Granie w MMO przez Play

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Granie w MMO przez Play

Post autor: Sidagel » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 13:50

Korzysta ktoś z was z internetu w Play do grania w MMO i codziennego użytku?
Poszukuje opini:)

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Sterblich » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 14:58

Ja swojego czasu korzystałem jak grałem w Aiona. Powiem tak: ogólnie na siłę się da, nawet z odpalonym mumblem czy ts'em, ale wiadomo jak to bezprzewodowy... pingi wysokie się zdarzają. Zależy to też od lokalizacji i zasięgu, tego czy korzystasz dodatkowo z anteny zewnętrznej. Ja nie korzystałem, zasięg miałem około 4 kreski, ping wysoki, lagi, ale jestem hardcorem :D Z drugiej strony np. próbowałem grać w LoLa przez Playa i powiem Ci, że nie da rady... nawet na samouczku mnie po jakiejś minucie rozłączało.

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Sidagel » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 15:01

Korzystałbym normalnie w mieście, szukam alternatywy jakiejś bo nie mogę stacjonarnego netu przedłużyć, bo nie wiem ile będę jeszcze mieszkał w tym miejscu, a później płacić za coś czego nie będę wykorzystywał to bez sensu.
Na pewno brałbym modem z WIFI bo potrzebuję. Głównie do wykorzystania w domu.

Awatar użytkownika
Lerdoc
Posty: 2557
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:55
Medals: 13
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Weteran MO Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Lerdoc » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 15:32

A wiesz gdzie się ewentualnie przeniesiesz? Część dostawców(szczególnie ci najwięksi) oferują przeniesienie internetu na nowy adres jeżeli jest to możliwe.

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Sidagel » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 16:25

W tym problem, że nie wiem i za jaki czas, możliwe że to samo miasto, ale także mogę przenieść się gdzieś indziej, zależy jak będzie z pracą:)

Awatar użytkownika
Bastil
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 14:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status:
Offline

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Bastil » wtorek, 8 stycznia 2013, 09:09

A może warto by było zainteresować się

http://www.aero2.pl/

całkiem ciekawa alternatywa i warto o tym poczytać, tym bardziej że na chwile obecna ten net jest za darmo, nie licząc opłaty początkowej i modemu

- 21.12.2016r. - Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu
- prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s

"Połączenie z siecią jest zrywane co 60 minut, ale możliwe jest natychmiastowe wznowienie połączenia. Poza tym dostęp do sieci nie jest w żaden sposób ograniczany." - wiadomość z wiki :)

Osobiście sam jeszcze nie posiadam tej zabawki, mimo to zastanawiam się nad tym dość mocno :)

Awatar użytkownika
Kael
Posty: 1278
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 09:48
Medals: 10
Lokalizacja: Zabrze
Gender:
Status:
Offline

BF3 Legionista LOTRO Legionista SWTOR Legionista GW2 Trybun ArcheAge Centurion
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Kael » wtorek, 8 stycznia 2013, 10:15

Jak masz gniazdko tel. to spróbuj stacjonarny tp (orange). Na pewno kiedyś można było zmienić miejsce świadczenia usług. Zadzwonić i upewnić się nie zawadzi.

Awatar użytkownika
Pszeniczniak
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 23 października 2012, 10:07
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status:
Offline

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Pszeniczniak » środa, 9 stycznia 2013, 08:34

Na przykład w UPC z którego obecnie korzystam (umowa na 24 miesiące) można bez problemowo przenieść usługę na nowy adres a jeśli pod nowym adresem nie ma możliwości podłączenia UPC pisze się krótkie pisemko do nich że bym chciał ale się nie da bla bla bla ....i umowa jest rozwiązywana bez dodatkowych kosztów czy też jakichkolwiek kar.

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Apsalar » środa, 9 stycznia 2013, 12:39

Ja gram od 1,5 roku na playu. Da się grać we wszystko, nie słuchaj haterów.
Testowane na:
-Dota2
-LoL
-L4d 1/2
-CS 1.6
-TSW
-WoW
-SWTOR
-MO
-MW2
-BF3
etc.

Ping po 70-120 ms, i tak nie robi to dużej różnicy jak się umie grać. Ping jest wytłumaczeniem noskilli na słaby wynik;)
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Sidagel » środa, 9 stycznia 2013, 12:45

Apsalar pisze:Ja gram od 1,5 roku na playu. Da się grać we wszystko, nie słuchaj haterów.
Testowane na:
-Dota2
-LoL
-L4d 1/2
-CS 1.6
-TSW
-WoW
-SWTOR
-MO
-MW2
-BF3
etc.

Ping po 70-120 ms, i tak nie robi to dużej różnicy jak się umie grać. Ping jest wytłumaczeniem noskilli na słaby wynik;)
Czyli może być ok:) fajnie, bo testowałem sobie raz przez komórkę jak mi dialog padł i spokojnie mogłem dokończyć rajd i nie widziałem problemów:)

Awatar użytkownika
Hardcorebaby
Posty: 320
Rejestracja: niedziela, 18 marca 2012, 00:33
Medals: 1
Lokalizacja: Białystok
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

TERA Optio

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Hardcorebaby » sobota, 26 stycznia 2013, 12:47

Cześć:)
Pracuję w Play więc mogę powiedzieć coś więcej.

Przez pierwsze 7 dni masz okres próbny, więc nie kupujesz kota w worku - jeśli coś okaże się 'nie tak' w praktyce, możesz oddać w ciągu tygodnia i zapłacisz tylko za aktywację - 29zł, cała reszta jest Tobie zwracana.
Ciężko polegać na opinii innych, ponieważ w różnych miejscach różnie działa, jednak jeśli nie chcesz mieć lagów, wydaje mi się że ogólnie internet bezprzewodowy którejkolwiek firmy nie spotka się z Twoją aprobatą.

Internet w Play w praktyce jest... dziwny. Nie wiem jak u innych operatorów, mam tylko porównanie do stałego łącza, które mam w domu - a w pracy korzystamy z Play.

W tym momencie pingi są na poziomie 104-470ms. Jest środek dnia, mało osób korzysta. Pod wieczór czasem oscyluje w okolicach 600, 800, bywa że i 1500, ale może też działać fajnie cały dzień. Generalnie poniżej 100ms mało kiedy się zdarza. Tak to wygląda w mojej lokalizacji - centrum handlowe, jedno z głównych osiedli w mieście (Białystok).

Jakość internetu zależy od wielu rzeczy - niektórzy wyśmiewają takie wytłumaczenia ale to faktycznie prawda. Odległość od nadajnika, przeszkody na drodze nadajnik-dom (las, wieżowce), piętro na którym mieszkasz (na blokowiskach na parterze działa przeciętnie, a czasem nie łapie zasięgu wcale), ilość osób podłączona do tego nadajników + kwestia czy czegoś przypadkiem nie ściągają, warunki atmosferyczne (podczas burzy czy śniegu jest gorzej, podobnie jak czasem z tv).

Co do anteny - może ona polepszyć zasięg, ale pingów raczej nie zbije ;)

Dla przeciętnego zjadacza chleba bezprzewodówka jest fajna, bo działa w wielu miejscach, a to czy strona się wczyta po 3 czy po 10 sekundach nie ma większego znaczenia. W grach jest inaczej. Dochodzi jeszcze limit na transfer danych. Jeśli w coś grasz warto by było podczas gry sprawdzić jakimś programem ile danych jest przesyłanych przez internet w ciągu godziny i przeliczenie jakiego limitu transferu potrzebujesz.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Gerdhard » niedziela, 27 stycznia 2013, 19:35

Hardcore a czy prawdą jest że play ma już możliwość korzystania z przekaźników innych operatorów :) Bo jest plotka że tak już jest? Ps które centrum to jak wrócę do kraju to idę z Achajką przedłużać umowę w Playu więc coś na miejscu nam doradzisz:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pajchiwo
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek, 21 stycznia 2013, 15:06
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista SWTOR Gestarum Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Pajchiwo » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 07:59

Hej,

Jeżeli uda mi się zabrać laptopa do pracy to korzystam z internetu "Play na kartę". Nie miałem nigdy problemów z pingami czy połączeniem. Doładowanie za 50 zł daje około 5GB limitu transferu i przedłuża ważność środków o 2 miesiące. Spokojnie do grania wystarcza. Po 3 doładowaniu mam jeszcze 10GB danych promocyjnych i 120 zł na koncie (włączam opcje szybszy transfer za 10zł za miesiąc) Testowane na Diablo III i SWTOR.
Zestaw startowy z modemem HUAWEI e3131 i z 1GB transferu to 109 zł. No i nie związujesz się żadną umową a modem można spokojnie wykorzystać np. do AERO 2 czy sprzedać na allegro.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Gerdhard » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 08:09

Nieźle Pajchiwo modem mam simlocka lub coś w ten deseń ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pajchiwo
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek, 21 stycznia 2013, 15:06
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista SWTOR Gestarum Mecenas IX Kohorty

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Pajchiwo » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 09:47

Z tego co wiem to nie ma simlocka. Ale wieczorem włoże kartę z PLUSa i sprawdze czy zaloguje do sieci. A i zestaw startowy kosztuje 129 zł a nie 109 jak podałem.

UPDATE: 30.01.2013: Brak simlocka

Awatar użytkownika
Firstblood
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 17:43
Gender:
Status:
Offline

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Firstblood » sobota, 2 listopada 2013, 06:55

Ciekawy temat bo obecnie szukam wlasnie internetu albo z orange albo play co byscie polecali. W orange wiem ze mozna na allegro kupuc karty zs dwie dychy i ma z 10 gb ale na ile to wystarcza jezeli chodzi o sama gre aiona

Awatar użytkownika
Sefurion
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 19:29
Lokalizacja: Kielce/Skarżysko-Kamienna
Gender:
Status:
Offline

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Sefurion » sobota, 2 listopada 2013, 08:22

Ja mam blueconnect, z T-mobile bezprzewodowy, 8gb, urzywam tylko jak jestem w domu u rodziców. Do gier bardzo dobrze się spisuje. Aione chodzi jak powinien, w lola też sporo grałem swego czasu to pingi 60-120.

Awatar użytkownika
Hardcorebaby
Posty: 320
Rejestracja: niedziela, 18 marca 2012, 00:33
Medals: 1
Lokalizacja: Białystok
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

TERA Optio

Re: Granie w MMO przez Play

Post autor: Hardcorebaby » piątek, 27 grudnia 2013, 14:22

Gerdhard pisze:Hardcore a czy prawdą jest że play ma już możliwość korzystania z przekaźników innych operatorów :) Bo jest plotka że tak już jest? Ps które centrum to jak wrócę do kraju to idę z Achajką przedłużać umowę w Playu więc coś na miejscu nam doradzisz:)
Właśnie przeczytałam posta. Mam zapłon :-) pewnie już nieaktualne pytanie, ale może innym się przyda.
Internet działa na nadajnikach innych operatorów w usłudze telefonicznej.
Zasięg internetu mobilnego Play Online jest tylko na własnych nadajnikach Play.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości