Problem z grą (ostre klatkowanie)

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Problem z gr

Post autor: Ranegoth » poniedziałek, 15 września 2008, 23:54

Hej,
mam pewien problem z WARem. Podczas gry strasznie mi klatkuje :(. Kiedy stoję w miejscu nie walcząc, fps sięga nawet 70+ (przy max detalach). Jak zaczynam się ruszać i np. mocno "obracać ekranem" to już zaczyna przycinać. Natomiast kiedy w pobliżu pojawiają się inni gracze (np. na scenerio), fps spada drastycznie do dosłownie kilku i wogóle nie mogę grać.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że mam komputer kupiony dopiero kilka tygodni temu:
Intel Core Duo 2 E8400 3Ghz
Płyta główna Asus P5K Pro
4gb RAM
Radeon 4870
Windows XP 32bit

Nie mam zielonego pojęcia, co jest nie tak. Przez cały okres bety wszystko działało tak jak powinno (0 klatkowania przy max detalach nawet w środku wielkiej bitwy), i na samym początku headstartu też działało jak należy. W zasadzie problem pojawił się ni stąd ni zowąd :/.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wytłumaczył mi o co tu może chodzić i jak ten problem rozwiązać.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Problem z gr

Post autor: Gwalch » wtorek, 16 września 2008, 01:52

Mam dobre i złe wieści. Dobre to takie, że nie jesteś w tym sam:
http://www.warhammeralliance.com/forums ... 109&page=4
Widać, że sporo użytkowników ATi Radeona 4850/70 ma problemy z WARem. Złe wieści są takie, że właściwie niewiele można pomóc na Twój problem z tego, co czytałem w tym i paru podobnych topikach. Polecam lekturę w/w linku i uzbrojenie się w cierpliwość. O 10 wprowadzają nowy patch, może coś się poprawi.

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Re: Problem z gr

Post autor: Ranegoth » piątek, 19 września 2008, 10:36

Dobra, w sumie rozwiązałem problem, chociaż jest to rozwiązanie "chwilowe".
Po pierwsze, kilka defragmentacji dysku pod rząd :D.
Po drugie, zainstalowanie najnowszego DirectX (ostatnia wersja jest bodajże z sierpnia).
Po trzecie... ciągłe przeinstalowywanie driverów do grafiki. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale zainstalowałem najnowszy driver i przez parę godzinek chodziło super, potem zaczęło znowu cholernie klatkować. Przeinstalowałem dokładnie ten sam driver i znowu zaczęło pięknie chodzić, i po kilku godzinach czynność znowu musiałem powtórzyć. Więc zgaduję że będę musiał tak jeszcze nie raz ;).
No ale ważne że działa, wreszcie nie klatkuje.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Problem z gr

Post autor: Spotless » piątek, 19 września 2008, 11:49

Dziwne mam 4850 i chodzi pięknie co prawda po 4 godzinach troszkę zwalnia ale wystarczy restart gry. Zainstaluj nowe stery do grafy catalyst 8.9 zaktualizuj może też sery do płyty głównej.

Awatar użytkownika
Wojmir
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 11:41
Lokalizacja: AugustĂłw
Status:
Offline

Re: Problem z gr

Post autor: Wojmir » piątek, 19 września 2008, 13:27

Ewentualnie poszukaj jakiegoś wirusa na swoim sprzecie :)

Vandroyi
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 18:30
Status:
Offline

Re: Problem z gr

Post autor: Vandroyi » poniedziałek, 22 września 2008, 15:51

Wylacz trawe. Wiem, brzmi abstrakcyjnie, ale gwarantuje, ze zauwazysz poprawe. Polecam to samo kazdemu nie zaleznie w jak niewielkim stopniu mu sie haczy i jak silny ma sprzet.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości