Bossy 20-40

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w L2C

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Kabudo
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 11:43
Status:
Offline

Bossy 20-40

Post autor: Kabudo » piątek, 20 listopada 2015, 23:29

Siema chciałbym utworzyć grupę osób które by chciały robić bossy zanim wbijemy wyższe lvl jeśli nie uda się zaangażować to większości w gildii. Głównie po to by coś wypadło i przy okazji ćwiczyć wspólne zgranie. Więc kto byłby chętny to niech napisze pod tym tematem swój nick i role jaką by mógł pełnić. Proszę bez zbędnych wypowiedzi gdyż jeśli jesteś na nie to nie pisz i tyle.

Awatar użytkownika
Dhol
Posty: 1254
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 00:09
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

L2C Optio

Re: Bossy 20-40

Post autor: Dhol » piątek, 20 listopada 2015, 23:57

Kabudo spokojnie, poczekaj z tym. Na razie nie wiemy kiedy serwer rusza, nie wiemy ile mamy ludzi, nie wiemy kto bedzie kim gral, nie ruszyla nawet rekrutacja, nie bylo spotkan zadnych itd itp. Pomijając fakt, że do 20 lvl też droga trochę trwa. Wszystko w swoim czasie ;)

PS. Poza tym liczymy na to, ze na RB to kazdy bedzie chodzil i taki temat jest zbedny.

Awatar użytkownika
Abee
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2015, 12:01
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status:
Offline

Re: Bossy 20-40

Post autor: Abee » sobota, 21 listopada 2015, 00:14

Dhol pisze:Kabudo spokojnie, poczekaj z tym. Na razie nie wiemy kiedy serwer rusza, nie wiemy ile mamy ludzi, nie wiemy kto bedzie kim gral, nie ruszyla nawet rekrutacja, nie bylo spotkan zadnych itd itp. Pomijając fakt, że do 20 lvl też droga trochę trwa. Wszystko w swoim czasie ;)

PS. Poza tym liczymy na to, ze na RB to kazdy bedzie chodzil i taki temat jest zbedny.
Podpisuje się pod tym co napisał Dhol. Dodam od siebie ze formowanie grup w klanie tworzy podziały, a dalej to już wiadomo.

Kabudo
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 11:43
Status:
Offline

Re: Bossy 20-40

Post autor: Kabudo » sobota, 21 listopada 2015, 01:04

Ale widzę, że czytać to ty nie umiesz tak jak i kolega przez co mi się wydaje że niektórzy tylko po to by cokolwiek napisać. A teraz przeczytaj kiedy jeśli co nie wyjdzie chce to zrobić. Po drugie serwer ruszy za niedługo nie sądzę by długo przedłużyli okres uruchamiania. Po trzecie wszyscy do tego się szybko nie szykują więc chce coś zorganizować bo inni się nie kroją. Po 4 grupa jeśli tak jak napisałem nie uda się umówić klanu będzie jeśli ja ją bym chciał poprowadzić na ludzi i propozycje. Po 5 nie uda się z tych bosów zbyt często zrobić eventów bo będą prawdopodobnie w różnych godzinach i miejscach na mapie. Po 6 podejście takie jakie widzę i widziałem czyli większościowo każdy tylko dla siebie. Po 7 chciałbym z mojej strony próbować coś organizować w gildii w kierunku PVE bo gdzieś musimy się zgrać by móc to samo potem robić na większą skale. Po 8 nie lubię podejścia że coś jest złe. Po 9 wiem że nie wszyscy lubią PVE więc kierowałem to do tych osób by to też polubili bo dzięki temu z paru osób zainteresuje całość i jak się uda nam to wykonać to pokarzemy klasę na serwie i zaszpanujemy tym co nam wydropi by inni chcieli się do nas dołączyć i razem z nami w to bawić. Więc proszę jeszcze raz zrozumcie nie ma serwera jeszcze - mało osób czyta, więc tym wcześniej się do wie że już coś planujemy jakieś akcje to szybciej wróci a nawet powrócą ci co już zwątpili i odeszli. A i zapomniałem dodać że to i tak będzie możliwe do pewnego stopnia gry i nie koniecznie grupka osób która w tym weźmie udział musi źle wpłynąć gdyż na małych bosach wystarczy mniejsza liczba graczy, potrzebne będą osoby które już ogarniają jak się te specjalne jednostki zachowują w celu instruktażu reszty klanu, bo i tak na RB to trzeba większości oprócz tego sami wiecie że dużo lepiej się gra jak ludzie się rozumieją bez słów dzięki czemu słychać gdy pada polecenie oraz każdy zna swoją role kiedy co ma robić, bo w gruncie rzeczy wygląda to jak wielka nawalanka ale na przykład DPS musi wiedzieć kiedy skończyć bić na chwile, healer kogo leczyć itp. A gdzie tego się nauczą nowi gracze jak mogę się założyć że dużo PVE eventów na początku nie będzie i będą one się skupiać bardziej na głównych bosach jeśli będą dotyczyć RB a nie expa. Oraz pamiętajcie że klan po woli będzie musiał zdobywać ekwipunek a pewnie na oficialu nas będzie dużo więcej niż na większości beta testów czy innych serwach dzięki czemu nawet kiepski item ale lepszy może dużo zmienić. Jako ostatni punkt powiem że sam liczę że większość będzie chciała to robić.
Ostatnio zmieniony sobota, 21 listopada 2015, 01:30 przez Kabudo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dhol
Posty: 1254
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 00:09
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

L2C Optio

Re: Bossy 20-40

Post autor: Dhol » sobota, 21 listopada 2015, 01:29

Kabudo pisze:Ale widzę, że czytać to ty nie umiesz tak jak i kolega przez co mi się wydaje że niektórzy tylko po to by cokolwiek napisać. A teraz przeczytaj kiedy jeśli co nie wyjdzie chce to zrobić.
Na razie nawet nie zaczęliśmy a Ty już zakładasz, że się nie uda. Przecież nie lubisz podejścia na nie, prawda?
Kabudo pisze:Po drugie serwer ruszy za niedługo nie sądzę by długo przedłużyli okres uruchamiania. Po trzecie wszyscy do tego się szybko nie szykują więc chce coś zorganizować bo inni się nie kroją.
Bo to jeszcze nie jest pora na to.
Kabudo pisze:Po 4 grupa jeśli tak jak napisałem nie uda się umówić klanu będzie jeśli ja ją bym chciał poprowadzić na ludzi i propozycje.
Jeżeli uznamy, że jest taka potrzeba aby ktoś prowadził jakąś grupę poza eventami to na pewno o tym poinformujemy i wyznaczymy odpowiednią osobę.
Kabudo pisze:Po 5 nie uda się z tych bosów zbyt często zrobić eventów bo będą prawdopodobnie w różnych godzinach i miejscach na mapie.
To działa w 2 strony - nie uda Ci się tyle zebrać ludzi poza godzinami eventowymi żeby te RB ubić. To nie jest L2 taki jaki znasz, że jedno party z 3 DD ubija RB.
Kabudo pisze:Po 6 podejście takie jakie widzę i widziałem czyli większościowo każdy tylko dla siebie.
Gdzie widzisz takie podejście? Konkretnie.
Kabudo pisze:Po 7 chciałbym z mojej strony próbować coś organizować w gildii w kierunku PVE bo gdzieś musimy się zgrać by móc to samo potem robić na większą skale.
RB to ta większa skala. Expienie razem to będzie to zgrywanie się. Poza tym jak najbardziej zachęcam do tego typu pomysłow/propozycji, ale jeszcze raz - w odpowiednim czasie, żeby to dotarło do odpowiedniej ilości osób. Póki co tylko 17 ma subskrypcję, spokojnie :)
Kabudo pisze:Po 8 nie lubię podejścia że coś jest złe.
Nikt nie lubi, ale czasem ktoś musi to nadzorować i hamować, innym razem pobudzać do działania.
Kabudo pisze:Po 9 wiem że nie wszyscy lubią PVE więc kierowałem to do tych osób by to też polubili bo dzięki temu z paru osób zainteresuje całość i jak się uda nam to wykonać to pokarzemy klasę na serwie i zaszpanujemy tym co nam wydropi by inni chcieli się do nas dołączyć i razem z nami w to bawić. Więc proszę jeszcze raz zrozumcie nie ma serwera jeszcze - mało osób czyta, więc tym wcześniej się do wie że już coś planujemy jakieś akcje to szybciej wróci a nawet powrócą ci co już zwątpili i odeszli.
Szczerze? Gdybym ja zobaczył, że ktoś na tym etapie już planuje wypad na RB to uśmiechnąłbym się tylko lekko pod nosem. Są inne sposoby promowania klanu. A jeżeli ktoś nie ma zamiaru wrócić, to myślę że jeden temat ze zbieraniem się na RB miesiąc przed startem serwera nie jest tym, co zmotywuje go do wyłożenia 100 zł na subskrypcję. Co do tego, że ktoś nie lubi PVE - to będzie 99% naszego czasu tutaj i chyba ktoś kto nie lubie PVE nie wybrałby Lineage 2 :)
Kabudo pisze:A i zapomniałem dodać że to i tak będzie możliwe do pewnego stopnia gry i nie koniecznie grupka osób która w tym weźmie udział musi źle wpłynąć gdyż na małych bosach wystarczy mniejsza liczba graczy, potrzebne będą osoby które już ogarniają jak się te specjalne jednostki zachowują w celu instruktażu reszty klanu, bo i tak na RB to trzeba większości oprócz tego sami wiecie że dużo lepiej się gra jak ludzie się rozumieją bez słów dzięki czemu słychać gdy pada polecenie oraz każdy zna swoją role kiedy co ma robić, bo w gruncie rzeczy wygląda to jak wielka nawalanka ale na przykład DPS musi wiedzieć kiedy skończyć bić na chwile, healer kogo leczyć itp. A gdzie tego się nauczą nowi gracze jak mogę się założyć że dużo PVE eventów na początku nie będzie i będą one się skupiać bardziej na głównych bosach jeśli będą dotyczyć RB a nie expa.
Zapraszam do lektury: http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... 12&t=21202 . Wszystko jest tutaj wyjaśnione, a ćwiczyć będziemy na żywym organizmie ;). W L2 Classic 1.5 "główne bossy" są 3 Ant Queen, Orfen i Core. Nie pamiętam czy wszedł już Baium czy nie. W każdym razie na ubicie takiego bossa potrzeba conajmniej 200 osób, o nie są gigantyczne PVP, ludzie mają oddzielne chary pod te bossy itd itp. Cała reszta bosów, zwłaszcza 20-40 lvl jest zbliżona do siebie poziomem trudności i nie ma "małych bosów".

Jeszcze raz: proszę wstrzymajcie się jeszcze chwilę z tego typu tematami. Poczekajcie aż ruszymy z machiną promocji, ogłoszeń, rekrutacji, zebrań itd itp. Też palimy się do gry i chcemy jak najwięcej natychmiast, ale troszkę cierpliwości :)

Kabudo
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 11:43
Status:
Offline

Re: Bossy 20-40

Post autor: Kabudo » sobota, 21 listopada 2015, 01:40

Powiem tyle, że jeśli macie takie podejście to proszę bardzo nawet i wykasuj ten temat bo jak widzę nie rozumiesz o co mi chodzi. Oprócz tego tylko spowalniać jak coś ktoś chce stworzyć nawet wewnątrz gildii wy to hamujecie bo serwer jeszcze nie ruszył. Mam tego szczerze już dosyć bo po części widzę tylko nieliczne osoby. Grupy i tak będą się tworzyć tak jak w każdej prawie sekcji co byłem u was nie zaradzicie temu tak gra jest stworzona że party ma swoje limity. Oprócz temu jakbyś nie zauważył bo nie wiem czy pogrywałeś na innych serwach te grupy i tak już powstały a ja tu chciałem tylko zobaczyć kto jest chętny zrobić zemną te bosy na początku i zjednać najwyżej kilka z nich by inni też z tego mieli korzyść bo wiem że niektórzy z chęcią by je próbowali robić. I dzięki temu że to napisałem chciałem bardziej się skupić na tych osobach co jeszcze teraz pogrywają i czytają forum dzięki czemu zebrała by się jakaś ekipa do wspólnej gry a wy od razu wyjeżdżacie, że za wcześnie, że podziały itp.

Kabudo
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 11:43
Status:
Offline

Re: Bossy 20-40

Post autor: Kabudo » sobota, 21 listopada 2015, 01:45

Powstrzymaj się, czekaj itp może nie będę przeglądać forum i wrócę za rok na gotowe jak tak mówisz. :cry: A tak wogule nie chodzi mi o te główne bossy tak jak piszesz wiem że one potrzebują po 200 osób jest ich wiele więcej może nie mają tak wyrąbistych dropów ale zawsze coś będzie a przy okazji PVP a tu link do krótkiej listy już z translatora. https://translate.google.com/translate? ... 0_t1010140
Ostatnio zmieniony sobota, 21 listopada 2015, 02:03 przez Kabudo, łącznie zmieniany 1 raz.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bossy 20-40

Post autor: Severeen » sobota, 21 listopada 2015, 01:59

o ile mnie pamięć nie myli RB pojawiają się ileś godzin po ubiciu- żeby wiedzieć kiedy się pojawią , trzeba albo pilnować , albo wiedzieć kiedy były zabite
jeśli się zna dokładny czas będzie można umówić się na konkretną godzinę
a ja to widzę tak - po prostu na hasło - stoi RB zbiera się kto może

na chwile obecną L2 classic dla większości graczy to kwestia nostalgii do L2 w ogóle- większość nie będzie grała progresowo- CP itp, bo po prostu z tego wyrosła :)
na pewno zbiorą się grupki , którzy w pewnym momencie będą więcej grali razem , być może nawet zrobią się CP ( dla wygody) , ale z tego co czyta sporo ludzi podchodzi do tego na luzie - jak wyjdzie to zobaczymy w praniu- może szał L2 znów nas porwie :)

dlatego Dhol pisze ,ze mamy czas, a ja jestem przekonany ,że jeśłi ktoś już wyda te 100 złotych to raczej będzie grał- a czy w Kohorcie?- raczej tak , bo po co by tu się wpisywał? :)
i nie chodzi tu o spowolnienie Twoich pomysłów odnośnie RB , tylko jak na oficera przystało - Dhol musi mieć rzeczowe podejście do tematu - żeby iśc na RB to najpierw trzeba wiedzieć ile i jakie klasy mamy a ludzie do tej pory nie do końca sami wiedzą kim będą grać- testują , zastanawiają się - bo właśnie MAJĄ CZAS do startu serwera :)

także spokojnie- ja myślę ,że Twoja energia odnośnie RB będzie spożytkowana w odpowiednim czasie :)

Awatar użytkownika
Salee
Posty: 715
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 13:15
Medals: 1
Status:
Offline

TERA Legionista

Re: Bossy 20-40

Post autor: Salee » sobota, 21 listopada 2015, 02:55

Kabudo pisze: PVE eventów
W L2 niema czegoś takiego jak PVE. Jest tylko grind i PvP o spota/bosa.

Awatar użytkownika
Harall
Posty: 515
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2014, 10:56
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista AO Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Bossy 20-40

Post autor: Harall » sobota, 21 listopada 2015, 10:27

Myślę, że każdy chce robić RB, po to wracamy do L2. Ale ja już teraz wiem, że wy uciekniecie mi z lvl'em więc raczej jestem nastawiony do tego na spokojnie. Pamiętaj że większość wraca tu powoli popykać w stare L2, ja na pewno nie będę w czołówce progresującej ale mam nadzieję że się na RB spotkamy! :)
"Daj człowiekowi ogień a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia a będzie mu ciepło do końca życia."

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Bossy 20-40

Post autor: Ezin » sobota, 21 listopada 2015, 11:28

Ledwo przebrnąłem przez ten temat.
Ode mnie krótko.
RB będą, i będzie obowiązek chodzenia na nie i przerwania exp party jeśli pójdzie komenda "idziemy na RB".

Tak jak napisał Dhol, jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek tematy i ustalenia.


P.S Kabudo ty chcesz organizować RB? Najpierw napisz podanie i dostań się do sekcji.

Temat zamykam.

Zablokowany

Wróć do „Lineage II Classic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości