Szczegółowa odpowiedz GOA na temat problemów z BETĄ.

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Astinus
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 13:58
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Astinus » środa, 10 września 2008, 12:10

ehh ja maila z potwierdzeniem kodu jeszcze nie dostalem ale od wczoraj sobie pykam i mowiac szczerze tego maila to ja mam teraz w rzyci

do wczoraj takze bylem wsciekly na GOA ale jak sie nad tym zastanowic to widac ze caly czas cos robia, nawet w nocy wiec nie jest zle, mysle takze ze wyciagnal wnioski z open bety i HS pojdzie juz jak po masle, w koncu cala infrastruktura powinna byc juz gotowa wlasciwie

ja jestem dobrej mysli

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Szczeg

Post autor: Zatara » środa, 10 września 2008, 16:07

Astinus pisze:ehh j
do wczoraj takze bylem wsciekly na GOA ale jak sie nad tym zastanowic to widac ze caly czas cos robia, nawet w nocy wiec nie jest zle, mysle takze ze wyciagnal wnioski z open bety i HS pojdzie juz jak po masle, w koncu cala infrastruktura powinna byc juz gotowa wlasciwie
A wyobrażasz sobie sytuacje żeby nie pracowali przez 24h, tylko od 9 do 18? Bez żartów :D . Dla nas to jest gra, dla GOA jest to kontrakt na miliony EURO. Cześć z opłaty za abonament będzie szła dla GOA a więc łaski nikomu nie robią swoją pracą. Cały problem polega na tym że GOA to co teraz robi to powinna robić dwa tygodnie temu.

Wyobraź sobie sytuację. GOA otwiera możliwość rejestracji 14 dni przed Open Betą. System pada i pojawiają się błędy. GOA podaje informacje na stronie o zawieszeniu rejestracji i spokojnie pracuje sobie przez 10 dni, po czym włącza rejestracje na 4 dni przed betą. Nie ma napięcia, nerwów i niesmaku, na dodatek pojawiają się pozytywne komentarze na temat ich profesjonalnego podejścia.

Taki scenariusz jest chyba lepszy ? Problem w tym że GOA musiało dostać raz po tyłku żeby zrozumieć że nie zna się na swojej pracy tak jak im się wydawało...

Po za tym moim zdaniem GOA od początku wiedziała że ich system spowoduje pewnego rodzaju korek. Uważam tak ponieważ GOA była przygotowana na zwiększanie capu na serwerach w postaci 20% co godzinę. Zaczynając od 1000 miejsc na serwach łatwo można przeliczyć po jakim czasie pojawiło by się 200 tyś miejsc dla wszystkich. A więc korek spowodowany przez system rejestracji miał stopniowo wpuszczać graczy do gry. Niestety okazało się że system padł, dodatkowo pojawiły się problemy z pewną ilością kluczy ( system pokazywał że nie które klucze są nie ważne ) a na dodatek ich serwer pocztowy nie wytrzymał.

Mam tylko nadzieje że GOA wyciągnęło wnioski z tej nauczki, oprócz tego mam też nadzieje że EA też wyciągnęło wnioski z całej sytuacji i po ciuchu analizuje rynek pod kontem innej firmy która mogła by hostować serwery do WAR.
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Redharp
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 12 września 2008, 22:55
Lokalizacja: Warsaw
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Szczeg

Post autor: Redharp » niedziela, 14 września 2008, 05:34

Nagranie ze sztabu kryzysowego GOA

i 24 pozniej.....

Awatar użytkownika
Telumendil
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 11 września 2008, 19:00
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Telumendil » niedziela, 14 września 2008, 13:11

Ale to dobre jest - może końcówka trochę nudna i monotonna :)
Aia Maria quanta Eruanno •
i Héru aselye •
aistana elie imica nisi •
ar aistana i yave mĂłnalyo YĂŠsus:
Áire Maria Euro ontaril
ĂĄ hyame rĂĄmen Ăşcarindor
si ar lĂşmesse ya firuvamme
:nĂĄsie:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości