Podkręcanie komputera do WAR`a

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Barlu » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 11:57

Jeżeli masz XP to jak włożysz 4 GB Ram... a Xp 64 bit to gorszy szajs niż...
32 Bit Vista.

Jak system ma widzieć 4 Gb ramu to ja bym radził Vistę 64 Bit Home Premium wystarczy bo możliwości wersji Ultimate mało kto wykorzysta.

Każdy system 64 bitowy widzi poprawnie 4 GB ramu.

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Podkr

Post autor: Nijel » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 12:46

Mówiąc prosto – włożenie dodatkowego ramu przy XP (pewnie mam ten standardowy) nie przyniesie mi żadnych korzyści tak?

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Podkr

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 12:54

Nijel pisze:Mówiąc prosto – włożenie dodatkowego ramu przy XP (pewnie mam ten standardowy) nie przyniesie mi żadnych korzyści tak?
Masz 2GB, jak włożysz jeszcze 2 to XP 32-bit będzie widzieć 3 - więc i tak będziesz o 1 do przodu. ;) Ja tak mam i nie żałuję - przy zmianie OSa na 64-bitowy nie będzie problemu.

Awatar użytkownika
Mantu
Posty: 36
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 21:16
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Mantu » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 14:12

Nie powinieneś w tym wypadku sugerować się potrzebami innych. Po prostu odpal pod XP WAR'a, a następnie wszystko to z czego korzystasz w tle kiedy grasz i zerknij do menadżera zadań ile RAM'u wykorzystałeś - w ten sposób uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.
Na ponad 90% przypadków jakie znam to nie zużyjesz nawet 2Gb, więc lepiej będzie przeznaczyć te pieniądze na coś istotniejszego... a swoją drogą pamięć drożeć raczej nie będzie :)

Mantu

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Podkr

Post autor: Nijel » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 14:56

Panowie,
Po wielu dyskusjach wychodzi jeden wniosek – na razie nic nie zmieniaj, nic nie kupuj – poczekać jeszcze kilka miesięcy jak technika ruszy się do przodu a dolar stanieje. Dla mojego portfela to miły wniosek. Zatem dziękuje za Waszą pomoc i radę.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Fland
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 23 stycznia 2009, 19:58
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Fland » wtorek, 27 stycznia 2009, 12:09

Ja pare dni temu zmienilem mojego wysluzonego na E4400 na E8400, dodatkowo dolozylem 2GB ramu wiecej, zainstalowalem Viste 64 bit i jeden wniosek nasuwa sie sam - podczas gry w warka brak ciaglego doczytowania z dysku, gra chodzi plynniej, mniej przyciec, ogolnie komfort znacznie wiekszy.
________________________________________________________________
....alea iacta est

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Barlu » wtorek, 27 stycznia 2009, 22:08

Nijel ramu nigdy za dużo....obecnie standard 4 GB jest wystarczający dla normalnego śmiertelnika. ale w twym wypadku...również karta graficzna skutecznie zmniejsza Pc możliwości twojego Pc. Po za tym dużo też zależy od silnika samej gry. Odradzam Xp 64 bitowej naj groszy system z możliwych...Jak system albo Linux albo Vista 64 Bit ale z tym systemem to bym się tak nie palił teraz bo nie długo wyjdzie nowy Win 7, w którym ma być poprawione to co najbardziej boli we Viście....

Awatar użytkownika
Mantu
Posty: 36
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 21:16
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Mantu » sobota, 7 lutego 2009, 12:45

Panowie XP a Vista to zasadnicza różnica. Nijel podał, że pracuje na Xp więc 2Gb RAM'u w zupełności mu wystarczą. Vista - bezwzględne minimum to 3Gb (najlepiej w triple channel).
Moim zdaniem najwcześniej będzie warto zmienić system dopiero po wyjściu 1 servicepack'a do następcy Visty (jeżeli Microsoft spełni swoje obietnice). Ponoć ma być on również mniej pamięciożerny od jego poprzednika co oznacza, że gigant pracuje nad core - a to ważna sprawa w przypadku osiągów (masz odpowiedź w temacie sprzętu i pamięci - kiedy będzie warto budżetowo go dobierać).
Na Vistę moim zdaniem warto przechodzić tylko w wypadku profesjonalnych zastosowań takich jak np. obróbka foto, video itp. Jeżeli będziesz się tym zajmował to bez wątpienia nie zainstalujesz wersji 32 bitowej ponieważ ona nic nie wnosi a tylko zamula. 64 to bardzo dobre rozwiązanie i przy odpowiednio dobranych sterownikach wyjątkowo stabilne i szybkie.

Mantu

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Barlu » sobota, 7 lutego 2009, 14:42

Vista jest Pamięciożerna ponieważ...system zarządzania pamięcią trochę kuleje...System 32 bit Vista to wywalenie kasy w błoto, również czekam na nowy system do Microsoftu.

A pamięci jeżeli nie będziesz max kręcił to Wystarczą A-Daty...bo i tak Oc pamięci mało daje...

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Podkr

Post autor: Nijel » wtorek, 5 maja 2009, 14:03

Witam,

minęło kilka miesięcy mojego czekania z zakupem komputera.
Proszę o Wasze rady czy już nastał czas czy jeszcze czekać. Obecnie w sumie nie mam żadnej gry, która by wymagała zmian sprzętowych…

Najbardziej mi zależy na zmianie monitora z 19 cali na 24 cali co spowoduje zmianę rozdzielczości. Teraz kolejne moje pytanie, czy dzisiaj wyższa rozdzielczość ma takie znaczenie na wydajność karty graficzne?
Pamiętam kiedyś rozdzielczość miała główne znacznie w wydajności w grach.

W skrócie:
Czy sprzęt komputerowy staniał w ciągu ostatnich 4 miesięcy?
Czy do mojego kompa (w postach wyżej specyfikacja) jest sens zmieniać monitor czy dopiero przy zumienie kompa ;p

Pozdrawiam,

Arthad
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Arthad » wtorek, 5 maja 2009, 15:15

Jako ze moja druga lepsza polowka odezwala sie po swoje ja wlasnie kompletuje skladanie nowego kompa oczywiscie pod siebie a moj roczny komp idzie w jej posiadanie. Moj obecny Konfig to:

P5N-T DELUXE
Processor:E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs), ~3.6GHz
8190MB RAM
NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
NEC MultiSync LCD2170NX

a przesiadam sie na :
Foxconn Bloodrage
Intel Core i7-920 D0
Corsair XMS3 3x2gb DDR3-1866 Dominator GT cl7 Elpida
Dysk Velociraptor WD 300 GB
poki co stara grafa czekam na nowa generacje wiec 8800 GTS 512
Monitor wybieram jeszcze takze 24-26 cali
no i chlodzenie woda bede sie bawil i w OC of course

Mysle ze ze zmiana kompa jest tak samo zawsze zmienisz a za pol roku rok i tak wyjdzie cos lepszego fajniejszego i tak wkolko

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Podkr

Post autor: Nijel » wtorek, 5 maja 2009, 21:20

Proszę powiedz jeśli to nie tajemnica jaki koszt wyszedł Ci Twojego zestawu, w sumie mi się podoba tylko grafikę bym lepszą kupił.

Nie potrzebuje ani obudowy ani zasilacza (tak mi się wydaje).

Arthad
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Arthad » wtorek, 5 maja 2009, 22:17

no ja z grafika czekam poki co bo nie ma sensu kupowac podkrecanych 88xx ktore zmieniaja tylko nazwe na 280,295 czekam na nowa generacje kart, a koszt nie powiem ci bo rozne czesci kupowalem w roznych sklepach. wiec musialbys popatrzec http://www.ddr2.pl/ tu masz procek plyte ram od tego pana kupowalem

Awatar użytkownika
Sarmata
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 18:17
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Sarmata » środa, 6 maja 2009, 06:32

hmm więc prosto
mam bardzo podobną konfiguracje
do czasu dołożenia 2gb ramu przetrwanie spacery po altdorfie były koszmarem
po - problem przestał (zwykle) istnieć
RAM bardzo pomaga

jeżeli chcesz dokupić kości miej na uwadze, żeby miały takie same napięcia i częstotliwości jak twoje - nie będą wtedy ze sobą walczyć


ehmm - to archiwalne było :(

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Podkr

Post autor: Gwalch » środa, 6 maja 2009, 08:07

Sarmata pisze: ehmm - to archiwalne było :(
Nie było. Albo Arthad wykasował post, albo znów wcięło. :|

Arthad
Status:
Offline

Re: Podkr

Post autor: Arthad » środa, 6 maja 2009, 13:19

Nic nie wycinalem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości