Mały Turniej PVP

Tu możesz porozmawiać na ogólne tematy dotyczące BD.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Nostra
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2015, 14:06
Gender:
Status:
Offline

Mały Turniej PVP

Post autor: Nostra » środa, 23 marca 2016, 11:30

Myślałem ze nie było by zle zorganizować turniej pvp aby się zapoznać z walką i innymi klasami, będzie to dobra okazja aby obmówić taktyki i sposoby na "ogarnięcie" innych

Myślałem o standardowym EQ dla wszystkich, czyli sprzęt od NPC i bez accessory.

Jeżeli pomysł odleci jestem w stanie zorganizować nagrody w postaci CD key do gier na steam.

Gonero
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 22:27
Gender:
Status:
Offline

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Gonero » środa, 23 marca 2016, 11:40

ja jestem za ;) w końcu to gra pvp trzeba szkolic swój warsztat :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 23 marca 2016, 11:59 przez Gonero, łącznie zmieniany 1 raz.

Kefcio
Status:
Offline

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Kefcio » środa, 23 marca 2016, 11:55

Jestem za ale najlepiej 1v1 i 3v3/5v5. Czyli nauka walki o spot i nauka walki w drużynie i wykorzystywanie CC.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Dreed » środa, 23 marca 2016, 12:20

Może i podejście sceptyczne i z lekkim poltem "ale po co"... by tylko nikt nie zrozumiał mnie źle.

Ćwiczenia jak najbardziej, nie potrzeba do tego organizować turnieju. Dlaczego? Ponieważ albo bijesz się tak jak jesteś albo nagle na spocie jedyna praktyczna wiedza to jak szybko nacisnąć "V" i uciec.
Walka "na golsa", bo gear nie jest potrzebny, to prócz nauki kombosów - które można trenować na kukle - dużo nie wniesie do twojej przeżywalności na socie czy walki o spota, obroną przed PK itd., głównie dlatego, że w grze jest taki podział GEAR>LVL>SKILL. Nawet jak do perfekcji opanujesz combosy itd. to odbijesz się jak od betonowej ściany na gościu który ma zrobionego seta na full.. nawet jak będziesz mial od niego wyższy lvl.

Przykład.

Robiliśmy questa gildiowego i wpadł rusek o nicku BTJ, jest to sorc 53lvl. Jest to gracz ze zrobionym gearem, wbił lvl 53 a potem zrobił sobie cały set i teraz robi co robi, Ci którzy byli ze mną na spocie poczuli go :P.

Tego samego dnia w nocy spotkałem sorcka 55lvl z Divium Furor, on 55 ja 52, 3 lvle różnicy, ale zanim mnie zabił minęła chwila i to też w momencie kiedy miałem na sobie cały spot mobów w tym kilka zasięgowych.


Ćwiczyć jak najbardziej, gadać, spotykać się na arenkach i trenować.

Jedyne co mogę powiedzieć, to bez gearu nic się nie ugra. Turniej jak najbardziej może być, bez potów, ale w tym co macie, bo na spotach nigdy nie wiesz co Cię czeka, a może też uświadomi graczom, że lvl 50 to nie koniec a bez gearu można jedynie łowić rybki, hasać po łące, wyżynać drzewa czy grzebać pod skałkami :P

Awatar użytkownika
Therryon
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 20 września 2015, 21:49
Medals: 2
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista BD Legionista

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Therryon » środa, 23 marca 2016, 12:58

Takie coś jedynie for fun. Walorów edukacyjnych raczej takie ustawki nie mają.
Poza tym wydaje mi się, że będzie to dość trudne do zorganizowania.
Jak będą jacyś chętni, to czemu nie, ale zazwyczaj jest tak, że każdy napisze "fajny pomysł" i na tym się sprawa kończy.
Wybaczcie moje realistyczne podejście do tematu, ale obawiam się, że po prostu nic z tego nie będzie.
Droga od pomysłu do realizacji jest raczej długa. Ciężko będzie zebrać ludzi i to ogarnąć. Moim zdaniem szkoda zachodu.

Poza tym uważam, że najlepiej PvP ćwiczy się w warunkach bojowych. Osobiście jestem zwolennikiem po prostu grania w grę a nie kombinowania.

Reasumując, jak ktoś chce, proszę bardzo, ja tematem zainteresowany nie jestem, chciałem tylko jak to na forum wyrazić swoją opinię.
Życzę powodzenia.
Why should i go where everyone goes
Why should i do what everyone does

Awatar użytkownika
Nixie
Posty: 252
Rejestracja: środa, 25 listopada 2015, 15:58
Lokalizacja: Giżycko
Gender:
Status:
Offline

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Nixie » środa, 23 marca 2016, 13:07

Dreed pisze:... a może też uświadomi graczom, że lvl 50 to nie koniec a bez gearu można jedynie łowić rybki, hasać po łące, wyżynać drzewa czy grzebać pod skałkami :P
heh co prawda juz mnie nie ma w gildii, ale nadal moge napisac neutralnie o twoich postach - te ciagle wstawki i przytyki w paktycznei kazdym twopim poscie odnosnie lowienia rybek, czy dlubania w skalkach, pchania wozkow itp sa conajmniej nie na miejscu. Po pierwsze, to obrazasz spora czesc graczy ktorym sie to podoba. Po drugie i najwazniejsze, chyba nie zdajesz sobie sprawy jaka kasa za tym idzie jak rozwiniesz dana galaz... Ciagle piszesz o gearze, a slepy nie dostrzegas prostego faktu, jesli ktos ma kase, ma tez gear. Gdybys nie zauwazyl, to w rankingach "wealth" znajduja miejsce glownie wlasnie gracze (takze z kohorty) ktorzy rozwiaja ekonomieczne aspekty gry wiec ublizanie im w tym momencie takimi tekstami jest conajmniej glupota, kto ma kase, ma tez sprzet, a przede wszystkim ma rozwienieta postac ktora w kazdej chwili moze ta kase sobie zarobic... Rybki itp to staly dochod, brak ci kasy, idziesz i lowisz i masz 100% pewnosci ze wyciagniesz po jakims czasie sume ktorej potrzebujesz, malo tego, idziesz spac, na piwko z kolegami a postac nadal zarabia i to niemala kase, wracasz z piwka a tu przyslowiowa banka wiecej... Z liczeniem na sam drop przy rng mozna sie mocno przeliczyc, warto wiec miec alternatywne zrodlo dochodow....
Ostatnio zmieniony środa, 23 marca 2016, 13:14 przez Nixie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Wąski » środa, 23 marca 2016, 13:12

Ja jestem jak najbardziej za. Dla 90% ludzi to calkowicie nowa gra. Nie zna innych postaci, nie zna systemu pvp. A Ci co gadaja ze nie ma to sensu to gadaja bzdury. Wez 6 ludzi ktorzy wbija 45 lvl. Sa jednakowo calkwicie zieloni w tej grze. 3 z nich postawilo pojsc na event pvp na ta godzinke czy dwie. Nie uwierze, ze nie beda mieli przewagi doswiadczenia na pozstalymi 3 graczami. A gdy dojdzie do pvp miedzy tymi grupami wynik nie powinien byc niespodzianka.


Odp na offtop Nixie
Spoiler:
Obrazek

Terror Blade
Posty: 111
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 21:17
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Terror Blade » środa, 23 marca 2016, 14:21

Turniej mówie nie spotkanie na arenie i ćwiczenie owszem tak
prosty przykład miał Malutka nie mógł mi nic prawie zrobić a różnica w eq była spora tak więc spotkać się wymienić się doświadczeniem tłumaczyć jak dana klasa działa owszem ale turniej nie wypali bo 60-70% ludzi w gildi to nie ma eq bo zajmuje się czymś innym :roll:

PS
Dla świadomości pójdżcie pare razy na areny 1v1 to zobaczycie ile ludzi z różnych gildi chodzi i uczą się grać postacią to że kupicie sobie eq to nie wszystko.
Podejrzewam że większość nawet nie było ani razu na arenie a tym bardziej gdzie są :roll:

I tak na marginesie zgadzam się z Dreed płacz będzie kiedy wejdą wojny o zamki i o tereny

Nostra
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2015, 14:06
Gender:
Status:
Offline

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Nostra » środa, 23 marca 2016, 14:47

Wein pisze:Turniej mówie nie spotkanie na arenie i ćwiczenie owszem tak
prosty przykład miał Malutka nie mógł mi nic prawie zrobić a różnica w eq była spora tak więc spotkać się wymienić się doświadczeniem tłumaczyć jak dana klasa działa owszem ale turniej nie wypali bo 60-70% ludzi w gildi to nie ma eq bo zajmuje się czymś innym :roll:

PS
Dla świadomości pójdżcie pare razy na areny 1v1 to zobaczycie ile ludzi z różnych gildi chodzi i uczą się grać postacią to że kupicie sobie eq to nie wszystko.
Podejrzewam że większość nawet nie było ani razu na arenie a tym bardziej gdzie są :roll:

I tak na marginesie zgadzam się z Dreed płacz będzie kiedy wejdą wojny o zamki i o tereny

Myślałem o standardowym EQ dla wszystkich, czyli sprzęt od NPC i bez accessory.

Terror Blade
Posty: 111
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 21:17
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Mały Turniej PVP

Post autor: Terror Blade » środa, 23 marca 2016, 14:55

Nostra pisze:
Wein pisze:Turniej mówie nie spotkanie na arenie i ćwiczenie owszem tak
prosty przykład miał Malutka nie mógł mi nic prawie zrobić a różnica w eq była spora tak więc spotkać się wymienić się doświadczeniem tłumaczyć jak dana klasa działa owszem ale turniej nie wypali bo 60-70% ludzi w gildi to nie ma eq bo zajmuje się czymś innym :roll:

PS
Dla świadomości pójdżcie pare razy na areny 1v1 to zobaczycie ile ludzi z różnych gildi chodzi i uczą się grać postacią to że kupicie sobie eq to nie wszystko.
Podejrzewam że większość nawet nie było ani razu na arenie a tym bardziej gdzie są :roll:

I tak na marginesie zgadzam się z Dreed płacz będzie kiedy wejdą wojny o zamki i o tereny

Myślałem o standardowym EQ dla wszystkich, czyli sprzęt od NPC i bez accessory.
a też tak można ale i tak to nie wypali ;) (nie żebym zniechęcał i niechce mi się pisać czemu :roll: )

Edit:
zapomniałem dodać ,że osoba mająca 50 a osoba mająca 52 lvl jest silniejsza co tłumaczyłem wczoraj na TS :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Black Desert”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości