12:22

No to jak mus to mus, ja jak tylko mogłem pozbyłem sie laptopa, bo przy moim użytkowaniu to musiałem co niecałe 2 lata wymieniać w całości :) Teraz mam stacjonarke + tablet do łażenia po necie i innych takich.

Ja proponuje Ci rozejżeć się za Samsungami albo Asusami. Mają dobrze rozbudowany serwis gwarancyjny w Polsce co jak wiemy jest istototna sprawa i od razu mówie nie oszczędzaj na wykupieniu przedłużonej gwaracji jeżeli będziesz miał taką możliwość :)

Ja miałem jednego lapka typowo do gier MSI GX600 Extreme Edition, więc może spróbuj popatrzeć na ich lapki dedykowane dla graczy?

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Gwalch » czwartek, 3 stycznia 2013, 12:50

Primo, przeszukaj to podforum -- było już mnóstwo topików nt. kupowania gaming laptopów i notebooków w ogóle.

Secundo, popieram: ASUS, Dell, MSI (kolejność dowolna). MSI są najtańsze. Możesz poniżej 4k kupić już takie coś: http://www.x-kom.pl/p/120975-notebook-l ... vd-rw.html. Obawiam się, że dużo lepszego sprzętu nie znajdziesz. Obczaj ten sklep: http://www.bluemobility.pl/ -- może będą jakieś ciekawsze oferty. Ogólnie jak na gaming laptopa, to budżet masz mały, niestety. Przydałoby się dołożyć z 1,5-2k zł. Liczy się przede wszystkim karta i procek. No i dużo RAM-u. Tu masz benchmarki kart mobilnych: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html, a tu procków: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html

Po trzecie, koniecznie kup podstawkę chłodzącą, najlepiej z serii Zalmana ZM-NC. Im większa, tym lepiej.

Po czwarte, nie oczekuj cudów. SWTOR miał dość paskudną optymalizację, a granie na laptopie tylko pogarsza sprawę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 stycznia 2013, 12:57 przez Gwalch, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Andarist » czwartek, 3 stycznia 2013, 12:51

Po przygodach z różnymi seriami Asusa, stanowczo odradzam.
Jeśli chodzi o dobre marki to Dell i Lenovo (szczególnie serie "odziedziczone" po IBM). Niestety za jakość trzeba płacić, więc jakaś imba maszyna za 4 "klocki"

może coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/17938 ... _8_GB.html
To co prawda rodzimy wymysł Lenovo (seria T jest na bazie Thnkpad'a, bardziej inżynierska itp), więc dobrze by było pomacać w sklepie a potem zamówić przez internet...

Osobiście nie jestem przekonany do samsungów, msi itp, no, ale ja do grania stacjonarki używam, a do pracy w polu pancernego thinkpada ;)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Lenen
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 09:27
Status:
Offline

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Lenen » wtorek, 8 stycznia 2013, 00:14

Troszke poszperałem i w koncu wybrałem takie cudo.


http://www.x-kom.pl/p/120797-notebook-l ... vd-rw.html

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Andarist » wtorek, 8 stycznia 2013, 11:03

Lenen pisze:Troszke poszperałem i w koncu wybrałem takie cudo.


http://www.x-kom.pl/p/120797-notebook-l ... vd-rw.html
Całkiem przyjemna maszyna.
Na plus dysk ssd, na minus niska rozdzielczość ekranu ;)
Dell, więc dobrze wykonany i nie powinno być problemów z gwarancją. :)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: JAKI LAPTOP DO SWTOR DO 4K

Post autor: Dunkan » środa, 9 stycznia 2013, 08:18

Potwór! W dodatku za fajną cenę ;)
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości