Internety i problemy

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Internety i problemy

Post autor: Pieczar » poniedziałek, 11 lipca 2016, 14:39

Droga gawiedzi - temat jest prosty.
Przeprowadziłem się niedawno i mieszkam praktycznie w centrum "dużego" miasta - jak się jednak okazało moja kamienica nie jest podłączona do światłowodu, a z lanem same problemy są.
Ktoś mógłby polecić coś konkretnego?
Jak gadałem z sąsiadami, to większość ma internet z Playa, ale nie są mi w stanie nic o nim powiedzieć (nie będę wymagał tego od ludzi 50+).
Dzwoniłem tam dzisiaj, ale Pani nie była mi w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie, więc pytam was - czy ktoś miał z tym do czynienia?

Jak rozumiem, jest to coś ala radiówka - pytanie jak z wieszaniem się itd - nie ukrywam, że potrzebuję stałego łączą do treningów i grania + najlepiej symetrycznego, ale nie jest to wymóg i pogodzę się z jego brakiem.

Poratujcie, bo od ponad tygodnia już mi na czerwono świeci "nie podłączony do sieci" i zaczynam robić dziwne rzeczy w domu, jak chodzenie spać wcześniej, sprzątanie itd.

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Internety i problemy

Post autor: Jaroczaro » poniedziałek, 11 lipca 2016, 20:46

Kilka rzeczy z mojego doświadczenia z internetem LTE Play w ramach abonamentu. Ostatnio mam jakiś misz masz z zasięgiem dwóch znajomych ma to samo. Niby zasięg jest a ludzie jak do mnie dzwonią słyszą komunikat że jestem poza zasięgiem. Z internetem to samo niby 3G i trzy kreski a nawet strony www nie można otworzyć. Nie polecam sieci Play.

Dodatkowo:
1. Internet mobilny jest bardzo kapryśny i nawet w dużym mieście potrafi być kiepskiej jakości. Zorientuj się czyje nadajniki są w pobliżu. I koniecznie przetestuj zanim podpiszesz umowę. Chyba każdy operator oferuje dwa tygodnie niezobowiązujących testów.
2. Na pewno potrzebny jest dobry modem i jeżeli ma to być główny internet to radzę koniecznie użyć zewnętrzną antenę Polsat chyba teraz takie coś oferuje w komplecie z abonamentem. Kolega ma modem D Link z podłączoną zewnętrzną anteną i dobrze mu to działa. Modemy na USB nie mają do tego polotu. Nie chodzi tylko o zasięg. Bo w play np mogę mieć zasię full LTE a transfer jest gorszy niż EDGE. Ostatnio w Play takie dziwne rzeczy są na porządku dziennym oraz to że zasięg jakby osłabł. Dla przykładu w Opolu na zewnątrz obok PKP mam w play 5mb download a w Strzelcach w budynku 20-50 na telefonie.
3. Nie wierz w ani jedno słowo sprzedawcy a w szczególności w salonie. Sprawdź wszystko sam i przeczytaj kilka razy umowę.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Internety i problemy

Post autor: Thorn » poniedziałek, 11 lipca 2016, 21:20

Z mojego doswiadczenia wiem, ze jakikolwiek internet Wi Fi nie nadaje sie do grania w gry. Tym bardziej FPSy. Moze w jakies PvE MMO starego typu z tabem.
Testowalem rozne jego wersje i wynalazki i nic nie zastapi kabla. Kiedys mialem z T-Mobile i na fps y sie nie nadawal, siecowka nawet w DoTA2 sprawiala klopoty a w Battlefield 4 czy Titanfall nie mozna bylo grac. Lag i rozne takie.

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Re: Internety i problemy

Post autor: Noel » poniedziałek, 11 lipca 2016, 22:59

Przedewszystkim pierwsze primo pamietaj że łącze "dzielisz" ze wszystkimi podłączonymi do masztu :) Po drugie primo licz się z pingmi w granicach 100-150ms wszędzie. Kazda burza ciężki deszcz gorące słoneczne lato = spadek jakości. Niestety technologia LTE jest zależna od jakości i gęstości masztów a na tych się oszczędza. Najważniejsze upewnij się że nie mieszkasz tuż pod masztem (martwa strefa) sam mialem problemy mieszkając 6 pieter pod masztem :D.

LTE zajebiste do streamingu (staly transfer duzych plików z olewaniem błędów) do przeglądania stron i do surfowania wszędzie w ramach zasięgu. Nic nie przebije jednak kawałka kabla pociągnietego do mieszkania.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości