Patch 5.2 - wolna dyskusja

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Crumb
Posty: 168
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 20:23
Lokalizacja: Poznań
Status:
Offline
Kontakt:

Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Crumb » środa, 13 lutego 2013, 11:08

Nie było takiego tematu, aż dziw, więc wrzucam :). Obecnie bardziej hibernuję niż gram, co nie zmienia faktu, że w wolnych chwilach śledzę co tam na miedzy słychać.
Zamysł tematu jest prosty jak aparycja przeciętnego chama ze śląska, jak to mawiał Rysiek z Klanu. Chodzi o to, aby dzielić się nowinkami i opiniami odnośnie zbliżającego się Króla Grzmota.

Na świeżo: jednak nie będzie konwersji VP -> JP co mnie bardzo cieszy bo nie mam czasu co tydzień wbijać capa ( http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/6622062272#1 ) :D A reputacja dla Shado-Pan Assault będzie leciała nie za daily, a z samej instancji (tak jak to było z np. Lower City w TBC, czy Avengers of Hyjal w Cata).

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Netamii » środa, 13 lutego 2013, 11:23

Oooo to super a juz mialem zamiar wydac wszystko na byle co ;p Zawsze jakis boost na poczatek i tak wieki trwa zbieranie valorow ;p

Awatar użytkownika
Ikrekot
Posty: 626
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 00:06
Medals: 1
Lokalizacja: Żytowiecko
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Ikrekot » środa, 13 lutego 2013, 14:38

Zmiany zmiany.

W końcu od długiego czasu dają polearma z strengthem i będzie można zrobić jakieś niezłe transmo.
[Bo-Ris, Horror in the Night]

Trinkety nie zbyt ciekawe dla tanków. Zwłaszcza ten jak będziesz miał dodge to dostajesz 9k+ mastery, dobry będzie co najwyżej dla druida i monka.
[Delicate Vial of the Sanguinaire]

Paladyn:
W końcu robią coś z tym haste buildem prot palków bo woleli stackować haste by mieć większy uptime z SoR'a.

Warrior:
Nerfią AP scaling prot warka na shield barrier, z jednej strony zrozumiałe z drugiej szkoda, by wyrównać poziom miedzy shield blockiem, a shield barriera na wysokim poziomie ap.

Monk:
Monk dostaje w końcu umiejętność do wychodzenia z stunow. Yeah! Talenty z poziomy 30 nie kosztują już chi tylko dostały cd oraz redukcje heala.

Druid:
Druid dostaje boosta do mastery jestem ciekaw jak bieda się teraz miały staty u niego.

Death Knight:
Dk otrzymuje boosta do robaków choć nadal jest on useless bo moga sie zdetonowac obojetnie kiedy. Lepiej by mogli dać jakaś umiejętność do ich detonacji.

Cały set będę zbierał tylko dla transmo choć i tak nie powala wyglądem. Rune Tap redukcja cd tylko o 10 sekund i usunięcie kosztu runy, nigdy nie widziałem bardziej bezużytecznego bonusy, a jednak widziałem to są 4 części tego setu, za każdy zużyty charge Bone Shielda dostaje 15 runic power. Bone shield schodzi po 12 sekundach 6*15= 90 runic power generuje w 12 sekund co jedna minute. Na co ja mam to wydać, więcej rune strike, jakbym kiedyś mówił ze mam za mało resource. Widza te bonusy krew we mnie goreje i mam ochotę poprzegryzać komuś tętnice. Musze poszukać sobie jakieś inne części nie setowe jeżeli ukażą się lepsze.
[Item - Death Knight T15 Blood 2P Bonus]
[Item - Death Knight T15 Blood 4P Bonus]

Nowy meta gem ciekawy szansa na redukcje damage jeżeli otrzyma się damage. Zastanawiam się jak to będzie się miało do absorbow i blocka.
[Indomitable Primal Diamond]

Awatar użytkownika
Ikrekot
Posty: 626
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 00:06
Medals: 1
Lokalizacja: Żytowiecko
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Ikrekot » środa, 20 lutego 2013, 09:56

BUFFY BUFFY!!!!

Frost DW rotacja MASTERFROST dostała buffa teraz na pewno będzie lepsza HASTEFROST odchodzi w zapomnienie dla DW !!!

Frost Two-Handed buff do autoattacku jeszcze lepszy scaling z bronią OMG HASTEFROST rządzi !!!

Unholy boost dla dot oraz SS o 7.7% i rotacja FESTERBLIGHT ze zmianą trinketów będzie lepsza !!!

Blood DK 30% boost dla dot lol OMG tam gdzie był brewmaster monk teraz będzie blood dk na AOE walkach !!!

FASCYNACJA :D!

BIS Trinket dla unholy [Unerring Vision of Lei-Shen], Aggnar możesz pomarzyć o tym trinkecie on jest MÓJ ;D

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Noomz » środa, 20 lutego 2013, 10:05

Uwielbiam czytać jak Irek się fascynuje zmianami w dikeju :D

a poniżej mamy obrazek zandary, kiedy się dowiedział że disci dostaje nerfa:
[ obraz zewnętrzny ]

Zandara
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 30 października 2012, 22:21
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Zandara » środa, 20 lutego 2013, 15:07

Obrazek kiedy Zandara czyta kolejne posty Noomza dotyczace "nerfów"
Have a look of my happy face :P

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Ikrekot
Posty: 626
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 00:06
Medals: 1
Lokalizacja: Żytowiecko
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Ikrekot » wtorek, 26 lutego 2013, 19:28

Oo Blizz stwierdzil w końcu, że subtlety rogal, ench shammy i windwalker monk są op klasami, ale że są trudne do ogarniecia to nie będa ich narazie nerfić :D Jak ja już dawno nie widziałem sub rogala na raidzie i to ogarniajacego :(.

Awatar użytkownika
Ikrekot
Posty: 626
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 00:06
Medals: 1
Lokalizacja: Żytowiecko
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Ikrekot » sobota, 2 marca 2013, 10:03

http://eu.battle.net/wow/en/blog/6952156

Mam nadzieję, że każdy zapoznał się z zmianami do swojej klasy i nie będzie pytał się na raidzie w stylu.
LOL nowy skill ciekawe do czego służy?!?!
BTW co sądzicie o nowym trailerze do 5.2. Moim zdaniem taki sobie i nie porywa, ale zły też nie jest.

http://www.youtube.com/watch?v=Q51B6M70QBs

Przy okazji Dave Kosak przedstawił, że 5.3 patch będzie powrót do Azeroth i jak Pandaria zmieniła stare kontynenty, a dopiero w patchu 5.4 będzie raid na Orgrimmar. Siódmy Sha będzie możliwie przedstawiony, a Lor'themar Theron będzie nowym wodzem hordy, ale tego jeszcze nie wiadomo. :D

Dla chętnych lore
Lor'themar Theron - WowWiki
Lor'themar Theron - Wowpedia
Lor'themar Theron - WoWWiki PL

Hakar
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 17:32
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Hakar » sobota, 2 marca 2013, 10:17

Irek właśnie zniszczyłeś mi dzieciństwo nie mogłeś Napisać SPOILER albo czytasz na własną odpowiedzialność ?
Trailer taki sobie, czyli raz obejrzysz i zapomnisz bo po co oglądać jakieś wprowadzenie do rajdu ? i tak liczą się epaxy :twisted:

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Noomz » sobota, 2 marca 2013, 10:39

Ikrekot pisze:http://eu.battle.net/wow/en/blog/6952156

Mam nadzieję, że każdy zapoznał się z zmianami do swojej klasy i nie będzie pytał się na raidzie w stylu.
LOL nowy skill ciekawe do czego służy?!?!
No ja też mam nadzieję. :)
Swoje znam - mam wolne :D !

Throog
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 11 lutego 2013, 20:51
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Throog » poniedziałek, 4 marca 2013, 12:02

Widzę, że po nowym patchu mój resto druid będzie jeszcze silniejszy :D

Thanatos
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 14:31
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Thanatos » środa, 13 marca 2013, 08:36

A ja sie tak bardzo balem ze Disco bedzie ssssssal w 5.2 a tu moj mistrzu udowadnia ze wystarczy troche wiecej poklikac zmienic troche rotacje i bedzie wszystko ok :D. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nargrim
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 22:33
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Nargrim » środa, 13 marca 2013, 13:35

U warka na szczescie duzo nie spaprali pozatym ze w def stance zmieniejszyli redukcje dmg o 10% z 25% tak wiec panowie healerzy spinac posladki i leczyc tankow :) Pozatym zbalansowali bardziej shield blocka z shiled barrierem co w sumie zle nie jest. Jedyne co smieszne to to ze blizz chyba sie zdecydowac nie umie bo w cata znerfili bladestorma z mozliwoscia dissarmu co bardzo mnie smucilo swojego czasu , po czym teraz powrocili do pomyslu ze jednak nie bedzie sie dalo tego dluzej robic - niedecydowany ten blizz jak ...

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Noomz » czwartek, 14 marca 2013, 11:36

Ok - PŁACZ MODE ON: naczytałem się for, rozmawiałem ze SKILLOWYMI graczami z pro gildii (halbu 3/13 hc; justintime 2/13 hc - szamani), GRAM TĄ KLASĄ, analizowałem logi i raidboty próbek progressowych gildii z 12/12 clearów i jazdy z hc wczoraj/dziś i oto wyniki przy współpracy z halbu i tibbee z mmochamp forum i elitistjerk:

For 10 man (ZAZNACZAM JESZCZE RAZ - to próbki dla 10man, w 25 jest nieco lepiej, chociaz oczywiście za hpala/disci)

the issue is almost entirely fight mechanics being extremely unfavorable to the tools that we have to deal with AoE damage. Almost the entirety of the instance is dominated by spread mechanics (and so many of the spread mechanics in ToT are /range 8 or 12 not /range 5 like most raid fights in the past) and heavy movement

Halbu:
That isn't going to get better on Heroic modes, and may even get worse if Heroic Modes require more spreading and more mobility. It's going to be a repeat of Firelands for Resto Shaman, and our viability is going to be very much in question with other healers getting high enough gear levels that MTT is more of a luxury than a necessity to the point that carrying a gimp healer won't be worth the raid utility we bring.


Jinrokh - 6th place, 21% behind. Apparently this is the Shaman niche fight.
Horridon - 6th place, 29% behind.
Elder Council - 6th place, 23% behind.
Tortos - 6th place, 30% behind.
Megaera - 6th place, 26% behind. Shaman niche fight again.
Ji Kun - 5th place, 28% behind.
Durumu - 6th place, 29% behind.
Primordius - 6th place, 27% behind.
Dark Animus - 6th place, 23% behind.
Iron Qon - 6th place, 23% behind.
Twin Consorts - 6th place, 32% behind.
Lei Shen - 6th place, 34% behind.

On average we are 27% behind.

RAIDBOT PRÓBKI poglądowe

Idąć dalej - zobaczmy na nasze magnum opus - Mageara:
Look at a fight like 10N Megaera. This is one of the few normal mode fights with appreciable damage. Add to this the fact that it is a fight where there is consistent stacking and phases of intense healing that lend themselves well to a healer balanced around their cooldowns (like we are in some respects). This fight in T15 is the apex of Shaman power. The fight where we should be expected to hold our own and perhaps surpass the other middle of the pack healers.
MAGEARA PRÓBKI
Czy trzeba tu cokolwiek komentować? GG.


What's more alarming is that our numbers are dropping day by day while other healers numbers have pretty much stabilized, and our tier bonuses don't compare to other healers either.

Blizzard znów zapomniał o szamanie.
RECAP na 5.2:
Hpala - śmiesznie przegięty, ogromne utility, silny zarówno single target jak i świetny aoe (pod warunkiem używania wszystkich spelli :P). Przede wszystkim świetny zestaw na ToT. To już jest nawet mało zabawne z palasami.
Disci - nieco mniej sprawny po nerfach z 5.2, ale ma dobre spelle, które spisują się ładnie w każdej sytuacji, krótkie cd, również dobrze na ToT (dużo movementu, prevent super na większości walk - random spike dmg, wystarczy blanket na raidzie i gg.)
druid - nie wiem, nie grałem; :|

Szaman - trispell jak u prawie każdego healera - lesser fast greater heal (teraz fajny, bo mastery działa, ale to kwestia czasu); poza tym cooldowny na 3minutach - jak źle postawisz to gg; a przede wszystkim - NIE MA NIC czym można snipe`ować heale (czego notabene nie winno się robić, bo tak robią tylko recount whores, czyli jak ja); nie ma czym radzić sobie z constant dmgem, leczenie wymaga dobrego pozycjonowania (chainheal/healing rain [który okazuje się na 10 z 12 bossów niemal bezużyteczny, a jest jednym z naszych mocniejszych spelli], prócz SWGrace i HST niemalże 0 możliwości movement healingu. Innymi słowy nie mamy odpowiednich spelli, którymi możemy nadrabiać na tym contencie. 5.1 szaman był dobry bo był stack i spelle miały gdzie zadziałać (nawet healing rain z idiotycznym DR [w porównaniu z hammerem hpala rzecz jasna] - DEAL WITH THAT)

Podsumowując mój ogromny PŁACZ :D :
Szaman w ToT - mana battery na początku i filler healer, który uzupełnia dziury pozostawione za dobrymi klasami ergo hpala/disci/nawet druid/monk.

Zandara
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 30 października 2012, 22:21
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Zandara » czwartek, 14 marca 2013, 14:26

Łezka mi się w oku zakręciła, może dlatego że przypomniały mi się posty dotyczące "nerfów na disci, płaczu Zandary" etc. Ale nie o tym chciałem napisać.

Noomziak, zgodzę się że skilla i ogaru Ci nie brakuje. Wyciągasz z szamana 120% normy jednoczesnie odgrywając rolę ważnego supportera (nie tylko z perspektywy mojej i Beci, ale również całego rajdu /Stormlash/BL etc).

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale raczej nie było sytuacji w której rajd padał z braku heala. Istotne jest że udaje nam się całkiem nieźle uzupełniać w trakcie poszczególnych encounterów (moje spelle mają głównie charakter prewencyjny, Ty bazujesz na healu efektywnym jest również Mana Tide :P ). Zapewne zgodzisz się ze mną, że w samym WoWie nie tylko chodzi o same cyferki ale o GRĘ ZESPOŁOWĄ. :)

Nie do końca rozumiem jaki charakter ma Twój post. Morze łez.. Brzmi conajmniej tragikomicznie :P (bez obrazy). Mam nadzieję, ze nie przezywasz naszego drobnego wyscigu w healingu (który z drugiej strony służył poprawieniu morale, rozładowaniu atmosfery po kilkunastu wipach).

Żeby odpędzić od Ciebie myśli samobójcze powiem to.. DOBRY Z CIEBIE RESTO SZAMAN! CIESZE SIE ZE TRAFILEM DO SZAJNI EPAX I MOGLEM Z TOBA LECZYC!

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Netamii » czwartek, 14 marca 2013, 15:25

Wzruszylem sie T_T Taki piekny post od Zandarskiego ='(

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Noomz » czwartek, 14 marca 2013, 16:15

Ten post slużył samooczyszczeniu, katharsis i wypłakaniu się :D Jakkolwiek tragikomiczny, był mi potrzebny :P Chyba po to, by samego siebie podnieść na duchu i udowodnić sobie co nieco. Dzięki Zandara (pomijam to, że wyśmiałeś mój post i nie odczytałeś głębi w nim, bo pewnie Cię przerósł :D), fajnie że zauważasz to wszystko. Po prostu miałem małego dołka ostatnio jeśli chodzi o szamana. :)

Awatar użytkownika
Agnar
Posty: 1470
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:12
Medals: 3
Lokalizacja: Brwinów
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Agnar » czwartek, 14 marca 2013, 16:17

Ikrekot na 3ciego healera!
"Nie bierz życia zbyt poważnie, bo i tak z niego żywy nie wyjdziesz."
"Rozum jest jak spadochron - najlepiej działa kiedy jest otwarty"

[ obraz zewnętrzny ]

Blueliquid
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 25 lutego 2013, 20:45
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Blueliquid » czwartek, 14 marca 2013, 16:18

Noomz, prawda jest taka, że shaman to healer od supportu! To ze totalnie posysasz w HPSie, to nie znaczy że aż tak posysasz, zawsze puścisz mana tide Beci i od razu heal podskakuje :D

Awatar użytkownika
Ikrekot
Posty: 626
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 00:06
Medals: 1
Lokalizacja: Żytowiecko
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Ikrekot » czwartek, 14 marca 2013, 19:19

Nargrim pisze:U warka na szczescie duzo nie spaprali pozatym ze w def stance zmieniejszyli redukcje dmg o 10% z 25% tak wiec panowie healerzy spinac posladki i leczyc tankow :)
Oni nie znerfili protection warriora tylko arms i fury. Brakujace 15% przeniesli w pasywny talent. Interesuje sie kazda mozliwa klasa ktora moze tankowac :-P Jezeli nie wiesz czemu to poniewaz na pvp warrior w arms lub fury (lol fury na pvp :-)) mogl wejsc w def stance i miec 25% redukcji dmg, a teraz ma tylko 10%.

Zrobmy wszyscy blood dk i grajmy. Immortal raid:-P

Thanatos
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 14:31
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Thanatos » piątek, 15 marca 2013, 10:13

Noomz zebym ja posiadal polowe tego skila na priescie co ty na shamku i tak hilowal to naszej grupie tez by nie zabraklo. Sa walki gdzie ty ownisz a sa gdzie jestes troszeczke tylko slabszy, moze kiedys przyjdzie taki dzien gdzie blizz zrownowazy wszystkie klasy ;). A tak pozatym to chyba zasponsoruje bilet Zandarze aby przyjechal do mnie na wekenda i podszkolil mnie ;):P

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Noomz » niedziela, 17 marca 2013, 10:56

http://us.battle.net/wow/en/character/i ... s/advanced

25man hc Blood Legion resto shaman.
Budowa: 18k nastackowanego spiritu.
Funkcje: Mana Tide Totem, Healing Tide Totem, Spirit Link Totem and Healing Rain. Cast HR 24/7, 100% mana battery.
Podsumowanie: top 3 gildie mają takich szamanów :D

HUEHUEHEUAHEUHAEUHEUHU. JESTĘ MANĘ BATERIĘ.
<who cares> :P

Blueliquid
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 25 lutego 2013, 20:45
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Blueliquid » niedziela, 17 marca 2013, 18:42

Noomz, ale ty chyba nie jesteś duracell? Bo jak mi brakuje many to nie dostaje, nawet jak masz odemnie buffa na mana(spell)power. Coś mi tu pachnie biedronką...

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Noomz » poniedziałek, 18 marca 2013, 09:52

Może nie masz zreforgowanych statów pod skillcapa. Jak będzie, to wtedy mana popłynie! :D :twisted:

Zandara
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 30 października 2012, 22:21
Status:
Offline

Re: Patch 5.2 - wolna dyskusja

Post autor: Zandara » poniedziałek, 18 marca 2013, 13:11

Nie #$%^dol tylko stawiaj totema! :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości