Build Gladiator

Informacje o klasach w grze

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Awatar użytkownika
Vixen
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 16:50
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

Build Gladiator

Post autor: Vixen » czwartek, 14 listopada 2013, 10:13

Potrzebuje poradnik odnośnie gry gladiatorem, chodzi mi głównie żeby było opisane jakie stygmaty używać najlepiej i jaki set ubrać na siebie. Jeśli posiada ktoś jakiś kolwiek poradnik albo sam wcześniej grał gladiatorem proszę o pomoc

Kraaz
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 19:49
Status:
Offline

Re: Build Gladiator

Post autor: Kraaz » czwartek, 14 listopada 2013, 10:16

Proponuję pogoadać z Neeltherem albo Glorym (Kuekuatsheu), oni grali gladami
Podpis edytowano.

Awatar użytkownika
Erevana
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 12:17
Medals: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build Gladiator

Post autor: Erevana » czwartek, 14 listopada 2013, 13:10

"Glad powinien mieć około 500 crita bez scrolla (więcej się po prostu nie opłaca z uwagi na to że powyżej tej wartości daje mniejszego kopa do DMG oraz tzw. Crit Rate). Accuracy na poziomie 2500+ wystarcza by nie missować na postaciach/mobach z dużym Evasion. Jedyne missy/blocki jakie mam to niektóre bossy. Gdy miałem około 2000 Accuracy nawet cler blokował moje ataki. Więc 2500 jest w porzadku. Attack zależy od broni ale myśle że około 800 powinno być minimum. Reszte niewykorzystanych slotów proponuje dać HP. Ilość życia na 60 lvlu przy średnim sprzęcie powinna być w okolicach 13k. Def 2-2,4k jest w porządku.

Co do itemów.

Osobiście używam dwóch setów jeden do PVP drugi wiadomo PVE. Na set za Abyss mnie jeszcze nie stać, więc mam za insygnie na 60 lvl z 2 lv cond. Wypchany kamieniami tak by staty były jak pisałem wyżej. Na PVE polecam set za kahruny (lub z Manora gdyż jest taki sam). To chyba najlepszy set na PVE gdyż daje dużego kopa do defa, magic resista, magic suppression oraz co najważniejsze enmity boost. W takim secie jesteśmy w stanie tankować bossy jak niejeden templar i nawet sorce sie nie przebijają (oczywiście są wyjątki od tej reguły). Do tego polecam tarcze (jako 2nd weapon) z rentusa gdyż daje sporo bloku i enmity boost. Odpalamy wtedy miecz + tarcza, Active Skilla z def, block, pary i enmity i jesteśmy kox tankiem

Co do Stigm to dokładnie te które wszyscy dookoła tutaj piszą. Nie ma sensu kupować dwóch stigm z cast time. Z ciekawości je kupiłem i powiem że na PVE są do bani.

Jedyne co mnie wkurza bardzo, to to że glad ma czasem problem ze skilami gdyż wbrew pozorom ma ich mało i zdarza się że 'wypstrykasz' wszyskie skille i trzeba walić z autoattacku raz lub dwa."


cytat z tego tematu od użytkowanika omieniqclick
ps. warto czasem użyć google, ponieważ powyższy cytat jest to pierwszy wynik w wyszukiwarce :mrgreen:

Od siebie, jako siostry osoby grającej gladem mogę wspomnieć, że duale na pve miażdzą, jeśli chodzi o dps, więc warto się zaznajomić z tematem + waving oczywiście
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 listopada 2013, 20:04 przez Rillas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: /Czerwony jest zarezerwowany dla notatek Adminów :)
Martyna jestem, miło mi.

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Neelther
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 19 lutego 2013, 22:28
Lokalizacja: Chełm/Lubelskie
Gender:
Status:
Offline

Re: Build Gladiator

Post autor: Neelther » czwartek, 14 listopada 2013, 15:10

Wystarczy dobrze rozejrzeć się na forum. Zapraszam do działu poradniki.

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build Gladiator

Post autor: Hei » czwartek, 14 listopada 2013, 18:36

Sprostuje trochę staty:

1) Critical aby osiągnąć hardcap (550+) na PvP z żarciem i scrollami powinien być na poziomie 1000+. Dlaczego ? Dlatego, że sety PvP posiadają statystykę obniżającą crita więc lepsi gracze będą obniżać ci go o 400-550. Hardcap 550+ znaczy, że szansa na krytyczny cios wynosi około 55% powyżej tego mnożnik się zmniejsza i nie jest opłacalny zbytnio. Na PvE 800+ crita z jedzonkiem i scrollami styka.

2)Accuracy do PvE 2700+ natomiast do PvP 2800+ trzeba brać poprawkę na Berserka, który obniża accuracy o 200 bodajże.

3)Atak powinien być na poziomie 800+ w PvE natomiast w PvP 900+.

Def nie działa do końca dobrze więc to najmniejsze zmartwienie.
Set do PvP na początek starczy za BM lecz przestrzegam, że to tylko przejściowy set i każdy kto chce bawić się w porządne PvP musi sobie uzbierać set na 60 bądź na 65. Do PvE najlepsza dla gladiatora jest Siel'ka ale wymaga rozwiniętego craftu, zbieractwa, "piniondzuf" i samozaparcia. Inną opcją jest Kahrun, set z Tiamat Fortress (Twierdza Tiamat ?) bądź stary dobry Noble TAC.
Broń do PvP tylko Polearm natomiast w PvE sprawdzi się i Polearm i dwie bronie chociaż polecam 2 bronie jeśli chce się wykręcać gigantyczny DPS (obrażenia na sekundę). Co do zdobywania broni to są opcje takie jak:
- Vasharti ~ Rentus Base (Baza Rentus ?),
- Tiamat ~ Tiamat Fortress (Twierdza Tiamat ?),
- Broń za Ancient Coiny z Podziemnego Katalam.
Kahruna odradzam gdyż nie ma dodatkowej statystyki Crita (krytyka).

W razie pytań na PW bądź "szept" w grze.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Rajgar
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 11:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Build Gladiator

Post autor: Rajgar » czwartek, 14 listopada 2013, 19:35

Powiedz jeszcze jak rownoczesnie wykrecic 1k crita, 2,8k accu i 0,9k ataku. :)

Awatar użytkownika
Erevana
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 12:17
Medals: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build Gladiator

Post autor: Erevana » czwartek, 14 listopada 2013, 19:52

manastone'y kompozytowe :)
Martyna jestem, miło mi.

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build Gladiator

Post autor: Hei » czwartek, 14 listopada 2013, 19:57

Biżuteria + dobra broń daje sama w sobie dużo, że niekoniecznie trzeba dawać kamyki z accuracy. Broń wbijasz na wysoki plus wypychasz kamykami i masz. Da się to jeszcze bardziej podkręcic lecz wymaga to łączonych kamieni (tych niebieskich). Archon ma po 6 slotów czyli np na secie masz zysk 85 krytyka za same sloty jeśli użyjesz kamyków +17. Jeśli masz archona 4 party w crit 17, 1 part w hp 100, broń przykładowo 2x bm połączone na +10 wbite 2 ancient atak +7, 4x acc +27, 4x kryt +17 daje następujące statystyki na czysto: Atak 897 acc 2816 crit 827.

To są statystyki do zabawy w PvP do naprawdę fajnej endgame zabawy jeszcze Magic Accuracy musi być wysoki więc to jest bawienie się kamykami niebieskimi.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 listopada 2013, 19:59 przez Hei, łącznie zmieniany 1 raz.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Malaklipsa
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 5 listopada 2013, 19:56
Gender:
Status:
Offline

Re: Build Gladiator

Post autor: Malaklipsa » czwartek, 14 listopada 2013, 19:57

W zasadzie byłbym zachwycony, gdyby ktoś przetłumaczył slang z części wcześniejszych wypowiedzi na język moich przodków. Zapewne przy stażu na poziomie niespełna 30 dni niewiele by mi to pomogło, ale przynajmniej na początku łatwiej byłoby to przyswajać uwzględniając fakt gry polską wersją językową gry.

Ps. Jakkolwiek się czepiam, to jednak dziękuję za porady.
Żołnierz, którego prowadzą pod eskortą, miewa zawsze daleko większe doświadczenie niż ci, co go pilnują.

Awatar użytkownika
Erevana
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 12:17
Medals: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build Gladiator

Post autor: Erevana » czwartek, 14 listopada 2013, 20:01

to musisz zadać konkretne pytanie, które pojęcia wytłumaczyć ;)
Martyna jestem, miło mi.

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build Gladiator

Post autor: Hei » czwartek, 14 listopada 2013, 20:02

Nie użyłem slangu żadnego ale nie znam nazw w wersji PL więc to mógł być problem :P
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Kraaz
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 19:49
Status:
Offline

Re: Build Gladiator

Post autor: Kraaz » poniedziałek, 18 listopada 2013, 12:16

Proszę zajrzeć do działu poradniki, tam jest również poradnik do gladiatora.
temat zamykam
Podpis edytowano.

Zablokowany

Wróć do „Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości